Yadine

niekto

mozes kludne fajcit kazdy den 20 cigariet a nic ti nebude to ale neznamena ze to neskodi tak isto to neznamena ze za 20 rokov nebudes mat problemi

myslim ze to je celkom dobre prirovnanie
lebo zalezi na tom ako sa tvoj organizmus s tou zatazou vyrovna a je jedno ci sa jedna o cigarety alebo o HAK

houhou

Precitala som si ten clanok, co si mi sem dal, ale poviem ti, ze nepresvedcil ma...ide o to, ze ta stranka podporuje rodicovstvo, cize je jasne, ze tam budu davat tie najhorsie clanky ohladom HAK, lebo chcu dosiahnut, aby populacia stupala. No a ta pani doktorka je zjavne velmi spojena s Bohom, cize jej nazory tiez neberiem ako objektivne, kedze kazdy vie, ze samotna cirkev odsudzuje akukolvek ochranu pred pocatim...takze presvedcil by ma mozno nejaky clanok, kde by bolo napisane-najnovsie poznatky hovoria, ze HAK na 100% kazej zene skodi...

severanka

niekto: nie je potvrdené, že HAK zvyšuje riziko rakoviny - skôr sa aj lekári prikláňajú k tomu, že zdanlivo väčší výsky t rakoviny u žien užívajúcich HAK je preto,lebo chodia poctivo na preventívne prehliadky a prípadnú rakovinu im zachytia skôr ako tým ženám, ktoré naposledy gynekologa videli v čase pôrodu, a potom sa o 10-15 rokov uvedomia, že šak asi by mali zbehnúť.
tiež je možné aj to, že rakovina krčka maternice je u žien užívajúcich HAK vo väčšom výskyte preto, lebo ženy užívajúce HAK nemajú problém súložiť s cudzím človekom bez použitia prezervatívu a HPV vírus má voľnú cestu...

niekto

aspon ze tak :) lebo ten pristup ze mi jedno co bude za 20 rokov ze ma moze zrazit auto je taky typicky fajciarsky....

houhou

Nefajcim..fuj, cigarety neznasam! a viem, ze fajcenie je pri uzivani HAK nebezpecne...to pisu aj v kazdom pribalovom letaku HAK,aj gynekologovia to tvrdia, cize to uz je nezodpovednost tych uzivateliek, ze to neberu na vedomie, ze im to moze uskodit.

niekto

btw asi sme sa nerozumeli nemyslel som to tak ze pri uzivani hak skor ci neskor diagnostikuju rakovinu

ale ze ze ked ma zena rakovinu sa na to skor ci neskor dojde

inak len tak zo zvedavosti fajcis aj beries hak?

niekto

problem je vtom ze to nemusi byt za 20 rokov
a tie problemi vobec niesu take zriedkave sa pozri kolko bab napisalo do tych tem

a ano skodi kazdej otazne je ze nakolko sa stym organizmus vyrovna alebo sa tomu prisposoby a v konecnom dosledku nemusi mat vedlajsie ucinky ale zataz na organizmus to je v kazdom pripade

su baby ktore kvoli hak prisli o vlasi dostali trombozu alebo prisli o zivot
niekde v tych temach co som sem poslal jedna baba napsisala ze skolabovala mala nieco s krvnym obehom nepamatam presne co to bolo
isla k lekarovi a tam jej lekar povedal ze sa tam maju pravidelne taketo pripady vdaka HAK

a vies kolko bab ktore "vyrastali" na vysokohormonalnej hak maju dnes vazne problemi ? alebo uz nemaju vobec ....

vacsina bab nema problemi aspon nie viditelne ale je dost vela bab ktore maju a tie problemi su dost zavazne

btw najneskor to mozu diagnostikovat je pri pitve

ja som tych clankov uz zopar precital nemam vsetky krom toho sem uz nejaku dobu chodim a zaujimam sa o problemi ktore stym baby maju
tu ich je zopar
www.lpp.sk

houhou

co bude o 20 rokov ma nejak extra nezaujima, nakolko zajtra ma moze zrazit auto...a ani mi sem nemusis davat linky, nech si precitam, ako HAK niektorym babam uskodila..samozrejme, ze ked je tema zalozena v tom zmysle, ze ake je HAK svinstvo,tak do nej budu pripsievat tie baby, ktorym nesadla a potom to vyzera tak, ze skodi kazdej..pritom tym babam, ktorym skodi je ovela menej ako tym, ktorym neskodi..a tvrdit, ze skor, ci neskor rakovinu lekari u zeny diagnostikuju, je trosku odvazne, nemyslis? vies kolko beha po svete mamiciek, ktore vyrastali este na vysokohormonalnych antikoncepciach a nic im nie je? kazdopadne ta teda chcem poprosit, aby si mi sem dal teda stranky, z ktorych ty beries take zarucene informacie...nech si teda mozem prestudovat aj ja. dakujem