Prirodna farba na vlasy - Henna

Príspevok v téme: Prirodna farba na vlasy - Henna
rihanka

Prosim vas, chcela som sa spytat, ze ci si mozem dvakrat po sebe prefarbit vlasy hennou..ci sa nic nestane...pretoze teraz ich mam rysave a to som si davala hnedu..lenze predtym som ich mala blond..takze mozno keby som si este raz ju dala, boli by hnede, neviete niekto kto uz ma s tym skusenosti?dakujem vopred
--------------------
Nežiadúce účinky farby "black henna" - www.zdravie.sk

mirka 23

A Lenaa, takto sa dostaneš na sumu 5-6 eur za hennovanie a Yvette ma kvalinu hennu 100g za 5 ečiek ak sa nemylim a ta sa s DMkovou neda porovnať... to je nebo a zem

inna567

Ahojte. Už nejaký čas čítam Vaše rady a určitý čas mi dosť pomáhali, tak chcem prispieť svojou troškou. Možno to niekomu pomôže. Hennu som používala viac ako rok. Začala som ju používať, lebo mi padali vlasy. Padali mi síce i naďalej, ale boli skutočne super na dotyk, bez rozstrapkaných koncov,lesklé a hodvábne. Vyskúšala som viaceré druhy, väčšina \\\"chytala\\\" nanič, no červená Henecolor od yvette bola super, až na to, že stále púšťala, preto som používala lush. Tú som mala najradšej a vydržala až 6 týždňov. V SR ju nedostať, tak som chodila do Viedne. Nedávno som však dostala staphyloccocus aureus, ktorého som sa našťastie nateraz zbavila,ale mám podozrenie, že to bolo z tej henny.Mohla by som dať vzorku na kultiváciu, ale stálo by ma to 14 EUR a už viac nechcem investovať do henny. Keď to tak zrátam, stálo ma to naozaj dosť peňazí a vlasy mi i tak nezhustli. Po 6-tich týždňoch od použitia henny som si dala na vlasy farbu Loreal bez amoniaku (podobný odtieň, ako som mala po henne)a chytilo to super a vlasy mi nevypadali a na dotyk sú tiež fajn. Najskôr som však farbu vyskúšala na pramienku vlasov a keď to bolo o.k.-žiadna zelená farba, nič nevypadalo, dala som si ju asi na 10 min.na odrastené vlasy a potom i na zvyšok na ďalších 10 min. Dúfam, že nenastane nejaké nadmerné vypadávanie o pár dní, no nepredpokladám. Napriek infekcii sa k henne možno raz vrátim, dokáže skutočne oživiť vlasy.

yvette14

Tie kremove tonovacie farby su postupne vymyvatelne prelivy s vytazkami henny a levanduloveho eterickeho oleja. Nie je to uplne cisto prirodne, ale kedze to neobsahuje peroxid ani amoniak a je to dostatocne jemne aj pre vlasy chemicky farbene, melirovane, strvalene ci vyrovnavane, je to velmi dobra alternativa bezne dostupnych vlasovych tonovacich farieb.
Tieto tonovacie farby su velmi vhodne aj pri prechode na praskove rastlinne farby ako je Henna, Indigo, Orech a Marena, hlavne ak mate vlasy po chemickej uprave.
Tiez sa mozu striedat s min. odstupom 1 tyzden aj s praskovymi rastlinnymi farbami.