Kto sa pridá?

patinka

USMEV:JA by som s tebou do toho isla,len my musáis povedat kolko cvicis a podla akej diety ideme chudnut.Pridam sa,ja by som chcela schudnut do silvestra,ideme do oravic sa kupim a potrebujem byt sexy a nie len to,ale aj sa budem citit dobre.Potrebujem hlavne stehna zhodit.

miloš

Babenka, ak cítiš problémy, stojí to za skúšku, stravu som popísal veľmi stručne, ale základom by mala byť jej pestrosť a vyváženosť /opatrne s nejakými extrémami/, bezlepkovú kuchárku a potraviny nájdeš aj na nete napr. www.celiakia.sk, pozor na Éčka, niektoré obsahujú tiež lepok, musíš sledovať zloženie na potravinách, zoznam Éčok nájdeš tiež na tej adrese, dobré by bolo aj vynechať mlieko a obmedziť mliečne výrobky ... Pridal by som ešte med a dostatok, dostatok tekutín /bylinkové čaje, menej káva, alkohol/! K tomu ešte pohyb aspoň pár minút každý deň.
S tým vyšetrením asi takto: Robí sa na gastre, ale pred ním nesmieš byť na diéte, lebo príznaky sa diétou rýchlo odstraňujú.
Keby si bola negatívna, môžeš mať nejakú skrytú formu, hlavne ak cítiš príznaky, prípadne ak máš v rodine niekoho s podobnými problémami. Môže sa jednať aj o niečo iné /napr. obličky, pečeň/, ale to viacmenej súvisí tiež s celiakiou, myslím si, že je to prejav oslabenia organizmu, ktorý potom reaguje citlivejšie na zlú stravu a takisto psychika je citlivejšia /úzkostlivé stavy, precitlivelé reakcie. Toto sa tiež rieši podobnou diétou. Skús to a napíš po mesiaci ako sa Ti darí. Som zvedavý.

babenka

miloš, prosim ta,mozes sem dat viac o bezlepkovej diete? pises,ze :
Vylúčiť chlieb, múku nahradiť ho ryžou, kukuricou, pšenom, pohánkou, sójou, sladkosti nahradiť ovocím, používať len ovocný ocot ...
toto staci dodrziavat?asi mam alergiu na lepok.pojdem s tym na vysetrenie,ale nechcem vyzerat ako hlupucka,ak nebudem mat celiakiu, preto sa chcem predtym otestovat stravou. pozerala som aj na niektore stranky,bolo tam toho vela,ale nenasla som konkretne pokyny,co jest a co nie.
dakujem, ak sa ozves.mozes napisat na temu "problemy s travenim,nafukovanie"
dakujem!!!!

brittany

certik...len som menej jedla...desiata,obed a potom len ovocie...a niekedy som si dala aj sladke :)...ale teraz mam oslavu a som sa dost prejedla a je mi zle :(

anjel

..ahojte..no ja som začala s plnohodnotnou stravou a strážim Kj...cíétim sa potom ovela lepšie...len to cvičenie by ešte chcelo zapojiť.....

certik

brittany:jasne aj ty...vsetky by sme jedli len to co by sme si napisali...o tej istej hodine a taak...a ako si chudla za november?