Chcem psa do bytu, čo to obnáša?

Príspevok v téme: Chcem psa do bytu, čo to obnáša?
erzhebeth

Mám 14 rokov a velmi rada zvieratá. cítim sa osamelo a zatiaľ som si najlepšie, aj ked to bude znieť čudne rozumela zo zvieratami. A kedže už jedného psa mám ale u starkých ku ktorým chodím asi raz za dva týždne viem aké to je. ale nie aké to je v byte. kedže viem ako majú zvieratá radi slobodu, je mi to trochu proti srsti. k tomu môj brat je postihnutý, a bojím sa, či by nechtiac môjmu potenciálnemu psíkovi nemohol ublížiť. ja by som bola ochotná vstávať aj o 4ráno, a byť horeaj do polnoci, obetovala by som psíkovi všetok savoj volľný čas, lenže toho veľa cez školský rok nemám - prichádzam domov asi okolo 18:00 a odchádzam o 08:25. nechem aby psík trpel, ale zasa by s ním mohla byť mama a brat. inak máme stredne veľký byt a chcela by som rasu psa bišonik, najlepšie sučka. venovala by som jej pozornosť a lásku, starala sa o ňu. a ešte jeden problém: ako presvedčiť mamu???? hrozne by som chcela takého psieho kamaráta.....

vikulka012

PLOSSIIIM KTO MI PORADI AKO PRESVEDCIT MAMU AJ OTCA ABY MI KUPILI PSA UZ SOM RAZ MALA ALE SME HO DALI PREC A ONI HOVORIA ZE TO DOPADNE TAK ISTO ALE TERAZ BUDEM VIAC MAT VOLNEHO CASU ALE ONI TO NEVEDIA POCHOPIT PLS PISTE DôLEZITE =(

pipusa

sway len aby neskoncil potom na ulici ked ti ho rodicia nechcu dovolit. alebo nezaplatia tomu co ti ho dovezie a mas pruser.

sway_007

ahojte zrhuba za tyzden a pol budem mozno mat psa v byte rodicia o tom nevedia ale ja si ho viac menej musim vziat lebo mi ho ten chovatel prinesie z bratislavy az na vychod dots daleko a ja toho psika chcem uz velmi davno len rodicia mi necu kupit lebo vraj mamina ma vyhovorku ze nebude pratovat za psom...a oco zase ze ho nebude vencit ale ja to nozaj chcem vsetko robit sama vazne u baby mam psa nemeckeho ovciaka ale tam moc nechodim a je to dedov pes sice sme ho tam priniesli my ale dedovi ako viac mnej darcek ,,,:) ---a teraz sa cem spytt ze ake argumenty mam pouzit nato ,aby mi dovolili ...ci mam domov priniest to malinke stvorenie alebo mam mame nejako naznaci ze ho chcem a ze kupim ??posielajte odpovede na sway_007@azet.sk prsiiim je to dlezite prosim vas dakujem :)ps :chcem si kupit kokerspaniela anglickeho -ssika

bradacka

loona, s tvojou vypovedou nesuhlasim. Psy, ktore som spomenula v predchadz.prispevku celoročne neplznu!! Doma mam totiz bradacku, yorka a shi-tzu. A zarucene ti mozem povedat, ze posledne dva plemena vobec neplznu. Samozrejme, ine je, ked ich cesem. Vtedy chlpy trochu dole idú, ale to sú tie odumreté. Ale zeby samovolne chlp od chlpa plzli, tak to teda nie.

loona

Vsetky psy plznu mozno mimo antialergickeho nahacika. Akurat to nie je pri kratkosrstych tak vidno ale zase idu horsie povysavat z koberca.
Na psa treba cas a zodpovednost.

bradacka

bradac a neplzne? to mas odkial? bradac praveze pusta chlpy a dost. k tym neplznucim by som odporucila YT, lhasa apso, shi-tzu, pudel, bishon, maltezsky psik. Ale bradac urcite do tejto kategorie nepatri.

sherry22

Ja mam v byte psa, niekolko mesacne stena. Co to obnasa? S malym stenatom musis chodit najskor na noviny a potom von vzdy, ked sa to da, ked vidis, ze chysta vykonat potrebu, aby sa naucil u robit von. Starsiemu psovi potom uz staci 3 krat za den, vynimocne 2 krat ist von, idealne aspon na pol hodiny, ak sa da. Potom treba rodicov pripravit na chlpy v byte. Da sa vsak kupit aj plemeno, ktore neplzne, pripadne v uplne malom mnozstve, pudel, bradac. Potom je dobre od stenata ho nechavat na niekolko hodin uplne same v byte. Aby si zvykol a nezacal v dospelosti zavyjat na celu bytovku vzdy, ked zabuchnes dvere, hoci odides len na polhodinu prec. Ak mas nejake otazky daj mi, ja ti odpoviem. Len ja tu budem az po vikende.

wendulla

Známi maju honosnu vilu v BA a chudaka psa cely zivot priviazaneho na metrovej retazi, akurat ma vybehane kolecko okolo budy,tam ani trava nerastie. Uz som im dohovrarala aby ho radsej dali niekomu inemu,ved zvieratku sa treba venovat lebo potom uplne zblbne a je agresivny co sa necudujem.

dada0410

no ja mam psika v byte a tiez mi mam najskor nechcela dovolit velmi dlho som ju musela presviedcat potom mi dovolila a teraz je rada ze ju mame ale ked zo skoly chodis tak neskoro neviem ci sa ti o nho bude mat kto starat