Prist o zuby v mladom veku

Príspevok v téme: Prist o zuby v mladom veku
lianita

Chcem sa spytat, ci je niekto takí kto prisiel o zuby v mladom veku, mam 35 rokov, kopu kazou a mrtvych zubov, ktoré by som si dala najradsej vytrhnut, pretoze stale sa v nich nieco deje, neviem si predstavit, ale ako si zvyknem na zubnu nahradu, ma niekto pozitivnu skusenost, ze si bez problemov zvykol na nu zvykol?Budem rada ak niekto napise.

itili

Prosim vas a ako sa robi ten otlacok ked este mas svoje zubky pocula som ze to moc stoji ked ti ho urobia a kym ti potom vytrhaju vsetky zuby ze za ten cas musis za ten otlacok platit nejaky poplatok za ulozenie protezy :( je to pravdaa a ak tak kolko to asi stoji???Dakujem ....

lianita

este ma napadlo k tej proteze, ja som mala tetu, ktora mala od 25 protezu, bolo to pred 50 rokmi a jej urobili presne tak ako Ty si Julia spominala, ze jej spravili odlacok este ked mala svoje, a ked jej vytrhali tak jej ju hned nasadili a to je prave asi to dobre, pretoze dasna sa asi lepsie prisposobili na to prijatie. Tiez si vraj vytrpela par dni, ale potom o tomnik nevedel, tak jej sedeli.

lianita

Dakujem Julia za velmi povzbudive slova, pretoze nemam sa s kým o tom porozpravat a pochopi to len clovek s podobným problemom, pretoze denno denne mysliet na to to tiez cloveka zoziera a nemoze sa sustredit potom na ine. Tesim sa z toho co si mi napisala,ze si si takto zvykla a prajem Ti vela uspechov a stale pekný usmev. Dakujem

itili

julia prosim ta a aky typ protezy ti zubar spravil?
je to pomenovane nejakymi nazvami?alebo je len jeden typ umelej protezy?
a ako prebiehalo to robenie protezy mojej mamine to robili strasne dlho najprv jej trhala zubarka po 1 max 3 zuboch a potom mamina musela cakat kym sa jej nezahojili poriadne dasna a az potom jej zacala robit protezu ako to urobil tebe ze ti to hned dal aj s protezou???
ved ked ti vytrhne zub atak tam ostane nepekna diera a otlacky atd?
ci si to uz mala urobene vopred tu protezu?

julia.

ešte chcem dodať k tým nastrelovacím. Rozmýšlala som aj ja nad nimi, ale sú hrozne drahé ( protéza ma stála 6000,).
A má ich jedna známa. Má medzi nimi medzery, lebo to tak má byť. A má z nich zapálene a bolavé ďasná. A dokonca jej jeden vypadol a museli jej ho dávať opäť. A stále má pocit, že jej chcú vypadnúť, ako písala "itili". A nemôže s nimi poriadne hrýzť.
Vraj by si ich ešte raz nedala. Ja som si tiež dala protézu len akože zatiaľ a potom si dám nastreliť, ale teraz by som nemenila.

julia.

lianita, ja si ich na noc nevyberám. Tieto protézy sú už moderné, nie také aké mali naše babky. Bez nich som neni ani sekundu, len keď si ich umývam.
A či sa hýbu? No je to len taký milimetrík, To vôbec nevadí. Dokážem s nimi jesť aj tvrdé jedlá ako orechy, topinky. A keby sa hýbali, dajú sa prilepiť. No ja to nemusím. Vieš, všetko je otázka zvyku. Tie umelé zuby musíš prijať ako svoje, ako súčasť teba. A nikomu to nemusíš povedať. ( a nie je to poznať ani pri bozkávaní, lebo priateľ to nevie, a nič nenaznačil) Mám 31 rokov a keby som to vedela, že budú také pekné, už by som to dávno urobila. Bolo mi na to treba veľa odvahy, mala som strach že to nezvládnem, že ma bude napínať, že si nezvyknem. Ešte noc predtým som bola rozhodnutá, že do toho nejdem, ale ráno ma zubar zobral za ruku a povedal, že ma už preč nepustí, a že mi musí záležať na vzhľade a že to určite zvládnem. A mal pravdu. A to mi trhal naraz 7 zubov a hneď dal do úst protézu. Tú som si nesmela 1 deň vybrať, aby sa uboléné ďasná prispôsobili protéze. Zobrala som si Ibalgin a predstav si vôbec ma nič nebolelo. Asi veľmi záleží aj od zubára. Tak toľko moja skúsenosť. Ja som si celý život veľmi veľa vytrpela, ale mám to dedičné. Tak sa maj a nezabudni, že svet je krajší, keď sa smeješ. A schuti sa zasmiať, to chce pekné zuby. A ak ich nemáš, tak si k nim dopomôž. Pa pa

itili

Ahojte holky sme viecere co maju taketo problemy so zubkami vacsinou to vadi nam holkam chlapy sa tym az tak nezaoberaju...
Mne sa zacali kazit zubky po skaredej chorobe po ktorej som musela uzivat kopy liekov a tak sa mi zacali odvapnovat navonok ani nevidno ze su zle ani doktorka mi najprv nechcela verit ze ma bolia(stale tvrdila ze mam zdrave zuby)az ked som ju poziadala aby mi do jedneho zavrtala.Vtedy zistila ze dnu je vsetko mekke...tak som sa rozhodla po tehotenstve ktore mi k tomu este viac prospelo(khorsiemu)a po porode ze si ich so zadu dam vytrhat uz som si dala vytrhnut na kazdej strane hore jeden zatial mi ani nechybaju boli to tie posledne ale chcem pokracovat dalej ...a potom?asi si dam protezu ak sa rozhodnem vytrhat aj v predu...lebo neviem ako mi to bude pokracovat ci mi aj tie v predu odvapni alebo ostanu okej...hmmmno neviem
neviete poradit aj aka proteza je najlepsia lebo vraj tie nastrelovacie zuby niesu az take dobre vraj je tam stale pocit ze idu von???:(hmmm):
a to mam iba 27rokov!tak moja urcite niesi sama v tom ze mas nienajlepsie zubky
drzim vsetkym palce aby sa spravne rozhodli hmmmm ????pre protezu????:)

pusate

no,moja mama mala už v 40-tke umelý chrup,a ja mám 17 rokov a všetky zuby pokazené-poblombované,asi dopadnem podobne:-(

lianita

Dakujem pekne za prispevok, trochu ma povzbudil, pretoze fakt od detstva nic nerobim, len chodom po zubaroch a stale mi preliecuje mrtve zuby a nema to koca kraja. Neviem sama preco sa mi tak kazia, aj som mala uraz cize predne mi preto odumreli, aj som rozmyslala o implantatoch, ale to vraj tiez nie je dozivotne riesenie, este sa chcem opytat ci proteza drzi, ci sa nepohybuje pri rozpravani a ci si ju na noc vyberas. Dik

vera27

ahojte baby ,,vidim ze problemy nemam len ja ,,no ja mam problem zo spodnymi na lavej strane mi chybaju dva zuby ked som bola mladsia tieto dva sa mi totalne dolamali ako keby to ani zuby neboli proste strasne som trpela az kym mi nevytrhol tie korene co mi zostali po nich ako ubehol cas spodne zuby v predu sa mi poposuvali a su totalne krive jeden cez dryhy :( vrchne zuby mam pekne rovne aj zubar povedal ze ich mam vlastne perfektne len tie spodne ma trapia chcela by som ich mat pekne rovne ako vrchne len ja neviem ako co mam robit lebo som si chcela dat spravit nove dva zuby kde mi chybaju len sa bojim ze sa mi znova posunu spodne a bude to este horsie aj zubar mi povedal ze je dost pravdepodobne ze sa mi znova posunu ,,,ani smiat sa nemozem ako sa hovori na plnu hubu lebo ked otvorim viac usta tak tam vidno ze mi chybaju dva zuby a je to hrozne vzdy ked sa smejem tak si zakryvam usta rukou uz to berem automaticky ale ma to trapi ta diera v ustach a spodne zuby ,,,,co mam robit vytrhat spodne a dat umele ?? lebo strojcek si nemozem dat robim v zahranici a ked ma niekto strojcek musi chodit na prehliadku ze co sa deje zo zubami :(a to mne by sa nedalo