NALIEHAVA VYZVA

Príspevok v téme: NALIEHAVA VYZVA
damian

Vazeniucastnici fora! V tychto dnoch SITA vydala spravu o tom, ze v doch materskych skolach v Nitre budu deti "zadarmo zaockovane". Mnohi iste viete o politike vakcinacie a o jej vyznamnom nebezpecenstve. Tieto veci supred verejnostou skryvane. Tymto ziadam vsetkych, zastavte toto tuto spinavost na detoch! Ak poznate kohokolvek v Nitre, prosim, upozornite ich co najskor na tieto veci, varujte ich! Verim, ze sa takto informacia dostane zucastnenym rodicom a zabrania zaockovaniu svojho bezbranneho dietata. Vsetkym, ktori sa akokolvek o tuto akciu pokusia, velmi pekne dakujem, v mene tych deti!

damian

Den, ja som na tetenus bol zaockovany len raz, nasilu, ked som bol maly. Ja som uz asi odmalicka mal intuiciu proti ockovaniu. Stale, ked ma mali ist zaockovat, zvysila sa mi od strachu teplota az to nakoniec urobili tak, ze ma zaockovali aj ked som mal vyse 37 celzia. Teraz chvalabohu mam slobodnu volu a na ziadne ockovania na svete ma nik nedostane, aj ked som medzi pacientami. Jednoducho, viem ze moje telo je dost odolne voci mikroorganizmom.

[zruseny12]

jasne DAMIAN...rozumiem,len kazdy sa rozhoduje podla seba,a preto ja tvoju vyzvu neberiem ako nieco zle...ale su aj ludia,ktory to chapu inak...pekny den

damian

Mirka23, su este veci, o ktorych radsej aj ja mlcim tuto na fore a aj na nasej stranke. Keby ludia vsetko vedeli, neviem si predstavit, ako by to stravili. Ale pomaly sa mnohe cierne veci dostavaju na svetlo bozie.

damian

Mariaa, ja som si tiez kedysi myslel, ze ake dobre ATB, kazdy rok som ich jedol aj dvakrat. Teraz je to uz asi 9 rokov, co som v sebe nemal ziadne ATB. A zijem a som zdravy. Ludia musia pochopit, ZE S TO DA - ZIT ZDRAVO A BEZ ATB, OCKOVANI A POD. Zalezi na tom, ci ma clovek skutocny zaujem a odhodlanie pre seba nieco robit.

mirka 23

Den, no viem že to je staršie, ale ja som to nezachytila a viem že aj veľa ľudí nie. K tomu tetanusu, pýtala som sa na toto očkovanie Damiána a poslal mi mail, ak máš záujem, tak ti ho pošlem, napíš mi na mail.

den

K dvojickam z 11. sept. uz na nete bolo asi spred dvoch rokov, ze to bolo cele nafingovane a kazde poschodie preplnene demolacnymi nalozami....svokor mal na to nos..ked prisli tie spravy, tak hned povedal, ze si to amici sami sposobili..takze tak.

A k teme...no fakt nam do ruky ziaden letak z vakciny nikto nedal!!!!
Teraz strasia zltackou tusim typu A...mame sa dat zaockovat, Bratislava je medzi dvoma mlynskymi kamenmi..takze opat ucinok strachu a vraj prevencia umyvania ruk vam nepomoze.
A taka veticka "nechceme robit paniku a ani propagovat vakciny, ale...."

Takze.... :) Opat sa clovek musi rozhodnut.
A k Damianovi...20 rokov som nebola preockovana na tetanus, je nejaka nova vakcina (jednorazova)..ale da sa zistit z testov, ci mam protilatky a nebudem sa musiet zaockovat?
Dik.
Mam strach sa zaockovat, ale aj nedat sa zaockovat...fakt skvele:((((

[zruseny12]

mirka,ja som nad tym nikdy nerozmyslala...
mozno je to tym,ze ked beriem tablety tak je pri nich letak,kde su napisane neziaduce ucinky...tak nad tym sa clovek pozastavi...
ockovanie,je ine...tam,nemas si kde precitat neziaduce ucinky...
ktoviem,ako by som reagovala,keby som toto citala skor...
vsetko je na nieco dobre a na nieco zle...
...kazdy nech robi ako uzna za vhodne...

mirka 23

Mariaa, rozumná reč. Každý by mal vedieť aj o negatívach vakcín a o to ide. Nejde o to presviedčať ľudí, aby svoje deti nedávali očkovať, ale aby vedeli, čo spôsobujú vakcíny.

[zruseny12]

kosa...dala som ich zaockovat a nerozmyslala som nad tym nejak...

...ale teraz ked som si precitala,tuto diskusiu tak som zacala rozmyslat,a chapem,co chce DAMIAN povedat...
aspon ja som to tak pochopila...
tak ako tablety ANTIBIOTIKA atd.a ostatna chemia ma vedlajsie ucinky tak ma aj OCKOVANIE....
A mozem ti napisat,ze teraz by som neviem ako reagovala na ockovanie,ale zasa napisem,ze neviem,ako by som sa rozhodla...
lebo je to tazke,zaockujes je zle,a nezaockujes zasa moze byt zle...uz to tu bolo pisane...
....ja sama pozeram na neziaduce ucinky pri tabletach...a koli tomu ich ani neberiem/len krajnych pripadoch/
takze zasa nebudem sa k tomu vyjadrovat,kazdy asi urobi len ako to chce...
citala som aj o tej ortuti,tak ortut sa moze dostat do tela aj jedenim rybieho masa,a hlavne od ryb,ktore ziju v necistych vodach...
nechcem sa moc do toho miesat,lebo je to dost vazna vec,a kazdy sa musi rozhodnut sam,co urobi...