Hyperventilacna tetania?

Príspevok v téme: Hyperventilacna tetania?
Kvetka

Viackrát sa mi stalo v autobuse alebo aute,ze mi bolo neuveritelne zle.Nikdy som nezazila take pocity.Strpli mi ruky,nohy,celá sánka,a prsty mi vykrútilo do strán.Zvlásť pocity: zdalo sa mi,ze nie len odpadnem,ale mala som pocit ze rovno ZOMRIEM!!!Vobec neprehanam,ale odpadnutie neprichaczalo pri tomto stave do uvahy,bola som presvedcena,ze este chvilu a zomriem.Preslo to,ked som vysla z dopravneho prostriedku a poriadne som sa rozdychala.
Lekar ma vypocul a mlcky napisal do karty "priznaky Hyperventilacnej tetanie". To je vsetko,co viem.Ani sa nevyjadril co s tym, ako to liecit.
Iny lekar povedal,ze je to iby psychika a nemam sa sustrdovat na seba???Nesustredovala som sa na seba!
Ma niekto viac info o tetanii?

zuzička

melita,mne robil lekár trošku iné vyšetrenie,tak isto je to EMG ale už nepichajú do svalu len mi pripevnil na prsty nejaké elektródy a podľa toho mi urobil vyšetrenie.je to menej bolestivé ako vpich do nervu - to vyšetrenie mi robili už viac krát.momentálne beriem vysoké dávky magne B6 a o týždeň idem na kontrolu, mal by mi už predpísať nejaké lieky.

miksi

Viete,raz som bola u jednej liecitelky a ona mi povedala,ze nas ludi s neurogennou tetaniou normalne lutuje.Ze mame pocity ako keby sme umierali,a to je aj pravda.Ale vraj nato niesu nijake umrti.Treba si len povedat,ze to prejde a ono to fakt prejde.!Sme chudaci,ze?

miksi

Kvetka,a vies ze aj mne byva dost casto zle v aute,ale v zivote mi predtym nebolo.Ale hlavne kde je vela ludi a vydychany vzduch.Tak fakt neviem pochopit,ako moze pomoct dychanie do sacku?ako dlho to mas?kolko mas rokov?

miksi

zacalo mi to niekedy v zime,v decembri,ale zistili mi to az v maji,lebo som nesla k lekarovi.A bola som hrozne No strasne.unavena,ze niekedy som ani nevedela,co sa okolo mna robi.A slovenski lekari mi o tom vobec nic nepovedali.Ale teraz idem od nemeckeho,(ale je tiez slovak)a mam u neho zajtra termin.Vies co ma este stve,mam hroznu tachykardiu a aj arytmie.Vraj su to nervy,ale musim sa dat vysetrit,inac nebudem kludna.Tak sa este ozvi,a popis mi tvoje priznaky presne!papapapapapapaaaaaaaaaa

kvetka

ahojte,konecne sa tu pohlo vpred o vela uzitocnych informacii.Mne sa to stava tiez v buse aleb aute,ale havarku som nemala...spominam matne,ze raz sme mali smyk na lade cestou autom,ale neviem,ci to moze byt ten spustac? inak,od detstva mi byvalo zle v aute alebo buse,no vtedy to neboli priznaky tetanie,iba zle od zaludka,musela som vystupit a prejst sa.moze to mat spojitost aj s tym,nejaky strach,aby mi nebolo zle..? mozno,hoci uz davno mi zle nebyva-teda tak od zaludka,uz len to trpnutie,naposledy pred 2 rokmi.niekedy je to castejsie,inokedy dlha prestavka. inac,davam si magnezium, ale obyc.nie magne B6.mozno zabera aj to.

peto BA

neviem aky je rozdiel. Neurogenny znamena ze je to nervoveho povodu, vznikajuce v nervovom systeme... Niesom este doktor,ale povedal by som ze skor je to skor klasicka tetania..neviem

miksi

No budes sa cudovat,ale ja som k tomu prisla tiez v zahranici,aj teraz ti odtialto pisem.A mala som taky isty problem,tiez som ochorela,v praci to bolo hrozne,a ja som sa zacala hrozne pozorovat.To robim dodnes,ale uz snad sa z toho vyhrabem