Detska astma

Príspevok v téme: Detska astma
0109

Ahojte.Moja 5 rocna dcerka ma podla detskej lekarky po pocuti priedusiek astmu.Od malicka bola stale chora na priedusky.Tento rok jej zistili,ze ma astmu. Mala ju 3 krat.
Lekarka jej urobila krvny test na prach,psy,macky,roztoce,stromy,kvety a plesen,ale na toto alergicka nie je.Robil sa jej rentgen plucci tam nie je infekcia,ale vysledok bol negativny.Na alergologicke testy ju poslat nechcela s tym,ze podla nej budu negatyvne.Ale aj tak som ju presvedcila,ze chcem ist a 3.11.08 sme objednany.Ked je chora pouzivame inhalatory Ventolin a Flexotid.
Mozte mi poradit,aky test mi na 100% potvrdi,ze ide o astmu ked nahodou vyde aj ten test negatyvne.A mozte mi povedat ako vyzeraju astmaticke zachvaty.Este jedna vec byvame v zahranici a je tu more a co ja viem more je prospesne pre astmatikou.A ma niekto skusenost s tym,ze za detstva mal astmu a potom v dospelosti uz nie?Podla nasej lekarky je to mozne tak ja neviem.Dakujem vam za rady.

0109

Tak ja teraz neviem co mam robit.V cera zacala kaslat a podobalo sa to astme.K lekarke som nesla lebo tu sa treba objednavat.Tak som jej dala ventolin a flexotide a teraz dostala teploty.Neviem co mam robit.

0109

Ja som si teraz pozrela reflex zo vcera a tam hovoria,ze vraj tato huba posilnuje imunitny system,znizuje cholesterol o 40%,dobre posobi pri onkologickych chorobach,potlaca rakovinu....

RNG

hliva ustricova ako mnoho inych hub a kvasnic obsahuje v svojich bunkovych stenach betaglukany.Tiez sa nachadza v plevach niektorych obilnin, ale menej ucinna forma(1,4 betaglukan)
Tieto stimuluju v tele vytvaranie a aktivitu roznych bielych krviniek.
Klinicky ucinne intenzivne davky betaglukanov su 3x400 mg denne.
Zdroje su hliva, maitake, shirake coriolus, agaricus blazei a z kvasnic hlavne sacharomice cervisae(chlebove kvasnice).
Vela vyrobcov podvadza v navodoch na pouzitie a tvrdi, ze ovela mensie davky betaglukanov su ucinne.
To bolo vsak vo viacerych vyskumoch vyvratene.
Ucinnost zacina az od 400 mg denne(udrzobna davka) a berie sa az do 1500 mg a viac na dospelu osobu.
Ako v podstate polysacharid sa neda predavkovat v tele a okrem stimulacie aktivity a tvorenia bielych krviniek sluzi aj za vyzivu bielym krvinkam(udajne, to neviem presne).

damian

Fermentovane mliecne vyrobky nie su zle - kravska bielkovina a ine skodliviny su probiotikami znicene a probiotika su pre creva prospesne. K dobrym mliecnym vyr. patria biely jogurt, tvaroh, bryndza, cmar (kefir, zakysanka), kysla smotana. Neviem, aky je cesnakovy syt. Ak je to z taveneho syru, nie je to dobre. Ak je to z tvarohu, moze byt.