Studium medicíny

Príspevok v téme: Studium medicíny
eliška321

Mám síce len 14 rokov, no už veľmi dobre viem čo by som chcela robiť. Určite len medicínu, pretože v iných profesiách nevidím veľmi zmysel. Po prvé medicína je velmi humánne zamastnanie a vyžaduje si chuť pomáhať ľudom a ja ľudom veľmi rada pomáham, potom som i ja šťastná. Po druhé fascinuje ma ľudské telo, orgány, procesy v ňom, ale aj choroby a ich liečba. Najprv som uvažovala len o kardiochirurgii, no usúdila som že je to dosť náročné. Teraz uvažujem o neurologii, klasickej kardiologii. To je z odborov klasickej mediciny. Kedze ma velmi fascinuje srdce ako orgán a aj celý obehový systém a tiež mozog, bude sa mi veľmi zle rozhodovať. Ale ešte uvažujem o klinickej psychologii alebo fyzioterapeutke (masáže, rehabilitácia, aleternatívna medicína) a vôbec sa však neviem rozhodnúť ale uvedomujem si že je to len na mne. Viem že z rozhodovaním aký presne odbor chcem robiť mám ešte čas, lebo viem že najprv sa musí študovať všeobecná medicína a až potom sa tie odbory bližšie určujú. Teda aspoň myslím. Chcem sa však spýtať na viacero vecí: stačí mi matura z chemie, biologie, angličtiny a slovenčiny??? Kedy je najlepšie začať sa učiť latinčinu a je to potrebné??? Aké sú približne príjmačky na medicínu??? Ktorá škola je najlepšia???
Vopred dakujem za odpovede a prajem prijemný deň.

klaari

ahojte, chcem sa spýtať na váš názor na lekársku fakultu v olomouci? má niekto skúsenosti? vydávajú aj podklady alebo sa treba spoľahnúť na seba ako v martine?
ďakujem :)

thinkpad

Ved mozno sa tak radikalne zmenili osnovy :) ked si kliknes na 5. alebo 6. rocnik tam dole a su tam predmety ukoncene ŠS - to je statnou skuskou. Alebo maju v BA iny program co ale pochybujem. Ahoj

sweet_lolitta

Nuz, ja si pamatam, ako sa na to moj kamarat ucil pred rokom a ako sme to potom spolu oslavovali, ze to dal....takze to su moje info. dokonca mi vtedy hovoril, co si vytiahol a tak. Teraz uz robi v nemocnici zubara. No a co si mi dala link, nevidela som tam nic o statniciach (mozno som si len nevsimla).

thinkpad

sweet_lolitta:
zubari nemaju statnice z toho co pises - gynekologiu ani pediatriu nemaju...
www.fmed.uniba.sk
tu staci pozriet studijny plan. su to machri, lebo sa dostali aj napriek takemu pretlaku kedze beru len tak malo ludi, ale zeby to maju tazsie ako vseobecni lekari, to si nemyslim, maju ine predmety, ktore my nemame, ale zase nemaju take ako my, takze asi tolko :D nic v zlom aby sa niekto neurazil
a gratulujem vsetkym prijatym este raz :)

Bobby

Zdravim ludia
Az mi je dosmíechu ako tu vsetci vravite ze ste sa dostali na skolu bez podplacania....neze by som vam to neveril ..verim vam ze ste dreli a makali a prezili si kopu prebdených nocí...ja sam som to absolvoval minuleho roku...ale logicky ako sa moze nekto dostat na taku skolu cez peniaze ? Ved tie testy opravuje scanner. Nie je tam ziadna fyzicka osoba ....ved vysledky uz mate presne v ten den o par hodin. A ziadna skola si to nemoze dovolit lebo keby sa to dostalo vonku co by sa urcite dostalo tak si kazda skola pokasle uroven aj celkovy status... mozno sa da skuska kupit ale prijimacky tazko
Drzim vam palce v dalsom studiu ! good luck

:-)))

pre gbstw: urcite chod radsej do brna, na prvej lekarskej sa naozaj strasne vyhadzuje, navyse su na anatomiu len 2 semestre (aspon sa mi zda). brno je dobra skola, ma vela nemocnic pre studentov, dobre materialne vybavenie, najlepsi studenti robia asistentov a dobrych profesorov

Josie_

Ludia, ja vas obdivujem, davnejsie som sa chcela zamerat na medicinu aj ja, lenze moja fobia z ihiel by asi bola problem :( Takze idem na informatiku... Drzim vam palce, nech vam to ide!

gbstw

kvietocek gratulujem aj tebe .)
layilla aj ja som robil v kampuse, pavilon A11 poslucharna 132 mozno sme sa aj videli nechtiac :D

Ja mam prihlasku este na 1.LF v Prahe ale to uz sa mi moc nechce ist ja som spokojny a idem si do Brna .)