Rezanie do krvi - neviem prestat

Príspevok v téme: Rezanie do krvi - neviem prestat
anonym_1756

Dobry den, mam 16 rokov a moj problem znie rezanie do krvi... Trva to uz takmer rok. Viem, ze to nesmiem robit, ze je to zle, ale mne to velmi pomaha. Robim to, ked sa citim zle, ked ma nieco trapi, boli, ked mam nejake problemy... atd. Prosim poradte mi co mam robit, ako s tym prestat... Vyzera to hrozne po rukach mam hlboke a velke jazvy. Pokusala som sa s tym uz prestat, ale naozaj to nejde, potrebujem to. Velmi pekne prosim o radu. Vopred dakujem.

Meretseger

Jane: Congratulations! Vo svojej súčasnej situácii to vnímam ako perfektné abstinovanie:) Už len preto, že ani mánia ti nezaručí oddych od SP.

Jane_3sto18

Ja som sa dlho neporezala - už vyše dvoch týždňov! Som na seba pyšná. No len čakám, či neprídem niekedy zas amok.
Ja mám teraz mániu, takže pod auto sa hádzať nechcem.... som dokonca šťastnejšia, ako moja kamarátka, ktorá teraz začala upadať do podivných depresií.

Meretseger

elonedelka: Copak? Deje sa niečo, alebo "len" depresie?
*
No, ja ruky dorezané skrz-naskrz, whatever. Skôr ma trápi to, že som sa predtým uačala rezať do boku (kvôli krátkym rukávom a myslite si, čo chcete) a teraz sa to hezky hojí, akurát toi stále šialene svrbí, je to horšie než tá bolesť. Neviete poradiť niečo proti svrbeniu?

elonedelka

janetristo18 .. aj ja som dnes chcela skočiť pod auto..A v amoku som si dorezala celú ruku a ked som držala v ruke ten nožík mala som takú chuť si podrezať žily.. ale bohužial nemala som na to odvahu..

anjelik

No vyzerá to na vyrovnanú psychiku...buď chceš zabiť seba alebo druhých...:o)))
Ja som vďaka ostrému tréningu a dôslednej sebakontrole upustila od snahy zabíjať kohokoľvek. Vzhľadom k tomu , že robím s malinkými deťmi by to bolo hodne neefektívne, vyzabíjať si platiacich...:o)
Píšem to už inak druhý krát..už mi raz padla stránka..nie si náhodou na icq?? Lebo aj smajlíci mi tu dochádzajú.;o)

JaneTristo18

Zdravím heh.
Z rána ako vždy, chcela som skočiť pod auto, potom som sa chcela podrezať, ale prišli aj svetlé chvílky, po príchode domov svetlé chvíľky potemneli a chcela som zabíjať (konečne nie seba).
A tak. A teraz musím prepisovať knihu (teda nemusím, ale ja chcem, aby som sa to naučila na prijímačky. :-)