Traviace problemy a nafukovanie

Príspevok v téme: Traviace problemy a nafukovanie
danusa

Dobry den,mate tie iste problemy ako ja?
- nafuknute brucho kazdy den
- naduvanie
- bolesti v lavom boku pri vystupe zaludka do criev
- zachyteny vietor v crevach, ktory sa neda dostat vonku a bolesti?

Ked ano, rada by som o Vas vedela, ako to riesite. Ja uz neviem, ako postupovat. Bolo mi povedanie, ze mam zacat s jogou na relaxaciu. Zacala som. Je to super vec, ale nepomaha to na zaludok. Kupovala som drahe traviace enzymy na rozkladanie jedla - nepomaha. Nejem ziadne potraviny, ktore vzbudzuju nafukovanie - strukoviny, jablka, banany, kapustu ... Vzhadom na to, ze pracujem (sedave zamestnanie - co je asi aj problem), tak sa snazim jest co najmenej, lebo nie je to prijemne ked ste v praci. Bola som aj na vysetrenie zaludka - vsetko OK. Bolo mi povedane, ze ma crevne problemy psychosomatickeho povodu a ze sa to neda liecit tabletkami. Tak ako? Uz neviem co mam so sebou robit. Uz sa chcem citit normalne, bez toho, aby som sa obavala nieco jest v praci, alebo ked idem na veceru alebo vonku. Co viac, ked je ten vietor zachyteny v crevach a nemoze sa dost vonku, tak to vydava taky cudny zvuk - a je to dost hlucne, znie to akoby som "vypustala vietor". Je to dost trapne najma v robote, ked tu sedim cely den v kancelarii alebo hocikde inde s cudzimi ludmi. Nemam nadvahu, zdravo jem, cvicim skoro kazdy den. No uz neviem. Pomozte, prosim. Dik.

zuzana z kosic

Danusa, Alexadra a vsetci ti, ktori trpia naduvanim, vetrami a bolestami na lavej strane pod rebrami a okolo pupka. Ja som tym trpela 20 rokov. Internista mi zistil zapaleny pankreas a predpisal mi pancreolan, pila som aj palinovy caj (wormwood) a caj pectorales( ak bolo velmi zle!). Po 20 rokoch na pancreolane sa moj stav zhorsil tak, ze som po 3 mesiace nemohla uz nic jest, len razny chlieb. V bolestiach mi pomohlo homeopatikum od Boiron - Colocynthis a Kanadska vodulka (Goldenseal). Nakoniec moje bolesti ukoncil a navzdy, chiropraktor, ktoreho som navstevovala kvoli bolestiam hlavy. Chiropraktor mi pomohol nielen s bolestami hlavy, ale aj s bolestou, vetrami a nadutym bruchom. Nemala som ziadne bolesti v krizoch, ale popravenim krizovych a chrbtovych stavcov mi zastavil bolest v bruchu, bol to zaseknuty nerv mezdi stavcami.

RNG

Ako som povedal, v zaludku nema co kvasit, ked je tam dost kyselin.
Spomenul som aj Betain HCl, brat s kazdym jedlom.
Zatial ziadna reakcia. Mozno potrebujete farebne reklamy a dokonca filmy.
To sa od mojich doplnkovych obchodov nedockate. Moja zasada je, ze je to aj tak dost drahe, nez by mali ludia platit za extra reklamu.A casto naviac falosnu.

Danusa

Ahojte ludia,

zijete? Ja som prestala s Colonixom na chvilu. Momentalne som na probiotikach a na Aloe Vera dzusi. Naspat do starych kolaji. Nemozem povedat, ze nieco sa zmenilo, skoda. Zalezi na kazdeho organizme.D.

Danusa

Ahojte,ohladom prispevku ohladom Espumisanu: Espumisan z mojej skusenosti - nepomoze, resp. mne nepomohol. Dnes je posledny den dobratia Colonixu pre mna. Stale mam vlakninu a kapsule, ale dnes prestavam a necham si to nabuduce. Som sklamana, lebo nevidim ziadne zmeny, resp. momentalne je to trochu horsie, lebo mam vela stresov a zmien v zivote. Neviem, ci by som ten pripravok kupila znovu, ale asi nie. Skoda, lebo som tomu verila, ze mozno to pomoze. Za ten mesiac brania pripravku som mala riadne krce a pocit palenia v zaludku pod hrudnou kostou. RNG, kde sa nachadzas, si na Slovensku alebo v USA?D.

RNG

Espumisan ma aktivnu latku simethicon, ktory rozbija bubliny v zaludku, nezabranuje ale kvasnym procesom. Lahsie sa ti po nom odgrgne, bez kyselin v pazeraku z kvasnej peny.
Meteospasmyl je tak isto simethiconium s pridavkom alverinu, tj antispazmodika=proti krcoveho prostriedku.
To tak isto neadresuje kvasne procesy v zaludku, len zmiernuje krce a ulahcuje odgrgavanie.
Na dida som nasiel len toto
www.framarhealth.com
Tam je uvedeny produkt New Nordic Dida, vytazky roznych bylin a skoricovy olej na podporu spravnej crevnej flory.
Nuz to takisto neadresuje kvasenie v zaludku.
Jedine, ako sa da zastavit kvasenie v zaludku je zvysit hladinu zaludocnej kyseliny cim sa kvasne bakterie inhibuju=kvasenie prestane.Tak by to malo byt, ked je dost kyselin vylucene.
Doplnky:Betain HCl alebo Pepsin HCL, niekolko tabletiek s kazdym jedlom.Su to okyslene enzymi.
Vacsina enzymov musi pracovat v silne kyslom prostredi, hlavne zaludocne.
Tiez by som bral dobru probioticku zmes, lebo s nedokyslenym zaludkom sa zmeni crevna flora a dostane sa tam privela nestravenych veci, ktore tam dalej kvasia a niektore kultury sa premnozia.
Docasne sa bakterialne procesy daju zastavit roznymi antimikrobialnymi vytazkami, ale to nie je riesenie problemu(fenel, strieborna koloidna voda, GSE, etericke oleje:skoricovy, klincekovy, rozmarinovy atd)

alexandra.............

Zdravim, ja sa chcem tiez vyjadrit k teme a chcem aby ste mi poradili a pomohli. Uz od desiatich rokoch mam problemy s naduvanim a travenim. Pre tento problem som prestala chodit na pohybove kruzky,zacala som chodit vonku len radsej sama alebo som vobec nechodila. Moja doktorka ma poslala na gastro... a ta doktorka nezistila nic/ze vsetko v poriadku a predpisala mi nejake prehanadla a poslala ma na ultrazvuk no tam tiez nic nenasli. Uz neviem ci to prehanadlo fungovalo, ale ten problem sa zmiernil no nikdy nezmizol. Uz ma az tak nenaduvalo no netravilo mi velmi.Teraz mam 15 a pred rokom sa opat objavil tento problem no v ovela vacsom rozsahu. NEPODARILO SA MI NADUVANIE ZADRZAT ANI KED SOM SEDELA A TAKMER NEDYCHALA.Strasne som sa bala ked trebalo niekde ist a este pri tom chodit alebo stat alebo nebodaj hybat sa.Vyskusala som skoro vsetko. Najprv mi hovorili ze malo pijem. Tak som zacala pit ako nikdy.Pila som asi 2litre na den no problem neustupoval a naduvalo ma vzdy a chodila som curat kazdych 10min.Dalsia rada bola nepit po jedle no ani to nepomahalo.Vyskusala som tabletky espumisan,meteospasmyl a doktorkou odporucane costi, mala som z nich bud hnacky alebo som radsej z vecka ani nevstavala a naduvalo ma este intenzivnejsie.Teraz mi ma ocko kupit nejake tabletky dida a tie zevraj zaberu. Mozno uz konecne zaberu a ja sa nebudem citit trapne ked pojdem hocikedy von dakujem. :-(