Hyperventilacna tetania?

Príspevok v téme: Hyperventilacna tetania?
Kvetka

Viackrát sa mi stalo v autobuse alebo aute,ze mi bolo neuveritelne zle.Nikdy som nezazila take pocity.Strpli mi ruky,nohy,celá sánka,a prsty mi vykrútilo do strán.Zvlásť pocity: zdalo sa mi,ze nie len odpadnem,ale mala som pocit ze rovno ZOMRIEM!!!Vobec neprehanam,ale odpadnutie neprichaczalo pri tomto stave do uvahy,bola som presvedcena,ze este chvilu a zomriem.Preslo to,ked som vysla z dopravneho prostriedku a poriadne som sa rozdychala.
Lekar ma vypocul a mlcky napisal do karty "priznaky Hyperventilacnej tetanie". To je vsetko,co viem.Ani sa nevyjadril co s tym, ako to liecit.
Iny lekar povedal,ze je to iby psychika a nemam sa sustrdovat na seba???Nesustredovala som sa na seba!
Ma niekto viac info o tetanii?

miksi

no ja som zdravotna sestra a tiez som si myslela ze mam sklerozu,a epilepsiu a namyslela som si vselijake mozne choroby...Tak to ta velmi chapem.a chcem byt tlmocnicka,alebo nieco s nemec.jazykom.Ale uvazujem aj o tom zdravotnictve,ale neviem ci to isto chcem.Nechcem sa do toho nutit,co ma nebavi.A ty co studujes?Odkial si,z blavy?

peto BA

Ja som mal jeden vacsi a tiez som zastresoval a stresy predtym, jednoducho sa to tiez nakopilo. Najhorsie bolo ze som na sebe videl vsetky mozne choroby, cez sclerosis multiplex, cukrovku:)) no skoro vsetko. Teraz viem ze to boli blbosti.Co chces studovat?

miksi

Ja som v nemecku uz 4.rok.Stalo sa mi to teraz v zime,nakopilo sa mi par zdravotnych problemov a ja som z toho urobila velku vedu,dnes viem,ze to nemuselo byt a nemusela som skoncit s neurotetaniou.No ale nic to.Momentalne este nepracujem,davam sa dokopy,cakam na papiere.A este by som chcela ist cosi studovat(V nemecku)ale este neviem co!Tak sa rozhodujem.A ty az taaaaaaaaaak daleko si bol?Ja tu mam tetu a ty si tam za kym isiel alebo len tak?

peto BA

Zaciatkom jula som odisiel do mexika a o mesiac som sa vratil. Takze sa doma uz mesiac zotavujem a pomaly vsetko prechadza. Teraz chodim sportovat a cakam kedy zacne dalsi semester. A ty kde si bola, ako sa ti to stalo? Pracujes, alebo?

miksi

hallochen,ani u mna by to nebolo take hrozne,len keby som sa tak nepozorovalla ako blba.To sa musim oducit.A kde v zahranici si bol?Co robis teraz?

peto BA

hallo, bol som prec a vecer som tu bol na sekundu, len som nestihal. Pomaly to vyzera ze sa zalozi klub tetanistov:) Ja som to take strasne nemal ako to opisujete vy. Len mravcanie, slabost a tocila sa mi hlava. Myslim ze mi to uz skoro prestalo.Zacalo to pred 2mesiacmi, tak som rad ze to nemalo taky priebeh ako opisujete.

miksi

Kvetka,pobolieva ma semtam hlava,a hrozne sa mi v nej toci.Strasne som unavena a niekedy ani nevnimam co sa okolo mna robi.musis ist na emg vysetrenie,ktore vobec neboli.Tak drzim prsty

kvetka

zuzicka,preco ta liečila na migrénu? ake si mala príznaky?
mne sa to prvykrat stalo asi ked som mala 13?tak nejak,potom dlho nic a az ked som mala nad 20 tak to zacalo znovu,dokonca casto-raz za rok?jedno obdobie vzdy cestou busom do jedneho mesta vzdialeneho asi 3hod.cesty.potom znovu dlho nic a tak sa to strieda.nikdy neviem ako bude,hoci uz dlho nemam problem.ale,najpiste mi,ake mozu byt este priznaky tetanie okrem trpnutia ruk,sanky,krcov v rukach a toho pocitu na zomretie.aj hlava moze bolievat? napiste

zuzička

miksi - ja mám tetaniu asi 3 roky, mala som problémy ale moja bývalá neurologička zle odhadla diagnózu a tak ma 3 roky liečila na migrénu.beriem 3 x denne magne B6 teraz však idem na kontrolu a predpíše mi nejaké lieky lebo sa to nejako nezlepšuje