epilepsia

Príspevok v téme: epilepsia
Jančura

Epilepsiu mi diagnostikovali v 14 rokoch,teraz 24rokov.Od tej doby som na liečbe.Patrím do skupiny možno tých šťastnejších epileptikov,lebo záchvaty nemám tak často a súvisia čisto len so zaspávaním.V roku 2003 vymiznutie záchvatov,po narodení mojho prvorodeného synčeka,no momentálne mám strach,lebo záchvat sa mi v ďalšej tehotnosti objavilt.j.23 týždeň tehotenstva.Tak dúfam,že to naozaj súvisi s tehotenstvom a vyčerpanosťou a po pôrode bude zase všetko o.k.,aby som sa mohla plnohodnotne starať o svoju 4 člennú rodinu,lebo naozaj tá doba bez záchvatov bola super,úplne plnohodnotný život.
-----------
Stručne popísaná choroba na tému "Epilepsia" www.zdravie.sk

lucinka214

ahojte, asi kazda mate skusenost s epilesiou, chcela by som, ci mi neviete niektora odpoevdat na moju otazku. matka mojho manzela po uraze ziskala epilepticke zachvaty. ani on, ani jeho sestra ju po nej nezdedili. manzel je teda zdravy, aj som tiez, ci by mohllo nased ieta trpiet epileptickymi zachvatmi?dakujem za odpoved

janka

Dobry den,mam 26 rokov, prve dva zachvaty som mala pred 4rokmi,zacala som liecbu, az minuly rok na jesen som znova dostala zachvat a od vtedy asi 5 krat. Neviem si to vysvetlit, uz sme chceli aj lieky vysadit, preto ma zaujala Vasa teoria Damian s vitaminmi, lebo ked som dostala zachvat po tak dlhom case, mala som silne hnacky, takze organizmus bol uplne vycerpany. No ja mam tiez taku mudr.,co zvysi davku liekov a neriesi. Chcem sa Vas opytat, kde sa daju zohnat tie riadne vitaminy. Dakujem.

radana

Ahoj Andula.My chodievame pravidelne raz za rok pri neurologickej kontrole aj na krv,kde synovi zistuju hladiny liekov v krvi a dalej mu robia aj pecenove testy.Napr. sa nam predtym stavalo,ze na to,aku davku Timonilu bral,mal nizku hladinu ucinnej latky co je v Timonile a nakoniec nam to neurologicka vysvetlila,ze Convulex trosku tu hladinu zraza,takze preto ta nizsia hladina...

andula

Miska1333, prosím Ťa, na aké odbery ideš? Ja som sa pýtala môjho neurológa, či sa dá z krvi zistiť hladina napr. valproátu, on dokonca volal primárovi, a ten povedal, že sa to nedá zistiť z odberov. Chcela som vedieť, či mám nastavenú dobrú dávku lieku.

Užíva niekto Lyricu? Má s týmto liekom niekto skúsenosti? Andula

radana

Ahoj Miska.Syn berie Timonil retard 300-vku a potom Convulex.Pri tejto kombinacii antiepileptik je stabilizovany.Ale na zaciatku,jak sa nam ho nedarilo nastavit,vyskusal snad vsetky mozne aj nemozne kombinacie roznych antiepileptik,vitaminov.....On je dost citlivy a kazda co len mala zmena bola pre neho hrozna.Preto som velmi rada,ze je len na dvojkombinacii a bez zachvatov.Este donedavna bral phenaemal,ale ten sme postupne vysadili a zvysili davku Convulexu.A ten Convulex to potiahne :-) A na druhej strane sa mu znizila aj davka Timonilu.Uz sme mali naplanovanu aj operaciu v Prahe,ale nakoniec sme na to nepristupili,lebo ma nalez na mozgu blizko pohyboveho centra.Aj my sme boli zhruba pred tromi tyzdnami na kontrole a vsetko ma v poriadku-eeg bez vybojov a uz som telefonovala o vysledky krvi,hladin a pecenovych testov a to ma tiez v pohode.Takze budem drzat na piatok palce,nech ti kontrola dopadne dobre.Ked sa mozem spytat,ake lieky teraz beries?Tak este raz prajem pekny dnik :-)

miska1333

ahoj radana..no ja idem teraz v piatok na eeg a aj na krv a podla toho doktorka usudi ako dalej este beriem stale moju davku a v zhladom na to ze v buducnosti chcem dieta tak musim ist do toho mam strach ale snad to psychycky zvladnem a po fizyckej tiez uvidime...to je inak super ze mali je stabilizovany no mali ako sa to vezme ze?a on co berie???aj tebe pekny den

radana

Ahoj Miska.Maly uz nemal skoro 13 rokov ziadny zachvat s vynimkou,kedy sme do neho na odporucania pchali magnezium,calcium,zelezo..,co mu malo vraj pomoct,ale u neho to naopak,vyvolavalo nenormalne mnozstvo zachvatov.Ale ked sme tieto "vitaminy" vysadili,dostal sa naspat k stavu bez zachvatov.Aj jemu sme uz skusali vysadzovat antiepileptika,ale zase bez nich zacal zachvatovat.Ale tak o tom sme v podstate aj vedeli,ze u neho sa zrejme nebudu dat vysadit,ale vyskusat sme to chceli.Takze vzhladom k tomu,ze ma nalez na mozgu a ten mu vyvolava vyboje a nasledne zachvaty sa nam nepodarilo antiepileptika vysadit aj ked je uz vela rokov bez zachvatov s antiepileptikami.Ale zase na druhej strane sme mu znizili davky a tie mu postacuju k tomu,aby nezachvatoval.A ty co mas nove?Uz ti znizuju antiepileptika?Ako sa mas?Drzim palce.Ahoj.Pekny dnik. :-)