Prirodna farba na vlasy - Henna

Príspevok v téme: Prirodna farba na vlasy - Henna
rihanka

Prosim vas, chcela som sa spytat, ze ci si mozem dvakrat po sebe prefarbit vlasy hennou..ci sa nic nestane...pretoze teraz ich mam rysave a to som si davala hnedu..lenze predtym som ich mala blond..takze mozno keby som si este raz ju dala, boli by hnede, neviete niekto kto uz ma s tym skusenosti?dakujem vopred
--------------------
Nežiadúce účinky farby "black henna" - www.zdravie.sk

xyzz

annus je to individuálne a tiež záleží aj na tom, akú hennu používaš. ale aj tak by som dodržovala odstup minimálne tie 2-3 týždne

merry s lush skúsenosti nemám, ale aj hnedá henna bude mať červené odlesky po čase

mery 66

zdravim kočky, ako tu citam vase prispevky tak aj ja by som rada presla na hennu :-) vlasy si farbim na cokoladovo... docitala som sa tu ze v auparku v BA sa da kupit henna lush coco brown, len ja som zo ZA a aj tu otvorili aupark tak ci nahodou ju nemaju aj u nas, vlastne neviem v akom obchode ju hladat. a este citam ze na stranke henna yvette je tiez hneda henna, len sa chcem spytat na vase skusenosti. ci nefarbi do cervena... dakujem :-)

annus

viem, ze sa nemoze striedat henna s chemickou ale citala som ze aj ked si farbite vlasy chemickou(bez amoniaku) mozete pouzivat kludne bezfarebnu hennu ako zabal, je to pravda. Chcela by som vyskusat.

xyzz

ja som si to miešam tak, že najprv čistú hennu zalejem vodou a potom pridávam postupne ingrediencie a korigujem hustotu a hlavne množstvo, vždy tam napr. kakaa prisypem viac, aby som nemusela míňať toľko henny :) A pridaj si tam aj nejaký olej, henna vysušuje. Zajtra tesne pred farbením si tam ja pridám ešte kokosový a olivový olej, kúsok gestilu a kúru swiss o par :)

j.a

xyzz
ty si taka dobra dusa,na vsetko mi odpovies:)

inac mam este jednu otazocku:D..planujem si do henny pridat citron,cervene vinko,susenu cervenu papriku.mam to varit spolu s vodou?alebo to mam zmiesat do tej henny a potom zaliat vodou?

xyzz

j.a to bude nejaká blbosť... farbivo z lawsonie sa uvoľňuje pri horúcej vode a v kyslom prostredí... teraz som si spomenula, že som do tej mojej zabudla citrón pridať =D

j.a

,,Příprava henny je jednoduchá. Narozdíl od toho, co se často píše na krabičkách, nesmí se přelívat horkou vodou, tím se znehodnotí až 90% barviva. Ideální je připravit si vodu o teplotě cca 30-35 stupňů "

cooo?je to pravda?vsade citam,ze treba co najhorucejsiu vodu O_O

zdroj: www.kamoska.cz

xyzz

j.a -> áno, po odstátí je farba intenzívnejšia, ja nechávam odstáť dokonca hnedú hennecolor a červené odlesky sú o dosť výraznejšie