Pol rocny kasel

janamarko

1) EFT --> Emotional Freedom Technique --> jemne a rychle tukanie ukazovakom a tretim prstom na akupunkturne body a hovorit si pri kazdom bode "aj ked kaslem a ide mi to na nervy, hlboko a kompletne seba akceptujem". Pozri si stranku www.emofree.com je tam vela informacii a vsetko zdarma (v anglictine).
2) Zaobstaraj si moxa stick (Artimisia vulgaris) zrolovana do tvaru velkej cigary ktora sa pouziva v TCM (Tradicna Cinska Medicina) a ohrievaj si asi 0.5cm nad pokozkou body DU-14,
BL-12, BL-13, BL-23 and ST-36. Ak chces podrobnosti, rada dalej poradim, som lekarka a zaroven som studoval 5 rokov v Cine TCM. Zijem mimo Slovenska. Sama som trpela na chronicku bronchitidu, ktora mi presla do astmy a kaslala som v kuse 7 mesiacov az mi TCM pomohla a odvety neviem co je kasel.

ld

Ahoj, aj ja mam astmu a mala som kasel, ktory ma skoro znicil, sposoboval mi aj 10 astmatickych zachvatov denne,robili mi testy na chlamydie a mykoplazmy, mala som obidve pozitivne, z toho som dostala zapal pluc-obojstranny, takze nutna hispotalizacia.Ale ani potom sa to nezlepsilo, az ma moja plucna poslala na imulogoiu a po imunostimulacnej liecbe sa to konecne upravilo.Vsetko je o imunite.Uprav si stravu, dbaj na cistotu criev,hrube crevo je prepojene na pluca.Skus aj pripravky Joalis www.joalis.sk , zacni brat najprv dreny KI, KII a vegeton spolu a oni ti tam uz potom dalej poradia.Musis pre seba nieco spravit, inak tu imunitu dokopy nedas, viem to podla seba.Drzim palce.Ahoj

marylynn

Aj ja uz pol roka kaslem nezabera ziadna liecba, som dopovana neustale liekmi. Som alergicka takze sa to vsetko este viac komplikuje navyse mam astmu.Niekedy mam rok pokoj ale niekedy ma trapi kasel aj mesiace ako teraz. Niektore dni mi je dobre inokedy sa idem zadusit. Uz nemam na to naozaj energiu, uz ani nedufam ze to bude dobre

dave69

Ahoj Vivina!
O tej refluxnej chorobe už som Ti písal v príspevku zo dňa 20.2.2006. Čiže:
Refluxná choroba pažeráka - Gastroezofagálny reflux (GERD) je návrat žalúdočného obsahu do pažeráka. (Ja by som povedal, že návrat kyseliny...) Je to následkom narušenia funkcie a rovnováhy mechanizmov brániacich spätnému návratu obsahu žalúdka do pažeráka.
.
Náš žalúdok je "vybavený" zo sliznicou, ktorá má za úlohu (najmä) neutralizovať žalúdočnú kyselinu. Pažerák takú sliznicu nemá, t.j. pri spätnom návratu sa nevie bráňiť tej kyseliny a z toho vyplýva, že tá kyselina pažeráka dráždi. Pažerák a priedušnica sú veľmi blízko k sebe, práve preto tá kyselina môže dráždiť aj priedušnicu, (dokonca aj priedušky a aj bránicu). Z toho môže byť ten Tvôj kašeľ.
.
Keď sa Tvoje problémy zhoršujú naozaj po jedle, tak by som Ti odporúčal vyšetrenie u gastroenterológa, totiž táto choroba okrem typických symptómov zapričinuje tiež chronický kašeľ.
.
Maj sa pekne!
dave69
.
Pišta, čo povieš? :-)

vivina

-------pre pani doktorku SMISKOVU------chcela by som sa spytat co to znamena ten gastro.reflux,a preco je sposobeny kaslom?pred par rokmi som mala problemy zo zaludkom a pravdupovediac vacsinou kaslem po jedle.Cim su sposobene tie chlamydie na plucach?Inac vsetko to zacalo tym ze som prechladla,mala som anginu,aj som kaslala,dala som sa dokopy ale ten kasel neustupil(je doteraz co je tomu 7 mesiacov)bola som na rengene,na spirometrii a povedali mi ze mam pluca v poriadku tak neviem kde mam hladat pricinu.dakujem za vsetky rady

lucia12

Ja som mala kasel dva roky, pol roka taky, ze som sa skoro zadusila a uz som kaslala az krv.Davali mi kadejake antibiotika,cielene na kultivaciu zo sputa , ale nepomahali.Ja som si potom zaziadala o test na plucne chlamydie a mykoplazmy a veru boli pozitivne, liecili ma 3 mesiace antibiotikami, mesiac dokonca dva silne zaroven,chlamydie boli potom uz negativne a kasel ustupil.Drzim palce.

smiskova

som lekarka a tiez riesim s pacientami problem dlhorocnych kaslov. Ak nie je pricina bakteriologicka a ani alaergologicka, moze by pricinou plucna chlamydia alebo mykoplazma- vysetruju sa serologickym vysetrenim z krvi. Nikedy moze byt pricinou taktiez
nedovieranie pazaerakovozaludkoveho zvieraca - reflux, to vie zistit gastroentereolog. Dufam. ze Vam moje skusenosti pomozu. :)

janina

aj ja kašlem skoro 2roky neprišla som nato z čoho bola som na všetkých vyšetreniach aj alergologii nakoniec som si dala aj prestárium tbl. na tlak zmeniť neviem prísť nato z čoho je ten kašeľ jeden deň kašlem 2dni nie.nikto mi nevie pomôcť.

janka

Ahoj.Pisem na tvoju odpoved NOZICKO.Aj moj 5.rocny syn uz dlhodobo kasle a pochodili sme vseliakych lekarov.Nakoniec sme ,,zakotvili,, na plucnom a uz rok berie tiez sprej inflamide,tabletky na cmulanie singulair a od alergologa aerius.Nema astmu,ale berie to,aby nahodou nevznikla dlhodobym kaslom.Je aj alergik na pele,takze berie antihistamninikum na utlmenie.Tiez sme s toho utrapeny,ale musime verit,ze to pomoze ako nam vravi lekarka.Takze nevzdavat sa a bojovat:-)