Dlhé, husté a rovné vlasy

sonka

mirka 23... veď ja čo používam tie šampóny, resp. rad vlasovej kozmetiky od gliss kurr či l´oréal, tak vôbec nemám problém s tým, aby boli moje vlasy hneď na 2. deň po umytí mastné a spľastnuté, práve naopak, vydržia mi dobre 2 - 3 dni, takže mám to v pohodke.

jajav1

..ja používam už dlhé roky šampón aj balzam Pantene na farbené vlasy a mám super vlasy z neho...mala som už aj Elséve ten červený na farbené vlasy a tiež bol celkom dobrý...no a raz som skúsila aj glisskur, ale ten mi nevyhovoval, vlasy som mala mastné a spľasnuté,...no a samozrejme masky na vlasy raz týždenne...mala som aj od značky d´Oliva z lekárne, tá bola fajn a teraz mám od Avonu hrejivú kúru na vlasy s olivovým olejom a tá je super /aspoň mne vyhovuje)...pa..majte sa...

mirka 23

Sonka, šampón ti nepridá dvakrát taký objem. Ak použiješ akýkoľvek šampón tak mali by byť tvoje vlasy v pohode - lesklé, zdravé, uhladené a nemali by byť hneď na druhý deň mastné.

mirka 23

Kenza to dobre napísala, všetky tu porovnávate šampóny z drogérky - Shauma, Glisskur, Nivea, Head and shoulders, Avon....ale všetky sú na rovnako, ani jeden by som si na hlavu už nedala.

sonka

kenza... súhlasím, nech každý používa taký šampón, kt. je určený na jeho typ vlasov. Tak je to najefektívnejšie. Tiež e pravda, že výrobky z kaderníckych salóv sú tie najlepšie, no aj najdrahšie, tak každý si ich nemôže dovoliť používať pravidelne. Ja používam od kader. akurát prípravok na ochranu vlasov pred žehlením - mala som matrix, potom hasty, teraz mám l´oréal professionel, ale s tým nie som veľmi spokojná, tak sa asi zas vrátim k jedmému z prvých dvoch spomínaných sprayov. Tak neviem, či s nimi máte niekto nejaké skúsennosti alebo nie. Tiež by som sa chcela opýtať aký rad vlasovej kozmetiky od matrixu je ideálnejší pre kučeravé a nepodajné vlasy - ten zelený na vyzdvihnutie kučier alebo čeravený sleed look na uhladenie?

sonka

A vlaste ešte som si spomenula na ten najhorší šampňon aký som kedy mala - dove, moje vlasy boli mastné hne´d po umytí, spľastnuté, bez života a plné lupín. Tak odvtedy sa tejto znažke už stránim na míle ďaleko.

sonka

vlocka... úplne s tebov nesúhlasím. Síce ja pravda, že každému vyhovuje niečo iné. Taktiež máš pravdu, že z vlnitých vlasov sa nestanú rovné, o tom by som ti mohla rozprávaŤ romány :D. Ale na 2. str. si myslím, že vlasový produkt môže zmeniť kvalitu vlasov, no štruktúru zmeniť nemôže (napr. tie prípady, kt. si uviedla ty - z vlnitých nebudú rovné...). No kvalituu zmeniť môže. Napr. ak máš vlasy husté a kučeravé, tak nepoužiješ šampón na husté vlasy, kt. by ti z nich urobil ešte viac husté ako máš, ale použiješ šampón, kt. vlasy uhladí, aby sa zvýraznil ich lesk a neodstávali veľmi (to ti vravím z vlastnej skúsennosti), resp. môžeš použiť aj šampón na zvýraznenie kučeravých vlasov. Ďalej ak vlasy farbené nemáš, tak logicky na ne nepoužiješ šampón na farbené vlasy, kt. by ich kvalitu mohol obmedziť. Takých príkladov by sa dalo menovať viac. Taktiež sú kbvalitnejšie šampóny a iné vlasové prípravky z kaderníckych salónov ako z obchodov. Tiež aj farby na vlasy: máš také, kt. ti ich ničia a naopak, existujú aj také, kt. vlasy ničia len minimálne. To všetko sú prípravky vlasovej kozmetiky, kt. menia kvalitu vlasov buď k lepšiemu, ale horšiemu, no je pravda, že štruktúru vlasov nezmenia ani keby sme akokoľvek chceli, pretože štruktúra je už raz danná geneticky a viac sa nezmení.

Čo sa týka mojich skúsenností s produktmi, tak naj je u mňa určite rada prípravkov od gliss kuru - žlté na rozštiepené končeky či na zvýraznenie hnedých vlasov a potom nič nemám ani proti prípravkom od l´oréal.
Najhoršie, tak to si teraz nespomeniem, ale asi tie lecné šampóny za pár korún, kt. som ešte používala na základke :D, no na značku si už nespomeniem.

sunsilk

najhorsia skusenost - sunsilk ... zo vsetkych, ktore som vyskusala (asi 3-4 druhy) sa mi vyhodili lupiny.. uplne mi vysusili pokozku...
nivea je super alebo tie gliss kur

sisulienka

nuz ja mam z talianskej vyroby znacku milkshake je drahsia sampon stoji okolo 350 sk 300ml ale je to fakt super lepsi som nemala....maju ho len v dobrych kadernictvach

velvet

kenza,sisulienka... kočky, mohli by ste napist konkretne nazvy,samponov a masiek, co mate vy?? :_) Velmi pekne Vam Dakujem !!!