Kto sa pridá?

dolores

t!nna, nuz tak uprimne povedane, v kalanetike sa nevyznam, no predpokladam ze je to viac aerobne cvicenie-na kondicku, ci nie? ak ano, tak to kludne striedaj s tymi brusakmi a vypadmi po tyzdni. ja som to striedala po dvoch troch dnoch, niekedy aj kazdy den pol hodinky z kazdeho. brasko (vtedy moj osobny trener:) mi vravel, ze na zaciatku je treba viac tych aerobnych - aby si telo zvyklo na zataz a na zvyseny tep. alebo je dobre pred 'davkou' klikov a brusakov par minut si zaskakat na svihadle. ked nemas telo pripravene na tazsie cviky, svaly nemaju dost kyslika a na dalsi den necvicis, lebo mas svalovicu jak hrom (hmmm, hovorim skoro ako encyklopedia:).
a necvic stale jeden druh cvikov, snaz sa to menit vramci moznosti - nie je dobre cvicit len svaly na zadok a stehna, ale obcas precvic aj prsia, ramena... cvicenie Ti bude pripadat zabavnejsie, nebudes ho brat ako kazdodennu rutinu - stale dookola to iste...
a to nafuknute brusko... tomu som asi nepochopila - mozes ho mat nafuknute z roznych pricin, od hladu, zo zdravotnych dovodov, niekedy dokonca aj z velkeho prijmu tekutin. takze v tomto poradit neviem, prepac.

t!nna

dolores...ahoy..je fakt super ze nam davas taketo rady myslim ze pomozu...a tak sa chcem spytat..bolo by spravne keby som prvy tyzden cvicila kalanetiku potom cvicenia ako busaky vypady a pod..raz do tyzdna chodila do fitka...nebolo by to blbe pre moje telo?mam sa venov len jednemu druhu cviceni?..prosim porad=)...a co sa tyka jednie..viackrat denne pomenej...lenze ked ja mam stale nafutnute brucho v poslednej dobe a ma to len zbytocne odradza=(...PORAD ESTE NIECO=)cez leto som chodila behat ..citila som sa super mala som 52 kg...ako nahle som prestala tak mam 56kg...bojim sa toho ze ..vzdy ked sa menej hybem hned priberiem cim to je?

dolores

mozno to bude zbytocne, mozno niekto zisti, kde robi chyby a mozno dokonca niekomu moje rady pomozu:)
najdolezitejsie je uvedomit si, preco chudnut chcete - ak chcete byt chudsia napriklad kvoli priatelovi, ktory vas nepovazuje za pritazlivu, nikdy sa vam to nepodari. chudnut treba pre seba, pre svoje zdravie a sebavedomie.
nekladte si zbytocne vysoke ciele - za tyzden 5kg... iba pri dlhodobom chudnuti je mozne priblizit sa vysnivanej postave bez jojo efektu. budte trpezlive a majte pevnu volu... do leta do plaviek je predsa este dost casu;)
kilogramy nie su vsetko! ak cvicite, tuk sa vam meni na svalovu hmotu, ktora je tazsia. prirodzene ubudne aj tych kileciek, no skuste si urobit v exceli tabulku s vasimi mierami. pas, boky, obvod stehnna, ramena... ano, mozete si pamatat, kolko cm 'to bolo' minule, ale nepamatate si kolko to bolo pred mesiacom... je fajn po par tyzdnoch uvedomit si ze napr na zadocku vam zmizlo neuveritelnych 14cm:)
co sa tyka tej vahy este jedna vec. nevazte sa po kazdom jedle, po kazdom cviceni... vlastne staci, ked sa budete vazit raz za tyzden. hmotnost tela totiz v priebehu jedneho dna moze kolisat aj o +/- 2kg. a zbytocne sa netreba stresovat tym ze odvcera ste pribrali 1.4kg...
dalsia vecou je, ze bez cvicenia sa natrvalo schudnut neda. dobre je striedat aerobne cvicenia (beh, bicyklovanie, aerobic...) s posilnovacimi cvikmi (brusaky, vypady...) telo tak rovnomerne odburava tuk a zaroven formuje svalmi postavu.
co sa tyka este diet, na kazdeho plati cosi ine, takze tu velmi zovseobecnovat nechcem, nemalo by to zmysel. ale z vlastnej skusenosti viem, ze ranajky su fakt dolezite - dodaju energiu na studium, do prace a aj na cvicenie...

t!nna

AHOJTE...aj ja hladam neaku spolocnicku=)ale museli by sme sa pravidelne stretavat tu na nete a pisat =))kto sa tiez da do toho??...moze byt nas aj niekolko a budeme si radit kecat co a jak=)))STRASEN SA TESIM hned sa mi bude lahsie chudnut lebo fakt byt na to sama=(to len odradza=(

brittany

anjel-ja som len menej jedla :))...a uplne som si nato zvykla :)...sladke mi uz nechyba ale obcas si aj dam =)...a necvicim vobec...na to som moc leniva :)

brittany

ja som tu tiez uz dlho nebola :)...od zacatku novembra som schudla 4 kila =)))..a chcem v tom este pokracovat...trak prida sa niekto????

babenka

milos,dakujem pekne,ze si sa mi ozval. v rodine asi nemame nikoho-aspon o tom neviem. ja vzdy po zjedeni niecoho mucneho mam strasne riedku stolicu-doslova hnacky.preto si to myslim.uz mi vzala krv na celiakiu (asi to ide aj z krvi,ale ak budu pozit.tak ma urcite posle na gastro :((( ) neviem,ci si si precital temu Problemy s travenim,nafukovanie. tam som toho popisala strasne vela. Nerozumiem, med mam alebo nemam vylucit.lebo ho jedavam. ak by islo o nejake plesne v crevach alebo nieco ine,tak vraj med by som nemala. mlieko nepijem,ale kysle mliecne vyrobky si davam,kvoli crevam,tak neviem,ci robim dobre alebo nie.
a bola som aj na sone. lekar prezeral,zistil mi v oblicke kamienky,tak sa ich snazim nejako striast,a pecen, zlcnik vraj v poriadku.hovorila som mu,ze ma tam velmi bolieva, doslova akoby ma bodalo ihlicou, tak mi tam pozeral niekolkokrat,lebo som ho presviedcala,ze tam nieco musi byt,ale vraj v najlepsom poriadku. hovoril,ze to moze byt crevo,co mi zistia iba na gastre.aj ten zaludok. tam moc nechcem,vyhovovalo by mi,keby sa to vsetko dalo zistit z krvi a stacilo by to.nie hadicky :((
pozriem si tu stranku,ale potrebovala by som aj prejavy, priznaky pri celiakii.lebo lekarka podla mojich priznakov vravela,ze to moze byt alergia na laktozu, celiakia, nejake plesne,helicobakter alebo dvanastornikovy vred....vsetko mozne,tak sa desim vysetreni.
dakujem ti velmi,ak by si este nieco dôlezite mohol dat,tak mi napis,prosim.zaujimaju ma vsetky informacie.
ahoj.

silvinka24

Baby, aj ja sa rada pridam...Tak od zajtra? A co budeme papat? A kedy a co budeme cvicit? A hned nam bude na Silvestra lahsie;)