epilepsia

Príspevok v téme: epilepsia
Jančura

Epilepsiu mi diagnostikovali v 14 rokoch,teraz 24rokov.Od tej doby som na liečbe.Patrím do skupiny možno tých šťastnejších epileptikov,lebo záchvaty nemám tak často a súvisia čisto len so zaspávaním.V roku 2003 vymiznutie záchvatov,po narodení mojho prvorodeného synčeka,no momentálne mám strach,lebo záchvat sa mi v ďalšej tehotnosti objavilt.j.23 týždeň tehotenstva.Tak dúfam,že to naozaj súvisi s tehotenstvom a vyčerpanosťou a po pôrode bude zase všetko o.k.,aby som sa mohla plnohodnotne starať o svoju 4 člennú rodinu,lebo naozaj tá doba bez záchvatov bola super,úplne plnohodnotný život.
-----------
Stručne popísaná choroba na tému "Epilepsia" www.zdravie.sk

natalB

ahojte :) píšem akurát bakalárku o epilepsii u adolescentov, tak ak by si našiel niekto čas, prosím vyplňte mi dotazník, veľmi by ste mi pomohli :) ďakujeem, dotazník nájdete tu: www.survio.com

epi30snv

zuzka m

chcel by som si s tebou pisat, napises mi tvoj mail alebo skype alebo icq atd?

btw mam presne take stavy ako pises ty...

zuzka m

Dobrý den. Mám 25 rokov a epilepsiu mam od 10 rokov. Mala som par
velkych zachvtov (pri zaspavaní a prebúdzaní)po nasadeni liekov sa mi
stav upravil a tieto vymizli uplne. Beriem predpisane davky avsak cez
den mavam tak zvlastne stavy, ktore podla mojho lekara peri tejto
chorobe mozne avsak mi nevysvetlil co to je. mamsa pri tycto stavoch
obavat nástupu záchvatu?
Opis stavov:
Citim brnenie v hlave na lavej strane mozgu ako neaky obal co vychadza z
vnutra hlavy, prestanem ovladat ciastocne svoje telo nemozem poriadne
hybat lavou casou tela a najhorsie je ak je prisilny tak nemozem hovorit
alebo len velmi stazka a nemozem ani logicky rozmyslat. nikto nic nevidi
uz som sa naucila ze musim sa zahrat na socgu a uplne sa prestat hybat a
pockat az to odoznie lebo ak sa budem hibat spadnem a vydesim ludi
okolo. najhorsia je ta bezmocnost a necakanost a je to nebezpecne,
hlavne ked citim ze to prichadza sa snazim dostat z nrbezpecnej zony
napr, nebit na ceste ale na chodniku co je velmi namahave.
Obavam sa vsak ze nie vzdy tieto stavy citim lebo mi ludia vravia ze
obcas sa jednoducho zastavim v poli cinnosti bez oho aby som o tom
vedela.
su to tie ciastcne zachvaty alebo co to je?

cesnak

Zdravim ťa šerifka,dakujem za radu,,dlho som tu nebola som po operacii chrptice,neviem či ide o rovnaky naramok,kupila som ho dosť drahy,obsahuje volajky magnet,aked som ho zapltila povedal že nie je vhodny pre mna,tak mi stoji v šufliku asi tri roky,,budem rada ka sa spojime,moj email je valentinka512@azet.sk vopred ti dakujem a vela zdravia

nikoleta1975

moja cerka Dominika ma dneska 6rocikou ona dostala sekundarnu epilespiu ako nasledok zapalu mozgovich blan presnejsi nazov meningoencefalitida ma poruchy spravania ADAH je hiperaktivna a jej zachvaty spocivali v tom ze jej par sekund ocka zacali behat do stran teraz ked je vecia mi vravi ze je unavena a ze sa jej toci hlavicka v tedy mava rozsirene zrenicky a akoby sa jej ozaj motala hlavka lebo sa trosku akoby motkala bere lieky od jej troch mesiacocz kedy jej zachvaty zacali teraz po6rokoch uz nastupila aj do skolky na poldenku zatial nevie sa neako do kolektivu adaptovat vyrastala totisto so starsou sestrou 17rocnou a 14rocnym bratom cize mladsimi nebola doteraz moc inak je ziva ale je velmi pozadu co sa tyka kreslenia farby neovlada seste stale neobsedi stale je v pohybe ale som stastna ze ako nasledok tej choroby s coho jej ostala epilepsia ked si predstavim ze nam lekarka povedala ze ak sa prebere ze ostane asi ochrnuta hlucha slepa nema alebo jej budu musiet amputovat koncatiny a to male telicko ako bojovalo skrcmi tak som stastna ze je taka aka je a verim ze do puberty sa uplne vylieci

iron

Mám epilepsiu a aj ulceroznu kolitídu.
Užívam už druhý multivitamínový prípravok v ktorom je z nejakého dôvodu pridaná kyselina para-aminobenzoova nazývaná aj ako vitamín B10, je prítomná napr. aj v droždí, v pečeni a je napr. zodpovedná aj za to, že človek nešedivie, preto ju niektorý užívajú ako samostatný doplnok.

Je to už druhý prípravok po ktorom mi však opakovane došlo neskutočne, extremne zle, na zvracanie a až teraz som to dal do súvislosti s PABA.
Pocit na zvracanie je uvedený na nete ako účinok predavkovania touto látkou, pritom ho v multivitamíne je len 10 mg. Ako som zistil, je PABA pridávaná do čoraz viac multivitamínových prípravkov, tak pozor na ňu.

tibco2

je niečo silnejšie na krče ako su inechcie či diazepan pirula sa chcem spitať ,že keť pociťim nevolnosť si dať niečo do us na zmulanie či, vdichnuť ako pri krčov asmatickych ? pradte mi gde a čo bi to mohlo biť

anical

kata 22,nič sa Ti nesnívalo,tiež to mám len počas spánku,jednoducho nie si pri plnom vedomí preto si myslíš že sa Ti to len snívalo si v takom polospánku,mne to trvá asi 2-3sekundy pamätám si všetko,treba ísť k neurologičke ak si tam ešte nebola...

kata22

chcem sa spytat tych ktori to maju ako asi prebieha epilept.zachvat pocas spania, dva krat sa mi stalo ze mnou pocas spanku zacalo strasne triast, ale to si len tak matne pamatam, takze mozno sa mi to len snivalo, ale na druhy den potom ma strasne bolela hlava a svaly a tak.asi by som si to trasenie nemala pamatat keby to bol epilepsia, nie?

RNG

Nuz co tak doplnky EPA DHA, fobra forma vitaminu B-3=inositol hexaniacinate v davkach 2x500 mg, tak ako to ja beriem na periferalnu neuropatiu, pripadne aj B-6 v delenych davkach niekolko sto mg denne. Tiez na ukludnenie(znizenie "napatia" v hlave, ktore sposobuje "skraty")je dobra forma GABA s vitaminom B-3, lebo samotne ukludnujuce GABA sa nedostane cez mozgovu krvnu barieru.
Skusil som brat GABA spolu s B-3(nikotinicka kyselina alebo niacin),m ale velmi to nezaberalo na ukludnenie, lepsi bol vytazok zo zeleneho caju, aminokyselina L-theanine, 2x200 mg denne.
Rusi to znacne preskumali a na trhu sa objavilo pod menom Picamilon, potravinovy doplnok, zlucenina GABA a nikotinickej kyseliny
Je to vyborne proti nervozite, anxiety utokom,depresii, nespavosti, aj "skratom" v mozgu, epilepsii, lebo to prejde cez krvnu mozgovu barieru a v mozgu sa rozklada na B-3 a GABA.
Neuspava, neskodne, nenavykove.