Rezanie do krvi - neviem prestat

Príspevok v téme: Rezanie do krvi - neviem prestat
anonym_1756

Dobry den, mam 16 rokov a moj problem znie rezanie do krvi... Trva to uz takmer rok. Viem, ze to nesmiem robit, ze je to zle, ale mne to velmi pomaha. Robim to, ked sa citim zle, ked ma nieco trapi, boli, ked mam nejake problemy... atd. Prosim poradte mi co mam robit, ako s tym prestat... Vyzera to hrozne po rukach mam hlboke a velke jazvy. Pokusala som sa s tym uz prestat, ale naozaj to nejde, potrebujem to. Velmi pekne prosim o radu. Vopred dakujem.

anjelik

Ale no tak, kvôli mne sa cítiš trápne?? To nemyslíš vážne...Ty si teda trúbka :o))

Preto mám rada Pratchetta. Už som ti písala, on má presne tento druh humoru...suchý a čierny. Napr. Vo vesmíre plnom krás ľudstvo vymyslelo nudu. To je tak výnimočné, že stojí za to, aby prežilo...:o)))

Mne osobne nevadí, keď sa na mne ľudia zabávajú a ver, že sa mi to stáva. Ja to beriem tak, že toho veselého je tu naozaj málo, tak prečo niekoho nepobaviť?? Pozri, s veselosťou rastie energia, tak čo viac môžeš tomu druhému dopriať ako to, aby sa cítil dobre??? :o))

JaneTristo18

Ja už som to práve teraz pochopila. Ja mám rada čierny humor a iróniu a cynizmus (ale to už som asi spomínala) a na sebe sa tiež pobavím, však partia, s kt. občasne skočím von si zo mňa furt uťahuje a ja sa tiež smejem (ale oni v dobrom, však sme kamaráti). :-)
No len som nechápavá kus... potom sa furt strápňujem, ako teraz, sa cítim trápne.

anjelik

No ja tento druh absurdného humoru zbožňujem. Proste, keď sa nedokážeš smiať na sebe, tak je to tragédia. teraz zovšeobecňujem...:o)) Tak sa mi neuraz...podvedomie je v nás a pri nás...4D

JaneTristo18

Hej to poznám.
No vidíš, ale, teraz mi napadlo, že ja takéto vecičky (ten vtip) nemám rada, lebo je to absurdné a nikdy sa to nestane :-D ktorý chalan to kedy napíše ženskej? Žiadny.
No neviem, astrálny svet nie je v nás. Ale okolo nás. Naše podvedomie je naše podvedomie. Teda tak si to myslím ja už dlhé roky. Snáď sa nemýlim, lebo opraviť sa po tak dlhom čase dá človeku zabrať. :-/

anjelik

Ty si vážne také trdielko...Veľmi milé a tak milo pomýlené..ale to vôbec nevadí.
Ja ruže milujem..veľmi milé od teba, že by si mi ich vysadila. Či by ovšem nescípli , je iná vec..:o))
Astrálny svet je náš svet, svet nášho podvedomia, kam sa utiekame v snoch. A ja rada tvoj svet prežiarim, Mám pre teba krásny vtip, ten by sa ti mohol páčiť...
Dvaja, on a ona...chatujú..
Ona: Čo robíš??
On : Píšem si s najkrajším dievčaťom na svete...
Ona: Ach..
On: A s tebou....
:o)))

JaneTristo18

Strašiť ako duch? To by som si nedovolila :-D na strašenie mám iných adeptov. Tebe by som tajne pod okno vysadila ruže, aby si mala na mňa spomienku, že vôbec nejaká Jane kedy existovala (čo sa ani nevolá Jana).
-Tak si jdi, jsou jiné světy než tento." Povedal Jake Rolandovi pred tým, než ho (Roland) nechal spadnúť do priepasti.
Stephen King - Temná veža ;) hneď som si na to spomenula.
Ale ja tomu verím, že je viac svetov (stačí si predstaviť už len ten astrálny, ktorý sa s našim tak často prelína)
Ja viem, ľudia si pamätajú veľa toho, aj keď o tom často nevedia, ale raz to vyjde na povrch a povedia si "aháááá".
Moje pozitívne naladené slnko už bohužiaľ zašlo, tak ti ďakujem, že si mi aspoň ty dala lúče do dnešného dňa (mimochodom, tento deň bo vážne na... ráno depresia jak sviňa s prepáčením, aj v škole som radšej celý čas mala hlavu na lavici, ale teraz poobede sa to už zlepšilo).

anjelik

:o))))
To je mágia srdiečko, čo som ti napísala, nie citový vzťah k ľuďom..aj ja som radšej sama a tiež ich nemusím, ale prečo ich nevyužiť??? ;o)))
A sú dve cesty..ja ťa nechcem strašiť, ale existujú aj horšie svety ako je tento a tam by som sa teda rozhodne nechcela zrodiť..Si predstav svet, kde sú všetci depresívni, aj Slnko je tam temné, hygiena ako v 15. storočí, prenasledujú ťa, aby ťa zožrali a nie hneď, ale mučili ťa, aby si čo najviac trpela a oblažila ich svojou dušou..( Mer, duša existuje :oP ) Ako ja viem, že mi neuveríš, ale čo keď?? Vieš srdiečko, je jedna vec, čokoľvek raz zažiješ, tvoja spomienka na to zostane naveky a ty sa k nej vraciaš znovu a znovu...a či chceš alebo nechceš, aj tie moje pre teba tak hnusne optimistické kecy už máš v sebe..:o))) Raz ti možno zachránia krk..A možno nie...ale neopováž sa ma potom strašiť ako duch...;o))))

JaneTristo18

A neboj sa, klávesnica drží ( i keď by som ju mohla vyčistiť, už sa mi hnusí :-D).
To áno, treba sa na svet dívať s optimizmom. Ale ja si aj tak myslím, že cesty sú dve. Lenže jedna končí oveľa skôr, ako tá druhá ;).
A na ľudí sa ja usmievať nebudem, nemám ich rada (a musela by som chodiť vyškerená od ucha k uchu furt a to ja nedokážem). Radšej sa budem i naďalej dívať do zeme. A rozmýšľať.

anjelik

Pekný dník (a nerozbi klávesnicu:o)) )
Z mojej strany skutočne nejde o výsmech..ja sa len snažím akýmkoľvek spôsobom prebrať v tebe život. Ja viem , o čom píšeš, keď píšeš o svojej povahe, že ťa k niečomu predurčila. Ale ak ti mám pomôcť, tak sa nemôžem pozerať na svet z tvojho pohľadu...lebo skutočne jediná cesta pre teba je zmeniť samu seba. Práve ten pohľad na svet. Ľudia nestoja za nič, skutočne nestoja. Nič nevedia o sebe, nevedia prečo sú, na čo sú. Tak ako ťa môže v hĺbke srdca trápiť, že si ťa obzerajú. Ver tomu, že ty si v živote rozmýšľala už viac o sebe ako hocikto z nich. Ja vždy na prvé miesto položím zdravý rozum a myslenie. Keby bola iná cesta, milerada ti ju ukážem. ale je len jedna, žiadna iná. Cesta rozmýšľania a cesta dobrej nálady, humoru. Ak nebudeš povznesená a veselá, vtiahne ťa to zase dolu a tam vymyslíš iba to jedno..ty vieš čo. Tvojou drogou musí byť poznanie..a to nemyslím školské drísty. Poznanie samej seba. Kedy sa rozhodneš si ublížiť..kedy nie.. A ak si ťa ľudia pozerajú, nuž vždy ich môžeš vcucnuť ako sa vraví..usmej sa na nich a oni zareagujú...energia pôjde k tebe..( to za ten žart o mimákoch..:o))) )