epilepsia

Príspevok v téme: epilepsia
Jančura

Epilepsiu mi diagnostikovali v 14 rokoch,teraz 24rokov.Od tej doby som na liečbe.Patrím do skupiny možno tých šťastnejších epileptikov,lebo záchvaty nemám tak často a súvisia čisto len so zaspávaním.V roku 2003 vymiznutie záchvatov,po narodení mojho prvorodeného synčeka,no momentálne mám strach,lebo záchvat sa mi v ďalšej tehotnosti objavilt.j.23 týždeň tehotenstva.Tak dúfam,že to naozaj súvisi s tehotenstvom a vyčerpanosťou a po pôrode bude zase všetko o.k.,aby som sa mohla plnohodnotne starať o svoju 4 člennú rodinu,lebo naozaj tá doba bez záchvatov bola super,úplne plnohodnotný život.
-----------
Stručne popísaná choroba na tému "Epilepsia" www.zdravie.sk

cesnak

serifka,prosim ťa napiš mi niečo viac o tom naramku...mne ako epileptičke neodporučali,a neviem či to nejde o tento čo mam doma...dakujem čakam a tešim sa na poradenie

serifka

AHOJ AJ MOJA DCERA MA EPI UZ SA JEJ POLEPSILO ALE DOSTALI SME RADU ,KTORU SME AJ VYUZILI ,JE TO NARAMOK FORZA BALABCE KTORY MA ZAKODOVANY ENERGETICKZ KOD A V HLADINE TETA UDRZUJE CLOVEKA PEKNE V POKOJI A ROVNOVAHE , POMAHA TO PRI VSETKOM STRES ZAPALY A POD, AK MATE ZAUJEM MOZEM VIAC POPISAT AJ PORADIT. DCEKA UZ ZACHVATY NEMA A JE SPOKOJNA A NOSI NARAMOK DENNE NA RUKE

joni_

nedy, moja sestra ma epilepsiu a akurat caka babo, kazdu chvilu sa ma narodit, jej povedali ze to nebude dedicne, akurat treba davat v tehotenstve pozor na lieky, jej to napr. prospelo, nemala pocas tehotenstva ani jeden zachvat, uvidi sa ako bude po porode
samozrejme je vela druhov epilepsie, preto sa treba poradit s lekarom ktory pozna tvoj stav

cesnak

,,anical,,maš pravdu,nevieme odkial to mame,a prečo ,,my,,no bohužial..bojujme a verme že bude lepšie..pekny večer a lepšie zdravie prajem,a ja tak pozitivne myslim.len lieky nech už daju na polovicu našho prijmu...

anical

ahoj nedy,mať môžeš,ale či je dedičná to je taká lotéria,síce mi povedala lekárka že v mojom prípade to nie je dedičné,ale zaručiť mi to nemôže.......

zuzana.vecer

Ľudia, neverte tolko tym lekarom. Pacienti su len predmetmi ich pokusov. Ja som tuto chybu urobila a mam 2 ročnú dceru, ktora nesedi ani nechodí. Krče sme odstranili podla navodu p. Janču. Ak by niekto mal zaujem, rada poskytnem svoje skusenosti. Netvrdím, že to u každeho zaberie. Tato liečba je učinná u epileptikov, ktorým nebola zistena pričina krčov. zuzana.vecerova@azet.sk

cesnak

anical,naučiť sa žiť????áno,predstav si iné choroby,a ludia sa naučia sa žiť na voziku,s rakovinou a pod.pochopila som tiež neskoro že to čo je epilepsia nie je až taka hrôza.zachvaty..mam podla stresu a vyčerpanosti,niekedy aj dvakrat tyždenie apritom ma čaka operacia chrptice,ochrňa mi ľava noha..a myslim si že som na tom celkom....lieky mi zaberaju lepšie a na nežiaduce učinky radšej nepozeram...

RNG

prirychlo pisem, napochytro, oprava aspon niektorych : DHA, krill
Ostatne su len preklepy, kde sa mozete domyslet co som chcel napisat.A utekam.

RNG

Epilepsia su skraty v mozgu . Jednoducho si to mozete predstavit na modele, hde mate sklbene shromady izolovanych drotov (nervy a myslinova izolacia) ke niestne znicena izolacia vyvolava skraty, hlavne pri zvysenom napati)tj zvyseny stress alebo zvysena cinnost v mozgu)
Poskodenie izolacie moze byt ovplyvnene genetikou, virusovymi utokmi,roznymi toxickymi latkami, mechanickymi zraneniami)niektore uz od tazkych porodov, najma "kliestovych")
Kazdu s tychto pricin treba patricne adresovat.
Vyhojenioe poskodenych myelinovych obalov potrebnymi materialmi ako EPA a najma DHAS(nachadzaju ca najma v rybacich olejech alebo olieji z morskych rackov=krikk, ktory je az 8 krat tak ucinny ako rybacie oleje. Nasde vlastne virusy v tele zvysewnim viralnej imunity, co si mozete tiez vyhladat ci uz tu v roznych clankoch alebo na nete google.com pod roznymi temami, najma casto opakovane na hpv a herpes, uvedenim klucovych slov hnerpes, rng, teda ak ste zvedavi na rozne alternativne metody, ktore vam vas lekar nemoze poradit zialbohu, ale je dost lekarov na svete, co ich s uspechom pouzivaju, ktorych rady sa snazim sem davat.
Odmorenia su rozne, najma enzymaticke cistenie, chelacia tazkych kovov(najma ortutu) a absorbcia.
Neurotoxiny su produkovane aj niektorymi bakteriami, roznymi kvasnymi infelkciami(candida) a plesnami(napr aflatoxiny) a tiez roznymi mikroparazitami, ktore vacsina ma v tele, dokonca aj v mozgu, ako napr cysty z toxoplazmozy, ktore lekari casto povazuju za neskodne a uplne necinne, ale to nie je zialbohu pravda. Oni aj tak vylucuju male mnozstva neurotoxinov.
Nuz to vsetko podla potreby treba adresovat. Najma ortut a candida su velmi caste priciny dnes.