Yadine

niekto

nieje zase az taka spolahlivama pearlov index 0,1 - 5 %
ked skombinujes pharmatex s prerus. suloz tak sa moze HAK skovat a nemas vedlajssie ucinky ....

Kristen

No beriem to iba ako antikoncepciu /kedze som za co najspolahlivejsiu antikoncepciu/ Dakujem za odpovede :) Ja sa o tom asi v pondelok porozpravam so svojim gynekologom, som zvedava co povie on... :)

niekto

napr niekolko nasobne zvisuje riziko trombofilie a teda aj trombozy a mozg, porazky
ale hej vacsine bab nic nieje (teda teraz ktovie co bude za 20 rokov) dalej moze sposobit ochorenia krvneho obehu
vypadavanie vlasov atd
www.zdravie.sk
www.zdravie.sk

niekto

nieje pravda
zvisuje riziko rakoviny a nema to nic s tym ze sa castejsie diagnostikuje
skor ci neskor ti to diagnostikuju otazka znie ci nebude neskoro a to nezavisi od HAK

okrem toho znizuje riziko zapalu ? nieje pravda
ovplivnuje ph a zvisuje riziko kvasinkovej infekcie
a ma kopu dalsich neziaducih ucinkov ...

houhou

S tou HAK je to diskutabilne...keby bolo na 100% iste, ze sposobuje rakovinu, tak na trhu nie je! to, ze sa u zien uzivajucich HAK castejsie diagnostikuje rakovina prsnika a rakovina krcka maternice neznamena, ze je to z HAK-nie je to dokazane! ide o to, ze zeny, ktore HAK beru chodia aj pravidelne na prehliadky, su castejsie vysetrovane ako tie, ktore HAK neberu. Preto je aj rakovina u nich castejsie diagnostikovana (vo vcasnejsom stadiu). A HAK chrani aj pred vznikom cyst, pretoze nedochadza k ovulacii a tym padom ani nevznika pri uvolneni vajicka ranka na vajecniku...vajecnik si proste kludne odpociva a celkovo je znizene riziko zapalu vnutornych rodidiel.

niekto

hej hak zvysuje riziko rakoviny
nespoliehal by som sa na to ze by to nepredpisal ono sa to vo vseobecnosti propaguje ako neskodne....

mas bolesti alebo to chces iba ako antikoncepciu ?

Kristen

JA viem, som to zle napisala, myslela som vplyv tabletiek na cyto. MAla som totiz v januari nalez CIN2 na exocervixe a CIN1 na endocervixe. Teraz sa vysledky mesiac co mesiac zlepsuju (uz mam "iba" CIN1 na endocervixe) a gynekolog mi na poziadanie predpisal HAK no na nete som sa docitala, ze to moze mat dost velky vplyv na tvorbu rakovinovych buniek...tak som z toho vyplasena...ale keby to malo taky velky vplyv, lekar by mi tie tabletky asi nepredpisal, nie?

Kristen

Chcem sa iba spytat na vase skusenosti s Yadine a taktiez ci tato antikoncepcia nemala nejaky vplyv na vas cytologicky nalez, ci jej pouzivanie neprispelo nejakym sposobom ku zhorseniu vysledkov.dakujem

dsfagfadsg

brala som yadin rok - strucne moja skusenost: po cely cas uzivania perfektna, ziadne problemy, chranena, menej bolesti pri menstruacii, kramy presne ako hodinky ... potom prisli jedny testy a ostala som stat pred doktorom ako PUK - dopad na oblicky, srdce, polovica vlasov nasledne fuc, znizena resp. vylucena moznost otehotniet..... HAK? - uz nikdy viac !!!!! a to som nic na sebe nebadala... papa