Prist o zuby v mladom veku

Príspevok v téme: Prist o zuby v mladom veku
lianita

Chcem sa spytat, ci je niekto takí kto prisiel o zuby v mladom veku, mam 35 rokov, kopu kazou a mrtvych zubov, ktoré by som si dala najradsej vytrhnut, pretoze stale sa v nich nieco deje, neviem si predstavit, ale ako si zvyknem na zubnu nahradu, ma niekto pozitivnu skusenost, ze si bez problemov zvykol na nu zvykol?Budem rada ak niekto napise.

iii

a musíš mať ten strojček? máš taký veľký predkus? lebo si mlada a ešte tri roky byť bez predných zubov!!!
tiež som mala vybité predné zuby, nosila som hnusne šedé korunky, odlepovali sa nemohla som nič odhryznúť. a mala som veľa pokazených. tak keď som mala 25 rokov, som si ich dala všetky hore vytrhať a mám protézu a som strašne rada, že som si to dala.
korunky boli hrubé, šedé, a protéza je prirodzená, biela a krásna. na tvojom mieste, by som si strojček nedala.

scuffle

ked tak citam toto forum, je smutne kolko ludi ma problemy so zubami, ja tiez , ked som mala 16 rokov tak mi jeden "grazel" vybil dva predne zuby. dva roky som chodila s vybitimi zubami lebo mi zubar povedal ze som mlada a ze mi to este nemoze opravit. V 18tke mi konecne spravil neake divne nadstavby ktore sa mi kazia. Kedze jeho zastaraly sposob osetrovania (ako keby sme boli stale v komunizme ze kym mas cim hryzt tak ti moze byt jedno ci su zuby sede alebo biele)mi nevyhovoval tak som sa snazila prejst k inemu lekarovi. No a to uz bol gol ked som zistila ze mam predkus a ze musim nosit strojcek. Strojcek ma vyde na 30-40 tisic korun (pretoze uz mam 21 rokov a poistovna mi nepreplati nic)za celu liecbu a po 3 rokoch co mi ho daju dole az potom mi mozu opravit tie dva predne zuby. Je to smutne ako to tu vsade funguje a kazdy by len ryzoval prachy a clovek sa vlastne hanbi ani za co nemoze, a dalsia vec je ze aj ked si chcete dat opravit zuby, statni zubar vas tak povediac neriesi a sukromny si vypyta take peeniaze ze sa vam chce az plakat. Ja teraz chodim na vysku a kvoli tomu strojceku a zubom si musim vziat pozicku, ale co uz predsa nechcem chodit zahambena a bat sa usmievat.

danda

ja mam 30 a tiež mam problem so zubami a neviem sa rozhodnut ci mostík, alebo proteza, bojim sa pri mostiku, ze zase je to len docasna zalezitost a zuby mi coskoro odidu pod korunkou a nakoniec skoncim pri proteze, aj s tymi imlantatmi je to vselijake, kopa penazi a nie je to dozivotne, ale len na par rokov samozrejme pri stasti, niekomu sa to nemusi ani ujat, napiste este niekto kto ma dobre skusenosti so zubnou protezou. dakujem

kolos

tak mna tato tema naozaj zaujala...ale ked som videl vek tak som sa trochu zasmial aj nad tym ze mlady vek....pretoze ja mam 19 a da sa povedat ze vsetky stolicky v mojich ustach su uz dokazene a tiez by som si ich najradsej vytrhal vsetky v blizsej dobe urcite ked budu peniaze...takze myslim si ze je to urcite normalne...a viem aka je to bolest ked ta to zacne bolest teda kazdy vie aka to je bolest...urcite si sprav nove zuby bude to lepsie

emilio5

Povie mi niekto, ci sa da so zubnou protezou sportovat, to znamena, naapriklad pri behu, mi nemoze spadnut, alebo sa uvolnovat.

eureza

starosti so zubami nie je malickost,aj ja si idem dat urobit takzvanu totalku,lebo mam paradentozu a kyvu sa mi zuby,dokonca mi v auguste jeden sam vypadol ,nebolo to lahke rozhodnutie,ale ufam,zeto neolutujem,co sa tyka navstev zubara,chodila som tam ako na klavir a este na dentalnu hygienuza ktoru som platila 1000sk,nie je to len o peniazoch.Clovek chce mat pekny usmev a tiez sa chce najest.Kazdy kto ma problemy so zubami vie o com hovorim.Dufam ze ja ten pekny usmev budem mat akonecne sa budem moct usmiat,Prajem vsetkym,aby sa spravne rozhodli a maliodvahu/ako ja?/

....................

trhat zuby by som si dala az ked je to nutne.so zubnymi nahradami su starosti, ci so snimatelnymi/otlacaju dasna,spsosbuju afty napr,problem s upevnovanim a pod/alebo i implantatmi/asi nik vam nepovie,ze tu je riziko rezorpcie kosti v okoli,ale k tomu si mozete precitat clanky na nate.chranme a starajme sa o nase zuby.s tym strojcekom, nemyslism si,ze sposobuje kazivost zubov, ak vsak mate predispoziciu, tak sa vam pokzazia tak ci tak.

zoltian

Ja mam mostik,ale mam neustaly prolem s nim teda so zubami ktore mam pod nim,neustale chodim na preliecovanie zubou, zobere to kopu času a neviem vobec ci to bude mat dlhodoby význam, pretomozno nalepesie bude dat si zuby vytrhat a dat si protezu, len moj lekar ma od toho odhovara, neviem ako sa rozhodnut, poradi niekto?

saneta

eb1069 vidim, ze si si teda dost vytrpela a zlost na nasich zubarov je opodstatena, ja mam tiez taketo pocity, pretoze si myslim, ze na zaciatku su celkommyli, ale potom ked je treba riesit problem, ktorý je trosku zdlhavejsi a mozno pre nich nie najlepsi zarobok, tak uy Ta maju dost a davaju to aj patricne najavo.Ja chodim od detstva k zubarom a nemam dobre skusenosti, na strednej skole, mi zubarka omylom vytiahla trvaly prerezavajuci zub, podotykam zdravy, ktory si pomylila s mliecnym zubom. Zuby mam velmi kazive a tiez sa snazim dodrziavat dentalnu hygienu, ale asi to mam aj geneticke.Niekedy uz mam taku zlost, ze najradsej by som si ch dala vytrhat, aby som mala pokoj. Citala som prispevky niektorých mladych zien, ktore su spokojne s protezou a nelutuju, ze sa tak rozhodli, ak ma niekto este podobny osud prosim napiste a poradte.