NALIEHAVA VYZVA

Príspevok v téme: NALIEHAVA VYZVA
damian

Vazeniucastnici fora! V tychto dnoch SITA vydala spravu o tom, ze v doch materskych skolach v Nitre budu deti "zadarmo zaockovane". Mnohi iste viete o politike vakcinacie a o jej vyznamnom nebezpecenstve. Tieto veci supred verejnostou skryvane. Tymto ziadam vsetkych, zastavte toto tuto spinavost na detoch! Ak poznate kohokolvek v Nitre, prosim, upozornite ich co najskor na tieto veci, varujte ich! Verim, ze sa takto informacia dostane zucastnenym rodicom a zabrania zaockovaniu svojho bezbranneho dietata. Vsetkym, ktori sa akokolvek o tuto akciu pokusia, velmi pekne dakujem, v mene tych deti!

damian

Ľudia, ktorí výskumy robia, sa o fakty v skutočnosti nezaujímajú. Predpokladajú, že vakcíny sú bezpečné. Takže keď urobia výskum, vakcíny vždy zbavia viny. Povedia: "Táto vakcína je bezpečná." Ale na základe čoho urobia takéto závery? Na základe definícií a myšlienok, ktoré automaticky vylúčia možnosť odsúdenia vakcín.

Mnohokrát došlo k prípadom, keď vakcinačná kampaň zlyhala a ľudia dostali choroby proti ktorým boli zaočkovaní.
Áno, je mnoho takých príkladov. No dôkazy sú jednoducho ignorované. Vôbec sa to neberie do úvahy. Odborníci tvrdia, ak sa k tomu vôbec vyjadria, že ide o ojedinelú situáciu a celkovo sa vakcíny ukázali byť bezpečné. Ale ak urobíte zoznam všetkých vakcinačných kampaní, kde došlo k poškodeniam zdravia a chorobám, uvidíte, že NEJDE o ojedinelé situácie.

Hovorili ste na túto tému so svojimi kolegami, keď ste ešte pracovali pre vakcinačný priemysel?
Áno, hovoril.

A čo sa stalo?
Niekoľkokrát mi bolo povedané, aby som mlčal. Jasne mi naznačili, aby som sa venoval práci a na svoje pochybnosti zabudol. Párkrát som sa stretol aj so strachom. Kolegovia sa mi vyhýbali. Cítili, že by ich niekto mohol označiť nálepkou "vinný z dôvodu spoluúčasti." Dal som si však na svoje správanie pozor, aby som si nenarobil problémy.

Blizsie na www.cez-okno.net

radana

Takze ked napisem,ze autizmus je vrodena porucha to je podla teba nezmysel?A ze sa prejavuje aj u deti,ktore boli po porode ozivovane,to je tiez nezmysel?Ale hlavne,ze tvoje tvrdenie,ze autizmus je nasledkom ockovania co vobec nie je podlozene je pravda.Damian,mozem sa ta opytat?Mas autisticke dieta?Mas autistickeho surodenca?

damian

Preskúmali ste to?
Áno, neoficiálne. Zistil som, že dieťa bolo pred vakcináciou úplne zdravé. Neexistoval žiadny dôvod pre úmrtie, okrem vakcíny. To spustilo moje pochybnosti. Samozrejme som chcel veriť, že dieťa bolo zaočkované vadnou vakcínou zo zlej série. Ale keď som pátral ďalej, ukázalo sa, že v tomto prípade to tak nebolo. Vtiahlo ma to do víru pochybností, ktoré vo mne neustále narastali. Pokračoval som v pátraní a zistil som presný opak toho, čo som si pôvodne myslel – vakcíny nie sú testované vedeckým spôsobom.

Čo tým myslíte?
Napríklad to, že pri žiadnej vakcíne sa nerobili dlhodobé štúdie. Nevedie sa žiadne dlhodobé, dôsledné pozorovanie. Prečo? Opäť preto, lebo sa vychádza z predpokladu, že vakcíny nespôsobujú problémy. Takže načo by to niekto kontroloval? A navyše, reakcie na očkovanie sú zadefinované tak, že nežiadúce účinky sa objavujú bezprostredne po zaočkovaní. Ale to nedáva zmysel.

damian

Radana, precuo tu kopirujes bludy? V jednej vete pisu, ze "zahadna choroba", a v dalsej, ze "genetika" a podobne nezmysly. Ak by to bola geneticka choroba, vobec by neexistovala. Ja som cital vyskumy nezavysleho profesora psychiatrie a ten sa pridal k mnohym inym, tvrdiac, ze sa nenasiel jeden jediny gen, zodpovedny za psychiatricke choroby (okrem tusim parkinsona). Metabolicka medicina tiez davno vie, ze tzv mentalne poruchy su LEN symptomamy metabolickej poruchy nervov. To dokazali aj Kanadania na cele s Dr Hofferom a v UK s Dr Patrikm Halfordom, ked podavali postihnutym vysoke davky vyzivy intravenozne (za zlomok ceny, ktorou lieci konvencna psychiatria). Konvencna medicina sa moze ist past s tymy bludmi o genetike, ktora ma za ulohu maximalizovat zisky z predaja drog.

damian

Tak este raz. Faktom je, ze ockovacie latky obsahuju nebezpecne ingrediencie, casto neurotoxicke. Nezavysle studie NIKDY nepotvrdili, zeby sa vyskyt chorob po ockovani znizil. Prave naopak. To, co prichadza z USA su vacsinou nie studie nezavysle, ale studie robene alebo priamo platene vyrobcami vakcin. Vysledok KAZDEJ studie sa da nastavit tak, aby VYHOVOVAL objednavatelovi. A je smutne, ze na SK existuje skupina rodicov, ktora sa da podviest spinavou propagaciou korporacii. Opakujem, nebezpecne vakciny SU VELMI SMUTNYM RIESENIM PRE TIE CASTO CHORE DETI! Strategia vyliecenia je uplne inde, nie v nezmyselnych vakcinach. Vakciny su podvodom na ludoch.

radana

Nová nočná mora nedá spávať mnohým, počínajúc rodičmi a končiac výskumnými pracovníkmi. Je ňou autizmus, vývojová choroba postihujúca trikrát častejšie chlapcov ako dievčatá. Momentálne je ňou v USA postihnuté každé 150-te dieťa. Číslo spôsobuje paniku, nakoľko ešte pred nedávnom ňou trpelo iba 1 z 10 000 detí.

Pre všetkých, ktorí neprišli v reálnom živote do kontaktu s osobou postihnutou autizmom, môže ako príklad poslúžiť postava stvárnená Dustinom Hoffmanom vo filme Rainman. Autista Raymond bol neschopný normálnej komunikácie s okolím, bol utiahnutý do svojho sveta, v momentoch stresu sa upokojoval opakovanými pohybmi a vynikal geniálnou pamäťou a schopnosťou rátať.

Autizmus sa prejavuje v troch hlavných oblastiach:
1. vývoj reči - väčšina postihnutých rozpráva neartikulovane, nie je schopná udržiavať konverzáciu, mnohí nerozprávajú vôbec, neverbálna komunikácia je takmer nulová - sem spadá napríklad neschopnosť komunikovať úsmevom, pohľadom a pod.
2. spoločenská interakcia - uprednostňovanie samoty pred spoločnosťou, neschopnosť vyjadriť i chápať emócie, tak svoje ako aj iných.
3. fixácia na rutinu a odmietanie nového - či už v dennom režime alebo napr. rozostavení predmetov v izbe, nekonečné opakovanie pohybov alebo slovných spojení atď.

Toto je len niekoľko príkladov, ktoré sa môžu, ale nemusia vyskytovať u jedinca. Autizmus je totiž spektrové ochorenie, a takmer neexistujú dva rovnaké prípady. To samozrejme sťažuje včasné zachytenie choroby. Prvé príznaky sa začínajú objavovať okolo 15. mesiaca dieťaťa, ale k definitívne určenej diagnóze dochádza až okolo 3. - 4. roku. Problém navyše komplikuje fakt, že niektoré deti sa spočiatku vyvíjajú normálne, a potom dochádza ku zlomu, kedy dieťa zabúda naučené a dochádza k výraznej zmene ich osobnosti.

Čo sa týka výnimočných schopností, iba asi 10% autistov má nezvyčajnú schopnosť zapamätať si dlhočizné zoznamy, vyniká v matematike, kreslení alebo hudbe.

Žiaden liek na chorobu neexistuje. Schopnosť autistu fungovať v normálnom svete možno iba skorigovať jazykovou terapiou a sústavnou snahou zapájať autistu do komunikácie a aktivít súvisiacich s normálnym chodom rodiny. Vyžaduje si to nesmiernu námahu a čas zo strany rodičov, súrodencov a profesionálov. Samozrejme, bremeno choroby má vplyv na celú rodinu postihnutého, čo sa prejavuje fyzickou, emocionálnou i finančnou vyčerpanosťou všetkých zúčastnených.

Čo spôsobuje toto stále záhadné ochorenie? Na to doposiaľ neexistuje jednoznačná odpoveď. Predpokladalo sa, že je to genetická choroba, ktorá však môže byť ovplyvnená environmentálnymi faktormi, napr. vírusmi. Podozrenie spadalo na thimerosal, prvok nachádzajúci sa v očkovacích látkach. Teória sa však nepotvrdila. Zdá sa, že je to skôr vec náhody, nakoľko bežné očkovania proti detským chorobám sa vykonávajú okolo 15. mesiaca, kedy sa aj začínajú prejavovať prvé príznaky choroby.
Najnovšie výsledky výskumu zistili, že:
- autizmus je genetická choroba
- je spôsobená "spontánnou mutáciou" génov
- prenáša sa na detí starších rodičov.

radana

jajka,predtym sa zial bohu neradili ani medzi postihnute deti,ale skor ich ludia radili k nejakym akoby hyperaktivnym detom a rodicom bolo vela krat vytknute,ze nezvladaju vychovu :(