Pol rocny kasel

adika

laryngitis presnejšie, zápal hrtana, alergia na potraviny sa kašľom neprejavuje, žihľavka alebo v najhoršom prípade opuch hrtana-to je ale už typ anafylaKTICKEJ REAKCIE, to by si neprežila bez prvej pomoci, toto je skor chronický problém, RTG pľúc ti robili?Určite?Nemáš sprievodný prejav tiež bolesť za sternom-na hrudníku,..?Alebo nedostatočne zvlhčené priedušky-čo dráždi na kašeľ,môže to byť fakt hocičo, aj psychického pôvodu...

syma

je to opuch hlasivkovej strbiny, (laringix)alebo tak nejako sa to pise organizmus prehnane reaguje na zmeny teplot, a bublinkove napoje
moj synacik takto reaguje hlavne v zime ked je dnu 20 a vonku -8, skus stoptusin a vlhky vzduch, studeny zabal na hrdlo a vyhybaj sa bublinkam pokial to neprejde
moze to prejst az do laringitidy a vtedy je kasel "hrncovy, stekavy" a nemozes sa poriadne nadychnut a hlavne v noci a nad ranom, ak mas taketo priznaky opytaj sa no doktorky, este uzivame aj aerius sirup

Vivina

rok som bola v taliansku v teplucku a vratila som sa na slovensko a strasne som prechladla,no a od vtedy kaslem,je tomu pomaly pol roka,ten kasel je asi taky ze ma svrbi akoby nieco v plucach a musim na silu kaslat,prosim ozvite sa ti co ste mali s takym kaslom problem a vam pomohli.je mozne ze je to alergia na potraviny?som si vsimla ze po vypiti coca coly hned zacina kaslat...bublinkove napoje ma dusia

Kartola

Aj ja som mala takýto problém.Niekoľko mesiacov som príšerne kašľala.Dávali mi rôzne kvapky proti kašľu,ale nič nezaberalo.Po 5.mesiacoch mi zistili pľúcnu chorobu.Pokašliavam ďalej...ale už mi nič nedávajú.

niekto (KE)

Podla popisu kasla a dlzky trvania je pravdepodobne ze nemas problem s dychacim systemom ako takym - zatial. Mala by si si dat skontrolovat oblicky.

syma

no neviem ale moj synator tiez stale kasle, mava stekavy kasel, hlavne v noci a ked nam raz omodrel, co nemohol dychat zachranka mu pichla injekciu a odisla
doktorka tvrdi, ze ma laringitidu, na alergologii nam dali na to kvapky, hoci to alergia neni, pomaha mu solna lampa a studeny obklad na krk, vraj z toho do 6 rokov vyrastie, ale ty si uz asi vyrastla, no je tu ta moznost ze vynimka potvrdzuje pravidlo

evik

dlhotrvajuci kasel je vzdy nebezpecny a musi byt dokladne vysetreny! suchy kasel byva priznakom zaciatku zapalovych zmien dychacich ciest a ak trva dlho, moze sposobit poskodenie plucneho tkaniva. ak sa prejavuje hlavne v noci, moze byt aj priznakom srdcoveho ochorenia. preto je tazke poradit takto na dialku, je nutne kompletne interne a plucne vysetrenie! drzim palce