Pol rocny kasel

igris

sima, alergia to neni ale tie lieky na alergiu pomahaju aby trubica tak nepuchla, nakolko deticky ju maju uzsiu a ztoho vznika ten stek. Nam v zachvatoch pomahal studeny vzduch/ staci dobre zababusit a otvorit okno/ lebo ten pomoze zmensit akutny opuch

syma

mava pisklavy kasel, hlavne v noci a nadranom, hlavne pri velkych teplotnych rozdielom medzi dnom a nocou, doktorka vravela, ze z toho vyrastie do 6rokov, vraj mu spuchne hrtan, co zuzi hlasivkovu strbinu, alergolog nam na to predpisal kvapky, hoci to alergia neni, raz sa mi v noci dusil az zmodral, zavolala som sanitku a doktorka mu pichla injekciu a predpisala medroll a nejaky cipok, keby sa to zopakovalo, vytvaram mu v detskej izbe slane vlhke prostredie a uz sa to nestalo ale aj tak raz za mesiac asi 5 dni takto kasle, hlavne v zime, na jar a jesen, v lete to je v pohode

igris

Pista, aj ked sa mi pacia tie veci co zvyknes pisat , ale musim ti odporovat, klima ma velky vplyv na kasel a tvorbu hlienu, aspon u bratislavskych deti je to citelne. Kasel mojho syna je roky sucastou aj mojho zivota a trapenia a pobyt v tatrach a pri mori mu vzdy pomoze, pricom strava ostane vacsinou nezmenena

syma

pista, asi mas pravdu, tiez sme na dovolenke jedli vela ovocia a pili rozne stavy a aj jedlo bolo "lahke"
ale moj syn nema hlieny, ja len dufam ze z tej laringitidy naozaj vyrasie

pišta

Vivina,
pozri si sekciu Ako neochorieť na nádchu a porozmýšľaj, či hlieny nebudú z uvádzaných potravín.
Pobyt pri mori okrem zmeny klímy (slaný, mokrý vzduch plný "dobrých" iónov) nesie v sebe aj zmenu prijímaných potravín a tekutín.
Klíma ako taká, myslím, nie je rozhodujúca pri tvorbe hlienov a následného kašľa.

syma

kludne to moze byt zmenou prostredia a je viac ako pravdepodobne, ze ked navstivis taliansko tak problem prestane, predsa len tam je trosku ina klima, moj syn tiez pri mori 2tyzdne nekaslal a ked sme sa vratili zacalo to odznova

zanocka72

Dobrý je aj homeopatický sirup STODAL.A ak nie si alergická tak si urob čaj zo šalvie so skorocelom lekárskym-pomaly horúci prehltať.

Vivina

kasel mam asi od novembra.rano je mokry,vykasliavam hlieny...pocas dna sa citim fajn a potom k veceru mam taky suchy kasel.myslite si ze zmena prostredia ma moze vyliecit?ked som zila v taliansku tak som bola zdrava.rengen pluc mi robili.som v poriadku.tak co mam robit?vdaka za radu

burko3_2

ahoj. Ja som mala taký istý problém stále ma dusilo tak približne 2 roky, tiež som bola na všetkých vyšetreniach a nič. Ale pomohlo mi keď ma mama nahlásila na pobyt do jaskyne.- Bola som tam dva týždne a pomohlo mi to a kašel mi zmizol. Vyskúšaj naozaj mi to pomohlo. Pomáha aj more aj to som vyskusala (ale to je ten drahší spôsob).Jaskyna nestojí vela. Najdi si stranku s liečebnými pobytmi tam to najdes. vela stastia