Požadovaná funkcia je prístupná iba pre administrátorov

NALIEHAVA VYZVA

Príspevok v téme: NALIEHAVA VYZVA
damian

Vazeniucastnici fora! V tychto dnoch SITA vydala spravu o tom, ze v doch materskych skolach v Nitre budu deti "zadarmo zaockovane". Mnohi iste viete o politike vakcinacie a o jej vyznamnom nebezpecenstve. Tieto veci supred verejnostou skryvane. Tymto ziadam vsetkych, zastavte toto tuto spinavost na detoch! Ak poznate kohokolvek v Nitre, prosim, upozornite ich co najskor na tieto veci, varujte ich! Verim, ze sa takto informacia dostane zucastnenym rodicom a zabrania zaockovaniu svojho bezbranneho dietata. Vsetkym, ktori sa akokolvek o tuto akciu pokusia, velmi pekne dakujem, v mene tych deti!

RNG

elvi,statistiky s nizkym vyskytom tetanu maju aj krajiny, kde sa nestepi proti nemu, takze tvoj argument straca podstatu.
Ten isty argument s oblubou pouzivaju aj pri inych stepeniach s tym istym obmedzenim, lebo v krajinach, kde jednotlive stepenia nepouzivaju nemaju podstatne vyssi vyskyt historicky pominutych chorob.

RNG

na Slovensku nebo registrovany ziadny pripad tetanusu uz davnejsie. Aj v inych europskych krajinach to je velmi zriedkave, aby mali jeden dva pripady rocne. Tak to aspon hovoria statistiky z celeho sveta. Takze je na mieste otazka, preco treba kazdeho bolestive ockovat na dat do tela plno neziaducich biologickych materialov.
Tak isto by teda kazdeho mali ockovat aj proti hromade inych chorob, ktore sa dnes prakticky nevyskytuju.
......
Inac otrava krvi je, ked sa akekolvek bakterie dostanu vo velkom mnozstve do krvi a rozmnozia sa,
na to nepomoze ockovanie proti tetanusu, ale masivna davka antibiotik alebo transfuzia krvi.

mirka 23

Barbinka Ja nie som očkovaná proti tetanusu a ani sa nechystám, a už niekoľko rokov nie som očkovaná proti ničomu.
Jednoducho je veľmi malá pravdepodobnosť, že sa človek na Slovensku nakazí tetanusom. A aj keď má človek nejakú väčšiu reznú ranu, tak ide na ošetrenie do nemocnice a tam mu automaticky pichajú protitetanovku a aj bez nej je veľmi malé riziko, že ochoriem. Toto očkovanie je možno potrebné v zaostalejších krajinách.