epilepsia

Príspevok v téme: epilepsia
Jančura

Epilepsiu mi diagnostikovali v 14 rokoch,teraz 24rokov.Od tej doby som na liečbe.Patrím do skupiny možno tých šťastnejších epileptikov,lebo záchvaty nemám tak často a súvisia čisto len so zaspávaním.V roku 2003 vymiznutie záchvatov,po narodení mojho prvorodeného synčeka,no momentálne mám strach,lebo záchvat sa mi v ďalšej tehotnosti objavilt.j.23 týždeň tehotenstva.Tak dúfam,že to naozaj súvisi s tehotenstvom a vyčerpanosťou a po pôrode bude zase všetko o.k.,aby som sa mohla plnohodnotne starať o svoju 4 člennú rodinu,lebo naozaj tá doba bez záchvatov bola super,úplne plnohodnotný život.
-----------
Stručne popísaná choroba na tému "Epilepsia" www.zdravie.sk

Ivka 1

Evinkala prave pristupu ucitelky som sa obavala. Ak ucitel chce,tak dokaze zneprijemnit ziakovi pobyt v skole a dieta potom odmieta chodit do skoly. Ved ani nam by nebolo prijemne chodit tam,kde nie sme vitani.Dufam,ze sa s riaditelkou bude dat dohodnut a preradi syna k ucitelke s ludskejsim pristupom. Ma ucitelka aj iny problem so synom okrem toho, ze je u neho riziko epi zachvatu ? Ako sa syn uci ? Zvlada ucivo ? Do toho ma co povedat aj pedagogicko-psychologicka poradna ak bude potrebne.

evinkala

Ivka 1 akurát zajtra idem za riaditeľkou kvôli preradeniu.Dúfam že ho preložia,lebo chlapec sa mi zaťal a odmieta chodiť do školy.Vraj je k nemu učiteľka odmietavá

Ivka 1

Evinkala Tvoj syn v žiadnom prípade nepatrí do špeciálnej školy, pretože tam nebol diagnostikovaný mentálny postih.To si len pani učiteľka uľahčuje prácu a snaží sa zbaviť povinnosti- zodpovednosti za žiaka. Epilepsia je ochorenie ako každé iné, takže v žiadnom prípade im to neuľahčuj. Nech si robia svoju prácu a ak by syn moc trpel pri pani učiteľke , skus sa porozpravať s riaditeľkou školy. V tom prípade môžete zvážiť o predení do inej triedy (základnej školy).

jpwt

evinkala, ta ucitelka je obmedzena tupana. Skus ho preradit do inej normalnej triedy s normalnejsou ucitelkou, alebo zmenit skolu na inu normalnu skolu. Bohuzial, blbci sa vyskytuju vsade a medzi ucitelkami na prvom stupni ich je viacnasobne viac ako v beznej populacii..!

evinkala

ahojte.ja som tiež od 6 rokov liečená ne epilepsiu.teraz mám 28 rokov a záchvat som mala "iba" 3 krát.mám 6 ročného chlapca,ktorému v 3 rokoch diagnostikovali epi-generalizovanú.teraz chodí do 1.roč. zš a jeho triedna učiteľka trvá natom,že dieťa epileptik patrí do osobitnej školy a nie do zš,medzi "zdravé" deti

lucicka525

Dobrý deň mala by som pár otázok. Mala som "že vraj" epi záchvat že vraj preto lebo si na nič nepamätám vraveli to len ludia čo boli okolo že vraj som spadla a mala som krče a strašne so mnou triaslo, penu na ústach, pohryzení jazik a pomočila som sa. Všetky vyšetrenia boli negatívne napr EEG,magnetícká, aj krv bola v poriadku.
Neviete niekto čo by to mohlo byť???
Mohol to byť naozaj epi záchvat ???

lydiaa

chcem sa spytat, ci sa da aj pomocou magnetickej rezonancie spolahlivo zistit ci niekto ma epilepsiu, lebo mi robili akurat toto vysetrenie, pri com pred nim aj po nom som zazila nieco, co druhi opisali ze to vyzeralo ako epi zachvat. MR vsak ukazalo ze som v poriadku, ine vysetrenie mi nerobili