epilepsia

Príspevok v téme: epilepsia
Jančura

Epilepsiu mi diagnostikovali v 14 rokoch,teraz 24rokov.Od tej doby som na liečbe.Patrím do skupiny možno tých šťastnejších epileptikov,lebo záchvaty nemám tak často a súvisia čisto len so zaspávaním.V roku 2003 vymiznutie záchvatov,po narodení mojho prvorodeného synčeka,no momentálne mám strach,lebo záchvat sa mi v ďalšej tehotnosti objavilt.j.23 týždeň tehotenstva.Tak dúfam,že to naozaj súvisi s tehotenstvom a vyčerpanosťou a po pôrode bude zase všetko o.k.,aby som sa mohla plnohodnotne starať o svoju 4 člennú rodinu,lebo naozaj tá doba bez záchvatov bola super,úplne plnohodnotný život.
-----------
Stručne popísaná choroba na tému "Epilepsia" www.zdravie.sk

JOLANKA

Ahojte mate niekto skusenosti s prejavom epilepsie typu po uraze hlavy , bol pred 2 mesiacmi a po mesiaci mi nastali stavy typu zavrate a pocit na odpadnutie mavam taky tik palca na ruke obcas. Liecim sa aj na migrenu ale pri bolesti mi lieky zaberaju. Tak neviem ci to ma suvis s epilepsiou.... tieto moje priznaky. Dakujem za odpoved.

ansija

Ahojte,
neberie náhodou niekto Neurotop? Mám doma asi 100 tabliet, exp. 2012, kto by chcel, ozvite sa na mail: ansija@email.cz

cesnak

ano stava sa aj mne,je to asi z našej choroby.Ja som sa včera pohoršovala,nastavili ma na lieky VIMPAT,a teraz mi bolo oznamené že doplatok ide razne hore,povedzte vedia aj tam hore čo je to za choroba,že lieky sa jedia denne dvakrat,,aspon ja,,

alicaaa

ahoj,
stáva sa mi, že zabúdam mená.Nie je to také to klasické zabúdanie, ktoré prichádza po dlhom čase, keď nie ste s niekym v kontakte. Napríklad počujem nejaké meno, z ktorého nositeľom som dosť často v kontakte, ale v danej chvíli si naň neviem spomenúť. Po cca. pol hodine si naň spomeniem, niekedy aj po 15 minútach Môže to byť kvôli tomu, že mám epilepsiu. Alebo od epileptík?
Stáva sa to niekomu z vás?
Ďakujem.

cesnak

slniečko.neboj sa moja neter berie lieky tie čo ty a ma troch zdravych chalanov...neboj sa..nech sa ti všetko vyjde

ferggi

Zdravym Vas .
Ma tu niekdo z vas skusenosti s operaciou ?
Ide o to ze mam zistenu slabu formu epilepsie a nou sposobene problemi ako unava , tazkosti s citanim, nesustredenost ,porucha reci (afazia), zabudanie ...

Chcela by som zistit ci by sa operaciou toto dalo vyriesit .

Dakujem.
Ak by sa dalo mohli by ste mi odpisat i osobne ferggi@azet.sk

slniečko35

Prosím o radu Berie niekto liek Lamotrigin Actavis ? Mám 35 epilepsiu mi diagnostikovali pred pol rokom záchvaty nemám a chceli by sme bábo ma niekto skúsenost Tehotenstvo a také ĺieky DAKUJEM

cesnak

Radana,neurolodička mi odmieta zmenit lieky,že je to typ zachvatou ktoré sa velmi často opakuju.poradiš neurologa bližie k východu ako Blavu?chud do života aviac energie mi dodava vnučka,inač som už psychicky hotova.