Pol rocny kasel

pišta

Syma,
Zrejme si vylúčila ako hlavné „zdroje“ problémov syna prínosové dutiny, „skryté“ hlieny, ktoré neustále dráždia sliznicu hrdla, ako aj ďalšie nepriaznivé okolnosti – napr. aj ten smog.
Tak potom kde sa larygintída berie?
.
(Prosím, necháp ma tak, že idem byť múdrejší, ako celé lekárske konzílium, toto je diskusné fórum, no nie?
Aj použitý „jazyk“ nie je zvolený pre medicínsky seminár, viem, ba miestami príliš lapidárny, a tvoja úroveň Syma, by si zaslúžila to napísať inak, ale nejako sa mi to takto "poskladalo". Aj tí, ktorí to čítajú, a ktorí sú viacerí vzdelaní v oblasti medicíny hádam mi to odpustia :-))
.
Madle sú v prvej línii organizmu pri boji proti nepriateľom. Svojím zápalom hovoria asi toto:
„Nevládzeme, naše kapacity nestačia. Čo máme robiť?“
Imunitný systém odpovie“
„Vydržte, mám teraz súrne inú prácu.“

pišta

Aj mne dlho chutili také veci.
Príliš dlho a príliš dlho som býval chorý. Dnes som presvedčený, že je medzi tým priama súvislosť.
Chute sa ale dajú prebudovať. Pomaličky, postupne, nenápadne a synátor sa ani nenazdá a preorientuje sa. :-)

igris

syma
jasnacka ze vyrastie , ale kedy to sa neda povedat ze v siestich alebo siedmich. Ja to mavam tiez , ale uz sa nedusim , ani ma manzel nevystrkuje do okna :))len dojdem o hlas

igris

Pista :)
s tou stravou a hlienmi mas asi zase pravdu ty, ale ked jemu chutia vacsinou tie nezdrave veci , fakt sa snazim :(. Jeho mladsi brat je uplny opak , takze si nemyslim ze to robim az tak zle :)

pišta

no, už je tu večrná únava, takže dokončím vetu:
Napriek tomu, že pre majiteľa tohoto organimus to znamená nejakú tú nepríjemnosť naviac.

pišta

Igris, pri takto ponímanej klíme máš asi pravdu.
Myslím si však že sú dva dôvody, pre ktoré sa tvoria hlieny:
1. ako bezpostredný dôsledok metabolizmu, keď organimus nie je schopný bezo zbytku stráviť všetky zložky potravy
2.ako snaha organimu fixovať mikroskopické čiastočky pevných látok, ktoré telo nevie rozpustiť a ktoré by mohli inak poškodzovať jemné vnútorné štruktúry organizmu - typicky čiastočky smogu v mestách ale aj cigaretového dymu u fajčiarov. Áno, Igris, v totmo máš pravdu.
Myslím však, že prevažuje tvorba hlienov 1. "typu".
V oboch prípadoch však nám organimus skromne "ukazuje", aký je múdry.
Napriek tomu