Poradte prosim co mi moze byt?? :((

Príspevok v téme: Poradte prosim co mi moze byt?? :((
michaelle

Ahojte.pisem sem,lebo neviem,ci mam ist s tymto k lekarovi,alebo nie..Minuly tyzden vo stvrok mi zostalo v praci zle.Zacala sa mi tocit hlava,strasne rychlo mi bilo srdce,bolo mi horuco a hned nato zima,strasne som sa spotila a celkovo na odpadnutie,no stravila som na zachode asi polhodiny a nakoniec som isla domov.Zostala som doma cely vikend,v nedelu mi uz nebolo nic,len pocit na zvracanie zostal,v pondelok som isla do prace a zacalo to znovu.Znovu rychlobijuce srdce,spotila som sa ako somar a znovu hnacka a pocit na zvracanie.Vydrzala som to,ale odvtedy som doma.Nechcem aby si mysleli ze simulujem,..moc nejem,len celozrnne chlebicky a jablka.Bojim sa ze akonahle sa najem,pojde to von..neviem co s tym mam robit,mam tabletky na zaludok a caj,ale zatial nepomaha,moze to byt brusna chripka?Hlava ma boli,ale nos mam cisty a hrdlo tiez.Pomoc prosim :(
Zacinam mat toho dost..dnes pojdem asi do nemocnice,tentokrat uz neviem ci je to stres alebo nieco ine,stale ma boli na hrudniku a zacina ma uz aj hlava.Kazde rano mam hnacku ale len rano aj s pocitom na zvracanie.A to potenie neprestava,ked sa spotim,mam studene ruky aj nohy.Myslite ze by to mohol byt aj nejaky virus?zevraj v praci vsetci kaslu a boli ich hlava..ja uz naozaj nemam ponatia co mi je :( pomocccc:((

zuzanka65

Michaelle, už som tu.
Ak si prečítaš o panickej poruche,je aj na tejto stránke popísaná, a tvoje príznaky sa budú zhodovať s popísanými, pravdepodobne ju máš. Ja neviem, ako je to s tým zvracaním, ja som to nemala, ale každý sme iný, tak aj prejavy choroby môžu byť iné.
Môžem ti poradiť len toľko, že ak máš svojho obvodného lekára v Anglicku (GP), tak mu popíš, ako sa to u teba prejavuje, povedz mu aj o tých liekoch, čo si brala a určite spomeň možnosť, že by mohlo ísť o paniku. Vieš, mne anglický doktori nepomohli a to som sa trápila dva mesiace, chodila som na pohotovosť a neskôr ku GP a liečiť som sa začala až ne Sk. To neznamená, že tebe pomôcť nemôžu, len neviem, ako to tam je s odborníkmi, ako je psychiater, psychológ... No určite by ti lieky na toto mohol predpísať aj GP, ak ti určí spomínanú diagnózu.
Ak chceš prečítaj si tému úzkosť, je tam viac ľudí, čo by ti vedeli poradiť, ale to už asi vieš, veď ti písala Monika aj Miloš.
Existujú viaceré techniky na zvládnutie paniky a úzkosti, no nie je to jednoduchá záležitosť. Veľa ľudí s týmto býva aj dlhšie na PN. Preto skús si čo najviac naštudovať na nete, ak nemáš inú možnosť, aby si vedela, čo to obnáša. Jednou zo situácií, kedy sa PP prejaví je presťahovanie, odchod z domu, takže je to pravdepodobné, aj keď ty si už v Anglicku dlhšie, no mohli ti to vyvolať aj tie lieky s kofeínom.

zuzanka65

www.pfizer.sk
Aj ja som ochorela práve v Anglicku. No neviem ako je to v Uk so psychológmi, ja by som to najskôr povedala svojmu GP, či to nie je práve panika a potom sa hlavne informovala na ceny za sedenia u psychológa, lebo to tam určite bude drahé, ako všetko. Teraz musím odísť, ozvem sa neskôr.

michaelle

MONIKA presne pises ako by to bolo o mne,,presne..ano,odkedy som tu tak po nicom inom netuzim len sa vratit,aj ked zatial nie je kam,prave preto to tu chcem este tych par mesiacov dobojovat aby sme si mohli aspon kupit nieco co by bolo nase :( ty si tiez v zahranici?? nebodaj tiez v Anglicku..
MILOS zajtra musim ist do prace :)uz som bola doma 7dni a na 8 by chceli od lekara papier a on mi nedal ziadny :( psychologa alebo psychiatra?Neviem ako to tu je,mozno budem potrebovat doporucenie od lekara?ako to chodi doma na Slovensku?

monika9

ty si mala tiez tazke dectvo,tam bude ta pricina tvojej uzkosti....a nestresuje te nahodou ze zijes v anglicku a chcela by si na slovensku??

monika9

kurnik vypadlo mi to tak este raz,ja som bola vzdycky taka bojovnicka,kazdy ma obdivoval jak zvladam stres,skolu,pracu,zabavu som milovala,smiech,ale asi podvedomie prezivalo nieco ine,vybudovala som si nieco co som v skutocnosti nebola....toto prislo z nicoho nic v juny a od vtedy sa tej choroby neviem zbavit aj ked uz je to lepsie,mam 28 rokov a my nezijeme na slovensku ale ani sa tam netuzime vratit....muz sa snazi pochopit moju chorobu

michaelle

To je strasne,je mi to luto,..ja rodicov nemam,matka je alkoholicka,otca nepoznam,ten nevlastny ma chcel znasilnit.Videla som ale zomriet dedka,ktory ma vychoval ako otec a babka mi zabila mojho psa,takze stresu som si zazila od malicka az dost..pomaha ti manzel to vsetko zvladnut?Ako dlho to uz trva..presne akoby som citala o sebe..kamaratka mi napisala to iste,ze ved ty si bola vzdy silna osobnost,so vsetkym si sa vyrovnala..asi sa v nas nieco zlomilo..kolko mas prosim ta rokov ak sa mozem spytat

monika9

vsetko je len v hlave,no ja chodimk psychiatrovi kvoli liekom,psycholog lieky nepredpisuje to nie je doktor,ma filozoficku skolu alebo nieco take nie medicinu.Ano prezila som samovrazdu mojej mamy a potom mi umrel otec a zostala som sama na vsetko velmi mlada....nic mi nebolo,dajako som vsetko zvladala cele roky a tento rok to bachlo....o sebe by som nikdy nebola povedala ze ochoriem na takuto chorobu,kazdy ma povazuje za silnu bytost aj ja som to tak brala....