Prirodna farba na vlasy - Henna

Príspevok v téme: Prirodna farba na vlasy - Henna
rihanka

Prosim vas, chcela som sa spytat, ze ci si mozem dvakrat po sebe prefarbit vlasy hennou..ci sa nic nestane...pretoze teraz ich mam rysave a to som si davala hnedu..lenze predtym som ich mala blond..takze mozno keby som si este raz ju dala, boli by hnede, neviete niekto kto uz ma s tym skusenosti?dakujem vopred
--------------------
Nežiadúce účinky farby "black henna" - www.zdravie.sk

Zulah

tak uz som dohennovana, kupelna vycistena :D zatial vsetko ok.Len mam jeden problem...a neviem, kde sa stala chyba...strasne sa mi drolila henna...predtym sa mi zvykla tiez, ale nie az tak...a neviem preco...zla konzistencia proste :-/

Ja mam hennu z Lush-u a som snou velmi spokojna.Ta DMkovska, nic moc vraj..ja som ju osobne neskusala, ale pocula som, ze neni taka kvalitna...ona sice nafarbi, ako v podstate kazda, ale napr. ti co maju citlivu pokozku, moze im ju dost podrazdit.

Predtym som mala hennu hene colour ci ako sa vola z hennaywette alebo nejak tak :D a potom z predajbylin-ale tam maju len cervenu a bezfarebnu...no a teraz z Lush-u najlepsia je podla mna tato, pretoze ma urcite lepsiu konzistenciu...aj ked dneska sa mi to nejak nezdalo :D ale je to tak:)

ked dam hennu dole, napisem vam ako som dopadla :) pripadne ak chcete, poslem fotku:)

Heatherka

no ja som raz zalievala aj ciernym cajom ale kava sa mi viac paci :D ja mam henne color z bionatural ale pred tym som mala z DM a ja osobne ziaden rozdiel nevidim :) aj z DM pekne chytala.

ja som rozmyslal aaj o indigu ale citala som, ze sa velmi rychlo vymyva tak do 2 tyzdnov, cize potom aj tak ostava samotna henna. podla mna zbytocne vyhodenne peniazea nechcem vediet ako to divne vyzera, kedsa toindigo vyzmyvava :D

skus objednat z bionatural.sk pride titodomovalebo na postu :)

Heatherka

no ja som raz zalievala aj ciernym cajom ale kava sa mi viac paci :D ja mam henne color z bionatural ale pred tym som mala z DM a ja osobne ziaden rozdiel nevidim :) aj z DM pekne chytala.

ja som rozmyslal aaj o indigu ale citala som, ze sa velmi rychlo vymyva tak do 2 tyzdnov, cize potom aj tak ostava samotna henna. podla mna zbytocne vyhodenne peniazea nechcem vediet ako to divne vyzera, kedsa toindigo vyzmyvava :D

skus objednat z bionatural.sk pride titodomovalebo na postu :)

Annika1987

vyzera to skor ako nejaky recept na varenie ako farba na vlasy :D ale celkom zaujimave napady
pojdem si kupit hennu, ale nasla som jednu taku, co sa da aj osobne vyzdvihnut v prahe, lebo chcela by som taku kvalitnejsiu, pocula som, ze z DMka to nie je nic moc...
Zulah, tak drzim palce a velmi som zvedava na vysledok :)
aku znacku pouzivate vy dve? ja som nasla toto a chystam sa tam web.telecom.cz

Zulah

a este som zabudla...niekto zvykne zalievat hennu aj Ciernym cajom..ked chce hnede vlasy a nie cervene...takze skuste zmiesat tu kavu s ciernym cajom...a uvidite, co to da:)

Zulah

no presne, pretoze vlastne original henna je cervena...takze ked chcete docielit presne farbu aku chcete, musite si tam pridat kopu veci..len treba presne zistit, co vsetko :) aa keby si date indigo? ci to je velka pravdepodobnost ze z hnedej nebude nic a bude cierna? :D

inak, uz mam mokre vlasy, henna vymiesana..idem pomaly na to:) papriky a skorice som nakoniec dala asi dost :-/ dufam, ze sa nestane nic a nevypadaju mi vlasy alebo nieco :D

Heatherka

ja si myslim, ze aj ked neviem co dame do henny nech su vlasy tmave stale to bude mat odlesk do cervena, kedze henna samotna ten cerveno rysavy odlesk podporuje.

mozno pri dalsom hennovani uz bude menej cervenehoodlesku, kedze potrebujem vlasky prefarbit :D kedze ako zulah pisala cim dlhsie sa hennuje tym su vlasy tmavsie :)

Heatherka

no, kedze som tiez citala, ze cim dlhsie tym je farba tmavsia, tak ju mam dlho,lebo cervenu faaakt velmi nechcem.

ja pouzivam hennu tu hnedu. je to natmansi odtien. bez indiga. a davam si tam kakao, zalievam horucou kavou (tureckou) a davam olivak.
vlasy mam tmavo hnede :) sem tam taky pramienok svetlejsi, na slnku troska lesk do cervena.

kedze minule hennovanie som ala citron vlasy som mala rysavo hnede :D ale to som mala gastanovu hennu tak aj preto.

cize ten kto chce hnede vlasy tak hnedu hennu, kakao a kava :) a pred hennovanim si rozrabam hennu asi 4 hodiny pred tym, zakryjem a davam na radiator.lepsie sa uvolnia hnede pigmenty :)

Annika1987

Heatherka, prosim ta, aky vysledny odtien na hlave mas? s tym kakaom sa ti podarilo mat peknu hnedu farbu bez cerveneho odtiena? dakujem za odpoved :)

Zulah

dakujem :)

noo tak a nemoze to by za to, ze to mas tak dlho na hlave? ja to mam max 6 hodin...ale dneska si necham asi len 4 a pol..lebo som citala, ze ked chcem cervenu, najlepsie je nechat tolko..lebo cim mas hennu dlhsie, tym je tmavsia..a tmavu uz nechcem :-/ aj ked fotky co mam nove, tak uplne vyzeraju cerveno-rysavo neviem :D cize to som spokojna..ale kedsa doma kuknem do zrkadla, tak mi pripada skor hneda...no asi mam divne vlasy :D

skuskove? tak teda drzim palce, aby vsetko okej dopadlo ;) aaa potom tu koznu neodkladaj...a nabuduce skus hennovat cez den, nejakych 7 hodin alebo tak .. a nedaj tam nic, len ten olivovy olej ... a ked ti velmi smrdi "vona" henny, tak tam pridaj to kakao:)