pliaga menom Mariška

arowska

Fajčenie marihuany sa väčšinou stáva odrazovým mostíkom k tvrdým drogám. V minulosti bolo dokázané, že fajčenie marihuany je viac karcinogénne než obyčajné fajčenie, pretože jej dym sa zadržiava dlhšie v pľúcach ako pri normálnom dyme, a zároveň ničí mozgové bunky a poškodzuje krátkodobú pamäť. Návyk na marihuanu vedie k tzv. amotivačnému syndrómu, zníženie pozornosti, strata záujmu o čokoľvek okrem drogy. Marihuana znižuje aj obranyschopnosť tela pred chorobami, pretože zabraňuje deleniu bielych krviniek.U mužov účinkuje na pohlavné hormóny zapríčiňuje dočasnú stratu plodnosti, pretože u nich sa vyskytuje väčšie množstvo abnormálnych spermií.
Asi tolko...

arowska

mariska je tichy zabijak (no ale neberme to az tak vazne). Hovori sa ze je branou k tvrdym drogam. Mnohi ktori fajcia travu s tym vsak nesuhlasia...ale ja poznam ludi, ktori sa fakt vazne stali zavislimi a jeden z nich dokonca skoncil na psychiatrii. Ludia sa postupom casu otupuju a mariska si potom s nimi zacne robi t co chce. Kazdopadne je to droga ako kazda ina, takze zavislost na nej je nebezpecna.

babenka

som pocula,ze od marisky k tvrdsej droge,ak je to tak,ako pise tato a rasto,ze ju fajcia stale,denne su zhuleni.moze to byt tak?mozu zacat s tvrdsou drogou a mariska imuz nebude stacit?

tato

v prvom rade to zavisi od kazdeho cloveka ako to nanho vplyva. ja som to kedysi tiez fajcil a mozem povedat ze je to urcite lepsie ak sa tvoje deti odreaguvju takymto sposobom ako alkoholom. rozvyja to abstraktne myslenie, a pokial tie zazitky neberu povrchne dokazu sa aspon naucit nieco o sebe a svojej psychike, osobnosti. samozrejme s mierou, pokial si davaju raz do tyzdna je to v absolutnom poriadku. horsie je ak na tom visia kazdy den.. to bude potom problem a je dobre ich niecim kreativnym zaujat. treba k tejto problematike kazdopadne pristupovat individualne. mna osobne za mojho mlaadi tieto veci dost vela naucili a teraz uz nemam potrebu ich dalej uzivat..

rasto

mila marienka, áno, skusil som, celkom to poznám.
to že ťa to štve, sa dá pochopiť. porozprávaj sa s nimi o tom, keď nebudú zhulení (ak nie su zhulení stále) že prečo to robia, čo ich na tom tak baví, a že sa o nich bojíš. a spýtaj sa ich, ci neberu niečo iné, čo ti samozrejme nepovedia, ale možno z ich odpovedí niečo zistíš.
ale hlavne je dôležité, aby boli slušní, aby sa neflákali, mali robotu alebo nejakú školu, proste aby to nebola jediná činnosť, ktorú robia.

marienka

rasto skúsil si?ja viem,že napr. fetovanie je horšie,ale aj tak ma to štve ked prídu takí zhulení,to vtedy s nimi nie je reč,na všetko len DOBRE MAMI DAJ NáM POKOJ!

rasto

nie je to taka pliaga, ale zas zeby to bolo uplne neskodne, to sa neda povedat.
zalezi od povahy cloveka, ako k tomu pristupuje, ci to je pre neho nejaka nahrada, alebo je to len taka zabavka.