Hyperventilacna tetania?

Príspevok v téme: Hyperventilacna tetania?
Kvetka

Viackrát sa mi stalo v autobuse alebo aute,ze mi bolo neuveritelne zle.Nikdy som nezazila take pocity.Strpli mi ruky,nohy,celá sánka,a prsty mi vykrútilo do strán.Zvlásť pocity: zdalo sa mi,ze nie len odpadnem,ale mala som pocit ze rovno ZOMRIEM!!!Vobec neprehanam,ale odpadnutie neprichaczalo pri tomto stave do uvahy,bola som presvedcena,ze este chvilu a zomriem.Preslo to,ked som vysla z dopravneho prostriedku a poriadne som sa rozdychala.
Lekar ma vypocul a mlcky napisal do karty "priznaky Hyperventilacnej tetanie". To je vsetko,co viem.Ani sa nevyjadril co s tym, ako to liecit.
Iny lekar povedal,ze je to iby psychika a nemam sa sustrdovat na seba???Nesustredovala som sa na seba!
Ma niekto viac info o tetanii?

nuž

moja dcera laviruje medzi, tetaniou, medzi panickou poruchou. nedala som sa, je to strašne, ked topride, utekam pre nu, alebo si ju vyberiem z pohotovosti. ma to spojene s frekvenciou tepu, koliše jej medzi 43 až po 154, trpnu jej ruky, nohy, brada, neurologia, nič, ani magneticka rezonancia chrbtice, ciev v mogzu, ušne vyšetrenie nič, mmg, eeg, nič, neurologicky zdrava, ortopedicky zdrava, a predsa, boli sme aj na kardiologii, mytralna insufienncia, tripudialna miernejšia, teda sinusoidná tachykardia, ale lekár opäť povedal, že to asi z toho nebude,ja si myslím, že je to varovanie z minulosti, ohľadom očkovania, ako je škodlivé, som toho názoru, ako matka troch detí, chlapci neboli očkovaní, nemohli, nikdy nebrali antibiotiká, doma boli len akože chorý, lebo chceli raz do roka odísť zo školy, dcéra už nie, druhá úvaha je, čo ked prekonala zápal zápal, ktorý sme nepodchytili, kašel, alebo niečo, toho bolo dosť, mohlo kludne ísť aj o zápal, lebo s chlopnaminikdy nič nemala, iba mierny šelest v detstve, bolo jej robené usg srdca pre rodinnú anamnézu, teda fakt nič, ale zákerný tichý zápal, spojený s oslabenou imunitou, to už áno, sáčok nepomáha, ale láska, pocit že ju niekto má rád, pohľadenie, len nikam nevie ísť, viem čo zabralo vždy bolo to vazokardiakum,spánok vedľa maminy, smiešne, pri dospelom dieťati, ale neprekáža to.

marca

Ahoj Kuki, myslim, že mas pravdu - menstruacia takisto je jeden z faktorov, ktoré dávajú zabrat ludom s tetaniou. Viem to podla seba - asi týzden pted menstruáciou mam rozne chute- hlavne na sladke a asi 90% z celkového mesačného mnozstva sladkosti zjem práce ten jeden týzden,dalej som precitlivená - niekedy az prilis. Dokonca aj manzel to zistil. Myslim, že je to prepojene a ma to spolu suvis

kuki

Ako mi psychiater povedal tetania je termin neurologa pre psychiatra.Stavy ktore sa tu opisuju su podobne mojim trpim panicou poruchou spojenou s depresiou,liecim sa uz rok beriem lieky k nim magnezium,calcium,zinok,cvicim jogu musm povedat je to uz lepsie ale nie uplne mam stavi paniky obcas niekedy mam pocit ze to ide spolu s menstruacnim cyklom.Viete niekdo nieco?Moze to tak byt?

marca

Ahoj Tina299, podobný klub existuje na -nemoct sa nadýchnut- tiez tam rozoberame tetaniu.Skús si to prečítat. Inác ti rozumiem. Tetania je choroba o ktorej mi lekári povedali: má ju velká čast ženskej populácie, je neliecitelná, naštastie nie je smrtelna, v prechode možno zmizne a na to mi odporucali nastupit do práce, nakolko som bola na materskej -vraj kvoli zmene prostredia. Stavy slabosti a ostatné príznaky sa vsak vracajú. Verim ti ze mas z toho depresiu - ta prichádza aj ku mne, napr. sobotu som presedela celé popoludnie - nevladala som. Pritom som na nedelu mala pozvanu velku navštevu. Stav na depresiu. Zjedla som celu čokoladu - ze si mozno dobijem energiu - nic. Co sa týka toho, že ta nemá kto podporit - rozumiem ti. Ti ktorí nemajú tieto problemy si nevedia predstavit ako niekedy vie stazit zivot. Moja rodina si to , uvedomila, az ked som začala odpadavat - teda nie celkom. Uz roky som mala pocit, že mi je zle akoby na odpadnutie, no teraz sa stale viac k tomu priblizujem a už niekolkokrat som takmer odpadla-zle, triaška, tažke dýchanie, ..... Naštastie som mala doma rodinných príslušnikov - pomohli. Neoradilo ma to však zit, nechcem sa teraz uzatvarat doma a bat sa co keby.... Nadalej chodim na aute a žijem svoj život a ako pises aj ty niekedy aj s depkou, kedze bojujeme svoj boj.

tina299

hlásim sa do klubu, fungujem akto už 4 roky, striedavo vysadzujem a nasadzujem paroxetin a rivotril, teraz mám ďalší pokus vysadiť lieky, ale je to o držku, sprevádzajú ma depresie, pocity beznádeje a tak podobne, ono sa to možno časom stabilizuje, len akosi ma nemá kto podporiť práve vo chvíľach, ako je táto...dnes je proste blbec deň, tak si zo mňa neberte príklad

zuveska

mne diagnostikovali tetaniu pred dvoma rokmi. tiez patrali po pricinach bolesti hlavy. upravila som stravu, inak žiadne lieky neuzivam. magnezium nemozem, lebo mam strasne nizky tlak. v poslednom tyzdni mam problemy, stale zivam a mam pocit ako by som mala stale malo vzduchu. neviem ci to s tym suvisi. uz ma boli cela priedusnica, zvazujem navstevu lekara. poradte ak mate podobne skusenosti.

náádchera

Na titaniu pomáha calcium a magnezium-
vpichovaním do žíl alebo orálne v tabletách. Večer si treba dať na nohy mokré ponožky a zabaliť nohy do mikroténového sáčka. Ďalej sprchovanie ľadovou vodou striedavo s teplou na pre
krvenie. Začínate ľavou nohou od vonkajšieho členka a prechádzate po tej istej nohe vnútornou stranou. Rovnako postupujete i s pravou nohou. Problémy určite ustúpia. Predýchavať stres a pozitívne myslieť. Anka

18.7.2OO6

snuff

Asi pred rokom mi zistil neurolog tetaniu, asi 4 roky mam migrenu, donedavna asi 1-2 X do mesiaca. Po prelieceni helicobaktera migreny ustupili, nemal som ju asi 2 mesiace. Len horsie je, ze mi uz druhy tyzden trpne celo, spankove a licne kosti.

patulik=o}}

bola som na kompletnych vysetreniach ale lekari mi povedali ze teraz je to choroba len na psychickej baze. a prvykrat sa mi to stalo 4 dni po tom ako som spadla zo schodov. vraj som si vtedy zablokovala nejaky nerv ktory to sposobil. tiez beriem dlhodobo magneb6 ale aj od psychologicky mam predpisane nejake lieky na potlacenie nervozity ale aj tak sa mi opakuje. nic nezabera. akonahle sa nahnevam musim fukat do sacku.

patulik=o}}

mam 16 rokov a ray som isla domov yo skoly a v elektricke mi zacali trpnut ruky. ked som prisla domkov a lahla si zacali mi trpnut aj nohy a postupne aj cele telo. nevedela som hovorit , ruky mi vytocilo do stran a strasne som sa bala ze sa uz nikdy nepohnem. rodicia zavolali sanitku a v nemocnici som lezala 3 tyzdne. lekari mi diagnostikovali hyperventilacnu tetaniu. odvtedy som bola v nemocnici este 4 krat a nemozem sa zadychat ani znervoznovat. mam 16 rokov a musim si davat pozor aby som sa nezadychala a navyse beriem lieky aby som nebola nervozna.

Najčítanejšie články