Studium medicíny

Príspevok v téme: Studium medicíny
eliška321

Mám síce len 14 rokov, no už veľmi dobre viem čo by som chcela robiť. Určite len medicínu, pretože v iných profesiách nevidím veľmi zmysel. Po prvé medicína je velmi humánne zamastnanie a vyžaduje si chuť pomáhať ľudom a ja ľudom veľmi rada pomáham, potom som i ja šťastná. Po druhé fascinuje ma ľudské telo, orgány, procesy v ňom, ale aj choroby a ich liečba. Najprv som uvažovala len o kardiochirurgii, no usúdila som že je to dosť náročné. Teraz uvažujem o neurologii, klasickej kardiologii. To je z odborov klasickej mediciny. Kedze ma velmi fascinuje srdce ako orgán a aj celý obehový systém a tiež mozog, bude sa mi veľmi zle rozhodovať. Ale ešte uvažujem o klinickej psychologii alebo fyzioterapeutke (masáže, rehabilitácia, aleternatívna medicína) a vôbec sa však neviem rozhodnúť ale uvedomujem si že je to len na mne. Viem že z rozhodovaním aký presne odbor chcem robiť mám ešte čas, lebo viem že najprv sa musí študovať všeobecná medicína a až potom sa tie odbory bližšie určujú. Teda aspoň myslím. Chcem sa však spýtať na viacero vecí: stačí mi matura z chemie, biologie, angličtiny a slovenčiny??? Kedy je najlepšie začať sa učiť latinčinu a je to potrebné??? Aké sú približne príjmačky na medicínu??? Ktorá škola je najlepšia???
Vopred dakujem za odpovede a prajem prijemný deň.

layllla

Ja sa chcem tiež pochváliť - prijatá do Brna!!

A to som už mala hrozné nervy lebo po prijímačkách som počula veľa ľudí že to bolo ľahké, dokonca že opisovali ( čo je smutné, lebo taký človek čo nemá dostatočné vedomosti a dostane sa tam iba zaberá miesto niekomu inému a myslím si že ho potom aj tak vyhodia).

Martin mi unikol iba o pár bodíkov, ale v Brne som bola 294. :) Čo je úplne super ,myslím, strašne sa teším.. A dokázala som to sama, bez akýchkoľvek doučiek a podplácačiek!! Poctivo!! :)

wtf?!

sweet_lolitta
Tak o tom pochybujem .-) ved to maju aj na stranke napisane, že dokedy maju posielať prihlašky, to by bolo potom nejako na hlavu, keby niekomu dovolili a my ostatní čo ?! ako mohla prepásť šancu, ved si si podavala aj ty......

sweet_lolitta

Nuz zubarina je obrovska makacka, kedze zubar sa uci naozaj vsetko co lekar na vseobecnom + zuby a vsetko okolo toho. Ja som nechapala naco kamos, co pred rokom skoncil zubarinu ma statnice zo vsetkeho, napr aj z gynekologie, pediatrie a pod - proste vsetko co 'normalny' lekar plus mrte o zuboch. Bolo mi luto, jak tam krv potil. Ja osobne sa vsak bojim potenia krvi aj na vseobecnom, co teraz citam od starsich rocnikov, chjaj.

Clifford

zdravim je tu niekto kto prestupoval z jednej lekarskej fakulty na druhú ? chcel by som sa opytat ze čo a ako... som 1. v KE a rad by som prestupil do MT (ak by sa dalo samozrejme:) za vsetky rady ,nazory, napady diky moc

:-))))

pre lady222: aj zubar je lekar a plni svoje poslanie. clovek za nim castokrat prichadza s neskutocnymi bolestami a lekar mu pomoze behom 5-10 minut a cloveku je dobre. podla mna by si mala vyuzit sancu a ist na zubarinu, mala si stastie (a vedomosti samozrejme) a podarilo sa ti dostat sa na skolu. zubari sa ucia podobne veci, anatomiu maju celeho tela, nie len hlavy a je to zaujimavy odbor

lady222

Kaylitta

Pekny vysledok :) Po minule roky by si sa s prehladom dostala, to len tento rok posahany :)Ale ak by si sa tam aj nahodou nedostala, ber to pozitivne, aspon sa nebudes musiet rozhodovat :) Na kazdej medine sa treba ucit, ci uz je to Martin, KE, BA, Brno... O tom ci to je tam alebo tam lahsie ci tazsie sa vravi kadeco :) Hlavne je to individualne... Treba sa snazit a bude :)
Na tu zubarinu som sa dostala s oooooooooobrovskym stastim :D Mala som iba jeden bod nad limitom, ale tak ako keby na tom zalezalo :D Hlavne ze som tam :)Budem mat 2 mesiace na rozmyslenie, tak snad si vyberiem spravne :)Je to zlozite, kazda ta skola ma cosi do seba. Asi viac ma laka ta zubarina. Ked som uz dostala taku prilezitost, treba to vyuzit :)Urcite je to skola, ktora sa viac oplati, ale chyba mi tam ta hlavna podstata mediciny, pre ktoru som ju chcela studovat. Pomahat, chranit, liecit.Ta zubarina je taka ina... Fuuu... bude to tazke :D

Hranica ma byt na nete v stredu :D Uz som zvedava :)

Kaylitta

Lady 222

Oddychujem, oddychujem, kym je este cas :D
V MT som mala 113, ale myslim, ze minulorocna hranica (zhodou okolnosti 113 bodov) sa posunie este o cosi vyssie... Nechajme sa prekvapit, co z toho bude...
WAW si dobra, dostat sa aj na zubarinu, sanka dole sefe :D Gratulujem :) Zubarov je na SVK dost malo, cize o pracu by si nudzu nemala, otazne je, ci by ta to bavilo... Pokial si myslis, ze ano, rozhodne by som isla tam... V podstate studujes to iste ako na VL, ale zubari maju vraj viac skusok ako vseobecni medici...
No nic, som zvedava, kedy zverejnia na JLFUK hranicu (myslim, ze to bude az po nahradnom termine), kazdopadne si uz uzivam praaaazdniny so vsetkym co k tomu patri, kedze nas caka tazke strastiplne obdobie :) Drzim prsty pri spravnom rozhodnuti a vybere skoly... :)