Pol rocny kasel

helča

daj si vyšetriť štítnu žľažu . Je možné,že tento dráždivý kašeľ to práve spôsobuje ona.Mala som také isté problémy.Bola potvrdená zlá funkcia a zistili mi aj astmu hoci na pľúcnom som mala negatívne výsledky.bola som na odbornom vyšetrení,dýchať do takého vreca a až tam sa potvrdila astma.Pros lekárá o ďalšie odborné vyšetrenia.

pišta

Zufanka a nozicko.Toto je malý príbeh 2-ročného dievčatka mojich priateľov.
Ich zlatá dcérka začala od 1,5 roku trpieť ekzémom na rúčkach, potom nôžkach až celom telíčku. Skončila v nemocnici. Trochu to preliečili, ale nevyliečili.
Dcérka má rada biele rožteky a svoje obľúbené kakavko, ktorých sa ale nevie vzdať.
Okrem toho má zlé stravovacie ďalšie návyky : napr. počas 3-4 hodinovej návštevy ich dcérka vypila džús, čaj, kakao, zjedla rožky, čokoládu, trochu salámy a hrozna.
Veľmi nevhodný spôsob stravovania často vyúsťuje do kožných problémov a iných alergických reakcií.
Myslím, že vnútorné znečistenie organizmu stojí v pozadí mnohých zdravotných problémov, preto treba byť pri výbere stravy nanajvýš opatrný najmä pri našich malých najmilších.
Prajem skore uzdravenie. :-)

zufanka

boli sme hospitalizovani v nemocnici na zapal priedusiek.no 14mesacnemu syncekovi vraj zistili alergiu na potraviny,mame mat este nejake vysetrenia.teraz sme doma a zas horuckujeme,stale kasleme.inhalujeme ventolin a inflammide.moze vobec zapal priedusiek suvisiet s alergiou,ked nehnackujeme a nevrackame?inak nam v nemocnici dali hypoalergennu stravu,ktoru som po 2dnoch odmietla,dieta mi z toho vracalo...

nozicko

Moj 4r.syn podobne. stale kasel, dychanie ok, hrdlo tiez, prinosne dutiny podla snimku su v poriadku. vymenili sme periny(nie moc lacna zalezitost). odvtedy dostal dva ci tríkrat po sebe vysoke horucky, suchy kaselsa zmenil na vykasliavanie a celkom to prestalo na par dni. teraz ma nejaky sprey na inhalovanie, inflamide. je to liek na astmu. astmu sice nema, podla mojich info, ale zrejme mu pomaha. treb atrpezlivost s tymi doktormi.este robili mu imunologicke vysetrenie krvi, ci tam nieco

alternativa

Prepacte, jasne, ze o psychike sa uz pisalo /napr.dave69/. To je tak, ked clovek je na www cez pracovnu dobu, hi,hi.

alternativa

V prispevkoch su definovane mnohe mozne priciny kasla. Chyba mi ale jedna, dufam, ze som ju neprehliadla - PSYCHICKA. Ta moze byt v kombinacii s viacerymi dalsimi, ale aj sama. Je vysokym % pricinou napr. astmy /moja imunologicka hovori ze z 60%, ja tvrdim, ze z viac%/.Ak su v medziach normy vsetky potrebne pneumologicke a alergologicke vysetrenia pri pretrvavajucom pokaslavani, treba sa zamysliet, preco hovorime :"vykasli sa na to". Kasel v mentalnej oblasti je reakcia na problem, ktory by ste chceli obist, zabudnut. Ale je vo Vas. Treba sa zamysliet, problem vyriesit, resp. prestat ho povazovat za problem, ak s nim neviete pohnut. Skuste byt trochu aj sami sebe lekarom, hoci aj v kombinacii s lekarskou starostlivostou.

danka.p

lahka pomoc:
3 mesiace rano a vecer uzit 1 tbl pripravku YUCCA (nesmie byt z fy Walmark,ale co najcistejsi-dostanes ho v dobrej cajovni), kazdy den vypijes tento kokteil: zmixujes cca 3 dl duzinateho ovocia, este do mixera s ovocim pridas 6 polievkovych lyzic praskoveho sojoveho mlieka, 1 lyzicu prirodneho cukru /nemusi byt/zalejes na 2x vodou cca 1,2 litra. Celkove kazdy den pocas uzivania Yucca musis vypit minimalne 3-4 l tekutin, vratane kokteilu.Garantujem uzdravenie, mala som klientku s rovnakym problemom, do mesiaca bola fit :-))

pišta

Igris,
ak si tam niekde,neotvoríš predsa len sekciu Ovocné a zeleninové šťavy?
Určite to bude fajná pro-bio sekcia :-)))

pišta

Andrej, :-).
Ibaže to publikum je voľáko ticho. Možno je to ale ako v Japonsku, čím väčší výkon, tým väčšie ticho.
No ale my sme na Slovensku... Nuž ale to sú také – taľafatky.
Teraz Qveci (tvoj výraz Andrej, hádam mi ako autor dovolíš ho používať ďalej):
.
Toto ma trápi.
Máme nejako veľa tých ANTI.
Anti-biotiká, Anti-reumatiká, anti-pyretiká. anti-histmatiká, anti-alergiká, anti-depresíva, anti-mykotiká, ale aj anti-patie...samé anti.
Stále bojujeme proti niečomu a niekedy aj niekomu..
Náš organizmus je z toho už načisto zmätený a tak sa začína ozývať, a to dosť hlasne auto-imunutnými reakciami ale aj auto-intotoxikáciou...
.
A čo tak začať konečne riadne, ale naozaj riadne, bojovať ZA NIEČO?
ZA NAŠE ZDRAVIE!