Chcem psa do bytu, čo to obnáša?

Príspevok v téme: Chcem psa do bytu, čo to obnáša?
erzhebeth

Mám 14 rokov a velmi rada zvieratá. cítim sa osamelo a zatiaľ som si najlepšie, aj ked to bude znieť čudne rozumela zo zvieratami. A kedže už jedného psa mám ale u starkých ku ktorým chodím asi raz za dva týždne viem aké to je. ale nie aké to je v byte. kedže viem ako majú zvieratá radi slobodu, je mi to trochu proti srsti. k tomu môj brat je postihnutý, a bojím sa, či by nechtiac môjmu potenciálnemu psíkovi nemohol ublížiť. ja by som bola ochotná vstávať aj o 4ráno, a byť horeaj do polnoci, obetovala by som psíkovi všetok savoj volľný čas, lenže toho veľa cez školský rok nemám - prichádzam domov asi okolo 18:00 a odchádzam o 08:25. nechem aby psík trpel, ale zasa by s ním mohla byť mama a brat. inak máme stredne veľký byt a chcela by som rasu psa bišonik, najlepšie sučka. venovala by som jej pozornosť a lásku, starala sa o ňu. a ešte jeden problém: ako presvedčiť mamu???? hrozne by som chcela takého psieho kamaráta.....

eluška

ahojte-ja mám psa u tatina a budem mat možno aj v byte. ak budem mat tak yorkshira fenku.myslíte si že so začiatku by ma kúsala??? Dakujem za všetky odpovede vopred x-)
Viki Ela

Deria

presne tak. utulky su preplnene, takze dufajme, ze ludia budu konecne lepsie zvazovat kupu psa, aby tam raz aj ten ich neskoncil.

jankaaaaaaaaa

trreba mat este na pamati , ze tieto vsetky starosti a zodpovednost, treba mat vyse 12rokov, tak dlho sa pes dozije. treba mysliet aj do buducna. ci dieta, ktore chce psa, neodide neskor na intrak studovat, alebo pracovat niekam. a kto sa potom bude o psa starat? zase to padne na plecia rodicov..

Deria

Zaobstarat si psika je velka zodpovednost a treba mat na pamäti, ze je to ziva bytost(!)a nie hracka. Ze s nim treba chodit min. 3x denne von a nie sa iba prejst okolo baraku ale treba ho nechat dobre vysantit, vybehat. Avsak bez urcitej vychovy to ide len zriedka, pretoze moze ujst. Cize, na to, aby mohol mat volny vybeh, treba väcsinou urcity trening, co vyzaduje tiez cas a trpezlivost. Lebo z nedostatku pohybu vznika obezita, aj choroby, nehovoriac o tom, ze pes moze tiez trpiet depresiami. Predtym, nez si zadovazim psa, si musim polozit otazku, ci mam pre neho dost casu a tiez peniazi ho zivit a hlavne na Veterinara, keby ochorel. Dalej, co ak pojdem na dovolenku, mozem ho zobrat so sebou, pripadne viem si tu dovolenku kvoli nemu odpustit? Cize, pes nie je iba zodpovednost ale aj starost, teda nestaci len chciet psa. Pokial mu nechcem ublizit, musim si najprv vyriesit vsetky tieto otazky.
Okrem toho, male deti by som nikdy nenechavala same so psom, urcite riziko je tam vzdy.

Fico

Aj ja chcem mať psa,ale mama mi to nedovolí,a ja nechcem zase plakať,kôli tejto téme.Lenže ja ho strašne chcem.A ja s nim budem chodiť von,ale mama stále len bla bla bla bla bla.

Pomoc prosím.A súrne!

bibi123

elaa-preco chces psika k tak malym detom? Mat psika je starost, v tom obdobi veku deti sa skor rodicia zbavuju psikov, ako ich nakupuju. Ak Ti mozem poradit, psika by som detom kupila az po dovrseni 8 rokov. Psik je len zvieratko, potrebuje svoj pokoj a to mu mensie dieta neda. Ak by si si kupila maleho psika napr. civavu, yorka, nemuseli by to bohuzial ani prezit, lebo deti si este neuvedomuju svoju silu, mozu ho nechtiac rozpucit, zaslapnut(co sa stalo kamaratkinej dcere a trauma zo smrti steniatka ju podla mna bude drzat velmi dlho), vacsieho psika, ktory by bol odolny voci spravaniu deti zase tiez neodporucam, lebo nevies, kedy moze psikovi preskocit a detom ublizit. Ja osobne mam 50kilovu dogu, stava sa nam, ze sa na nu vonku vrhaju deti-tahaju ju za usi, chvost, lezu na nu ako na kona... vidim na nej, ze jej lezu riadne na nervy:O))), ale vzdy ju hladkam po nufaku, lebo viem, ze ku mne si nic nedovoli a pretrpi tie deti, ale sama by som ju s dietatom nenechala, lebo neviem odhadnut jej reakciu, kebyze pri nej nie som...

lost

ale asi ziadneho psa by som nenechal bez dozoru s 1 rocnym dietatom, len tak pre istotu :)
predsa len, pes rad lize + moze mu prepnut, respektive.. napr osobne moj rad hryzie vramci hry, je velmi zaujimave ze so mnou si to ani tak nedovoli, no ak pride navstava, tak mu obcas hrabne. sice to neboli, ale 1 rocny musi mat naozaj malicke prsty...

lost

ja by som povedal pudel :)
lebo mam ho aj ja :D a hovori sa ze je vcelku dobry k detom (ak sa nemylim), co sa mi aj potvrdzuje (ale stale tu plati pravidlo vychova+davat na ne pozor)
+neplzne!!! (extremne super!!!) (ale je vela plemien co neplzne)
+nevyzaduje az tak velmi vela pohybu ako terier, a je jeden z najinteligentnejsich (vela ludi sice povie ze to je od psa ku psa, resp ze to je jedno, no statistika je statistika.. cize je to pol na pol)

no ale treba ho strihat (kedze neplzne, vecne mu rastie srst, resp. "vlasy") a kedze ma vela mozgovej kapacity, treba mu sem tam dat zabrat (hry) lebo (ako kazdy iny pes) zacne robit neplechu..

+je antialergicky (ako mnoho inych psov)

toto je dobra pomocka napriklad, ak nevadi anglictina:

www.justdogbreeds.com

aadusikk

prosim pomoste mi rodicia mi nechcu dovolit psika ja us neviem co mam robit viskusala som us asi vsetko tak mi prosim dovolte