Co je to za diagnoza? M359?

[zruseny12]

asi ano,treba sa objednat,neviem ako to tam funguje...a kolko stoji?to tiez neviem v KE som platila 750sk...

no,mne lekar prave povedal gastro.ze probiotika nie vsetky su dobre,mne prave povedal,ze tie co som pisala predtym v prispevku su najlepsie,co pozna...
lebo ja som brala od f.calivita no a on to pozna a povedal,ze su velmi slabe,tak mi odporucal tie z lekarne probiofix atd./ON PRAVE JE GASTROE.A ROBI AJ TU KVAPKU KRVI,TAKZE JE TO PRE MNA VELMI DOBRE,LEBO MA LIECI AJ NA HELIKOB.A TIE TRAVIACE PROBL.MAM VELKE STASTIE V TOM,ZE SOM SI NASLA TOHO LEKARA,INAK NEVIEM AKO BY SOM BOLA DOPADLA/
a mas pravdu,nepomozu na unavu,ani omylom,ale pomahaju velmi na imunitu na plesne a niekedy unava je aj s plesi...
je to take vsetko zamotane a zlozite...
TO NASE LUDSKE TELO,JE VELMI ZAHADNE A TREBA STALE LEN LUSTIT,CO POMOZE ATD.
KDE SU TIE CASY KED SOM BOLA ZDRAVA...:0((((......

joni_

dik, a treba sa tam najskor objednat? a nevies kolko sa plati?
probiotika beriem uz par rokov s malymi prestavkami, vyskusala som uz viac druhov, ale nejaky efekt nevidim, mozno v tej imunite - nebyvam chora, teda take bezne chripky a anginy som uz nemala ani nepamatam, ale na CFS a na unavu to nema vplyv...

[zruseny12]

joni_,jasne...ako chces,da sa zistit...
ja sa pozriem ci je aj v Ziline...
ja som myslela,ze si s KE,tam je jeden velmi dobry lekar,velmi prijemny citlivy...ale pozriem na tu Zilinu...

tu imunitu,aj tak by si si posilnila prave doplnkami a nejakym vytazkom z unkarie plsnatej/macaci pazurik/+zinok
aj ten stabil.kyslik je na imunitu
aj PROBIOFIX JE NA IMUNIT.BION3 A BIO GAIA...TERAZ MI TO HOVORIL LEKAR,ZE JE TO DOBRE,A POTVRDILA MI TO AJ MOJA OBVODNA,ZE TERAZ AKO CHODIA PO LEKARSK.KONF.TAK HODNE SA O TOM HOVORI,ZE PROBIOTIKA SU VELMI DOLEZITE NA IMUNITU...

tam,by ti mali zistit,dost veci

tu to je
t.c.041 5624960
HORNY VAL 8/17

A UZ ZALEZI LEN NA TEBE,CO BUDES ROBIT
HLAVNE NECH TI TO POMOZE...

joni_

vsevedka dik, no teraz idem na endokrinologiu a gynekologovi, s tymi vysledkami znova reumatologicke a potom asi aj na tu biopsiu.
Mne je fakt jedno, ako tu diagnozu nazvu, ja hlavne potrebujem nejake riesenia - a tie mi nikto nevie povedat :(
do riti, do riti, do riti...
fajn, mam CFS, ja to chapem, viem o CFS toho dost a uz davno ma na tuto moznost doktorka pripravovala, a preto mi je z toho nanic, je to prakticky neliecitelna zalezitost, co mam teraz s tym robit fakt neviem...
S psychikou to dost zamavalo, to je fakt, zrovna depresiu nemam, ale ako sa mam s tym vyrovnat tiez momentalne neviem...

mariaa, tu kvapku krvi nerobia aj v Ziline? A da sa tam zistit ake vitaminy a mineraly mi chybaju, ze by som aspom to doplnila? Inak do imunity uz sparat nechcem, uz som mala velmi silnu liecbu na imunitu a dokorka mi povedala, ze dalsia liecba by uz mohla priniest viac skody ako osohu.

[zruseny12]

AHOJ JONI_,je mi luto,co mas za problem...
no dlho si sa neukazala,sak ani ja tu tak casto nechodim...myslela som si ,ze si ok...
pises,ze ti uz nemoze pomoct ani lekarka...
nechcem ta do toho nutit,ale skus tu MIKROSKOPICKU KVAPKU KRVI...ZA TO NIC NEDAS,LEN ZAPLATIS VYSETRENIE A MOZNO TI AJ POMOZU...NO NIE MOZNO MYSLIM,ZE URCITE...

ja som teraz bola po 3x,
no a mozem ti povedat,ze vobec nelutujem,ze som tam zacala chodit...

NEVIEM AKO BY SOM BOLA DOPADLA,KEBY SOM TU KVAPKU KRVI NENAVSTIVILA...

1x som mala malo vit.B
stress v tele,ale zasa cistu krv,bez plesni a parazitov/lekar mi povedal,ze je cista,aj koli tomu,ze som vtedy uzivala BION3/

2X TO BOLO HORSIE,LEBO MI NASIEL PARAZITA,VYSSI STUPEN,A PREDPISAL MI STABILNY KYSLIK A NIECO NA IMUNITU...
ja som brala len nieco s toho...takze nebolo to dodrzane...nekupila som si kyslik,len to na imunitu/a to som urobila zle,mala som to brat spolu,aby to bolo silne A UCINKOVALO/
medzi tym som sa liecila na helikob.sak asi si pamatas atd.

no a 16.3.2009 som bola zasa na kvapku,a vysledky
vyborny efekt brania vit.B,nasiel mi plesen v krvi a ten parazit sa rozmnozil-hajzlik.
ja som probiotika brala,ale slabe,preto ta plesen. A parazit,ani neviem kde som ho chytila.../lekar hovoril,ze to moze vsetko sposobovat aj helikobakter...takze hadicka ma asi neminie/
ukazalo sa mi v krvi uz nie stress,ale psychicke napatie...
predpisal mi STABILNY KYSLIK A NIECO NA IMUNITU SILNE/zasa to iste,co po 2x,tak to poctivo beriem/...tak som zvedava na to,ten kyslik je velmi dobry aj na unavu chronicku...

prispieva k likvidacii
-streptoccocus
-stephylococcus
-salmonella
-coli

tak by som ti rada pomohla,ale neviem ako...skus tu kvapku...
tiez mam SYNDR.SUCHEHO OKA...
ODKEDY BERIEM TEN KYSLIK,MAM TO TROCHU LEPSIE...

ja si myslim,ze keby som bola brala ,co mi predpisal 2x uplne vsetko,tak mozno by to bolo ine aj BION3 SOM ZMENILA ZA INE,A TO SOM ASI NEMALA.../hoci tam bol aj problem,ze som nemala pit ml.a ml.vyrobky koli alergii a ja som toho jedla qanta...tak aj to urcite prispelo,len ja som nevedela,ze som alergicka na mlieko/
...clovek sa uci cely zivot a zistuje,ze niektore veci musi dodorzat...

neviem,co by som k tomu dodala
drz sa a vela stastia v boji z chorobou...

vsevedka

To je mi ľúto, pamätám si tvoje problémy odvtedy, ako som ti odpisovala o akú dg sa jedná.Teraz sa SJs nepotvrdil, pretože diagnostické kritériá pre túto chorobu sú dosť prísne:sy suchého oka(keratoconjunc.)-pozit.Schirmer alebo pozitívne vitálne farbenie fluoresceínom, xerostómia-znížená bazálna alebo stimulvaná sekrécia slín, pozitívna biopsia slinnej žľazy a lab.vyš. potvrdzujúce systémové ochorenie spojiva-ANA.Pre teba to myslím ani nemá praktický význam, však cítiš sa tak, ako sa cítiš a nebude to ináč ani keď zmenia tvoju terajšiu dg.35.9 z nešpecific.syst.ochor. na 35.0, čo je SJs. S CFS, teda podľa mňa skôr s CFIDS, s chronickým únavovým syndrómom s deficitom imunty, s jeho liečbou v SR je to bieda, sme 100 rokov za opicami...V zahraničí prevádzajú niektorí lekári kraniálnu manipulačnú liečbu, nejaký pokus bol i v CZ(mudr.Holubová).
Joni, ty si musíš dať do poriadku v prvom rade psychiku, aby si nemala depresie, ktoré únavu len znásobia.
A čo povedla lekárka na tú sialometriu?Tá sa asi plne nepotvrdila?
A ideš na tú biopsiu?

joni_

dik vsevedka
dnes som bola s tymi vysledkami u reumatologicky a odchadzala som s placom, nemohla som sa ubranit slzam. Vysvetlila mi, ze teraz sa Sjs nepotvrdil, ale je tam nabeh a bude sa to sledovat kazdeho pol roka. V buducnosti sa to pravdepodobne rozvinie, mozno o 5-10 rokov, to sa nevie, ale treba to sledovat. A este k tomu mam diagnozu CFS a doktorka mi naozaj nevie pomoct... a ocna mi povedala, ze mam velmi zly vysledok (Schirmerov 0mm) a uz sa to nezlepsi. Kazdeho pol roka mam k nej chodit na prehliadku, aby nedoslo aj k poskodeniu rohovky. Inak musim brat 3-4x denne gel a kvapky do oci. Asi tak som dopadla... Vsetko sa da vydrzat, len ta unava nie, s tym nezvladam pracu a doktorka naozaj nevie, ako by mi pomohla :(

vsevedka

BIOPSIA je najpresnejší ukazovateľ postihnutia slinných žliaz(napr.pri Sjs).Na biopsiu sú vhodné malé slinné žliazky z vnút.dolnej pery.Ja len predpokladám, že sa uskutoční na ORL prac. alebo stomatolog.klinike.
Neviem prečo ti teraz ANA, čo sú antinukleárne protilátky vyšli teraz negatívne.Pozitívny výls. svedčí pre autoimunitné ochorenie.
Sialometria 1/12 mne nič nehovorí, vysvetlím:Sialometria sa robí kombinovanou Škachovou metódou.Hodnotí sa množstvo slín zhromažďované 15 min. bez stimulácie a ďalších 15min. po stimulácii(žuvaním parafínu, či žuvačky).Súčet dielčích hodnôt nižší ako 8ml sa považuje za dôkaz hyposialie.

joni_

vdaka, ja uz beriem asi rok gel a kvapky do oci, pred rokom som mala Schirmerov test 0,3mm a teraz 0mm. No ved idem na kontrolu k ocnej, uvidim co na to povie. Ta sialometria ma zaujimala ci ten vysledok mam dobry alebo zly?
Biopsia z dolnej pery sa robi kde, u akeho lekara? Tym sa vlastne tiez stanovuje Sjogrenov? Lebo vlastne vsetky priznaky mam ale krvne testy boli negat. Trochu sa cudujem, lebo uz 2x po sebe som mala ANA pozitivne a zrazu na tretikrat vyslo negativne???
Hlavne asi musim pockat, ako sa k tomu vyjadri moja reumatologicka. Zatial som si len sama precitala vysledky z NURCH a celkom im nerozumiem.

vsevedka

Schirmer, ti vyšiel veľmi zlý, norma je 15mm, Skachov test-nepriama sialometria (neviem presne referenčné hodnoty) meria sa objem slín.Hypergamaglobulinémia-do skupiny gamaglobulínov patria imunoglobulíny(bielkovinové molekuly)IgM,IgG,IgA,IgD,IgE-keď sú hodnoty zvýšené svedčia pre niektoré ochorenia(zisťuje sa krvnými odbermi).Biopsia je odber malého tkaniva, s ním by sa v tvojom prípade mala najpresnejšie stanoviť diagnóza.
Liečba NSA je liečba nesteroidnými antireumatikami(je to celá skupina liečiv,takže neviem, ktoré presne použijú v tvojom prípade).Od očného budeš brať oč.kvapky-náhradu slzného filmu.