Gastrofibroskopia

Príspevok v téme: Gastrofibroskopia
Anit

Ahojte, mala by som ist na gastrofibroskopiu (to je ta hadicka, co ju hltate a ide az do zaludka). Mam taky problem, mam hrozny psychicky blok. Uz som bola viac krat objednana a vzdy som to zrusila. Nedokazem to, bojim sa toho a neviem akym sposobom sa mam presvadcit a donutit tam ist. Velmi by som to vysetrenie potrebovala, aby som mohla kludne spavat, ked je vsetko OK a ak nie, tak to liecit. Neviete mi niekto poradit nejaku fintu??? Ako sa mam oblbnut, presvadcit, prinutit....
Prosim pomozte mi
Dakujem

samko r.

Ganaton, Prepulsid,Degan-tento mi však spôsoboval vedľajšie účinky, strašnú slabosť a ospalosť a dokonca žalúdočnú nervozitu. Je pritom zo všetkých najlacnejší, cca 20 korún.

silvias

A neviete náhodou aké sú lieky na vracanie stravy zo žalúdka do pežeráka niečo dobré čo by som mohla uzívať!!!

ethel

Silvi...ganaton je na motilitu-pohyblivosť žalúdka.To keď máš pocit,že ti pomaly trávi a on to vlasne aj pri vyšetrení videl..aj mne ho predpísali,ja ho neužívam,ale to preto,lebo ja som bola z neho strašne hladná:-))

silvias

Ethela vieš dúfam,že niečo a niktorý
liek mi pomôže uvidíme ako mi bude.
Tá hadica sa dá zvládnuť aj ked je to dosť hnusné vyšetrenie ale ked to treba urobyť tak sa nedá ničo robyť.
Toho helikobaktera mám a tak aj na to mi dal doktor lieky.A na ten reflux teda na vracanie sa potravy do pažeráka su aké lieky dobré???Nemáte skúsenosti mi poradiť!!Mne dal doktor Ganaton!!

ethela

Ahoj Silvias....tak si to absolvovala...žalúdočný obsah-kyselina pri refluxe naozaj dráždi sliznicu pažeráka a aj hltanu,z čoho môže byť reakcia ako máš ty...tieto príznaky naozaj bývajú klamlivé a niekedy to naozaj vyzerá na astmatický záchvat...Po preliečení sa stav upraví...

samko r.

To určí lekár podľa nejakých testov. Inak môžu to byť vyrážky, opuchy, napríklad hrdla, sťažené dýchanie, astmatický záchvat, dusenie, je tam toho viac a malo by to byť napísané v nežiadúcich účinkoch lieku.

silvias

No môže,ale ja mám taký stále tlak a chytám akoby záchvat nemožem sa ani nadychnúť a ani vydychnúť no je to hrozné bola som u doktora a povedal,že jedne antibiotika treba vysadiť tak som vysadila uvidíme je to hroznéé,ked sa človek dusí neprajem to nikdy nikomu!!