Prirodna farba na vlasy - Henna

Príspevok v téme: Prirodna farba na vlasy - Henna
rihanka

Prosim vas, chcela som sa spytat, ze ci si mozem dvakrat po sebe prefarbit vlasy hennou..ci sa nic nestane...pretoze teraz ich mam rysave a to som si davala hnedu..lenze predtym som ich mala blond..takze mozno keby som si este raz ju dala, boli by hnede, neviete niekto kto uz ma s tym skusenosti?dakujem vopred
--------------------
Nežiadúce účinky farby "black henna" - www.zdravie.sk

gagysa

no uz som si kupila tu hennu z dmka, tak uz ju nevyhodim, skusim ju :)
Ty si objednavas tuto znacku?
-odkaz odstránený-

... a mam si nakremovat od korienkov vlasov pokozku s tou zmesou z henny alebo ako? nejak som nepochopila presne postup, urcite to popletiem :))

pochopila som to takto...
hennu zmiesam s olivovym olejom, kondicionerom ( hocijakym?) a zalejem vodou, (citron tam uz davat nemam?) cele si to nanesiem na vlasy, zabalim do sacka, dam si ciapku a cakam cca 4hod?:)

megi118

henna z DM nie je velmi dobrá,radšej si kúp z netu-nájdi si stránku bionatural.To nie je farba,je to prírodná,takže je to zákusok na tvoje vlasy.:)
Ja si dávam na 100gr henny,lyžicu kondicioneru,a olivovy olej,len tak od oka-asi 2 lyžice-a zalejem to horucou vodou asi 200ml-2 dcl-Nakrémuj si od korienkov vlasov pokožku ,aby si si taku hrubšiu vrstvu-a potom si daj hennu-taka krémová konzistencia by to mala byť-nie riedka,a nie hustá,poriadne to premiešaj,až do spodku,daj si rukavičky a natieraj to na vlasy.
Potom si daj hlavu do mikroten.sáčka,a na to teplý uterák,alebo čiapku.Maj to aspoň 4h-aj viac-niekto si to dá na noc až do rána.Nemusiš sa báť že budeš mať tmavé vlasy,toto je prírodná farba.
Šampony si kupuj bez silikonov,aj kondicionery.Ja používam tie lacne prve šampony dixi,a kondicioner,alebo masku gestil wonder z internetu je dobrý,a je ho tam dost.

gagysa

Zdravim ladies :)
Ako vas tu tak citam, rozmyslam o pouzivani henny aj ja :)

Dnes som si kupila na vyskusanie hnedu hennu z dmka... moje prirodne vlasy su hnede, ani nechcem nejak menit odtien, mozno trosku ztmavit.

Ale...
Vlasky mam znicene od farbenia chemickymi farbami ( naposledy som sa farbila asi pred rokom), od zehlenia, fenovania a tak... So vsetkymi tymito procedurami som skoncila a chcem si vypestovat krasne zdrave vlasky :)

Tak teda kupila som si tu hennu hnedu z dm, co mam do nej pridat? na suche lamave vlasy bez lesku... citala som kdesi, ze na suche vlasy je vhodne vajicko (cele?), olivovy olej,zihlava,... atd :) S akymi prisadami mate skusenosti, a ktore by ste mi odporucili? a v akom pomere.

A dalsia otazka :)
Tuto hennu z dm som si kupila len na vyskusanie, ako budu na hennu moje vlasy reagovat ak dobre chcem si objednat nejaku kvalitnejsiu z internetu.
Takze aka henna je najkvalitnejsia? Z akej stranky objednavate vy? Na ktoru nedate dopustit?:) Popripade aj nejake pripravky spojene s hennou... sampon alebo balzam... Mozem si po farbeni hennou umyvat vlasy beznymi samponmi? ako Elseve alebo tak? ci? :)

Dakujem za odpovede baby :)

malickaaaaa

annita,

no tak to asi kazda baba si farbi chemicky dost dlho a ked to chces zmenit je to len na tebe. Len vysledok necakaj po prvom farbeni, chce to cas...
A v podstate robis to pre seba, pre svoje potesenie (aspon ja to tak beriem) takze asi tak... :-)

annita

ahojte baby,
som hennovy novacik, resp. chcela by som byt...ale mam otazku...mam sa do toho vobec pustat ked si od 15-tich /cize uz 9 rokov/ priblizne kazdy mesiac farbim vlasy chemicky...? povodny vlas je stredne hnedy...farbeny je taky rysavo-medeny...ocakavam vlasovu revitalizaciu a nejaky cerveny odtien od henny...
co poviete?

malickaaaaa

Hmmm... neviem ked su stredne hnede hennou to bude trvat dost dlho a mozno to ani nebude taky vysledok ako ocakavas...tazko povedat...