Chcem psa do bytu, čo to obnáša?

Príspevok v téme: Chcem psa do bytu, čo to obnáša?
erzhebeth

Mám 14 rokov a velmi rada zvieratá. cítim sa osamelo a zatiaľ som si najlepšie, aj ked to bude znieť čudne rozumela zo zvieratami. A kedže už jedného psa mám ale u starkých ku ktorým chodím asi raz za dva týždne viem aké to je. ale nie aké to je v byte. kedže viem ako majú zvieratá radi slobodu, je mi to trochu proti srsti. k tomu môj brat je postihnutý, a bojím sa, či by nechtiac môjmu potenciálnemu psíkovi nemohol ublížiť. ja by som bola ochotná vstávať aj o 4ráno, a byť horeaj do polnoci, obetovala by som psíkovi všetok savoj volľný čas, lenže toho veľa cez školský rok nemám - prichádzam domov asi okolo 18:00 a odchádzam o 08:25. nechem aby psík trpel, ale zasa by s ním mohla byť mama a brat. inak máme stredne veľký byt a chcela by som rasu psa bišonik, najlepšie sučka. venovala by som jej pozornosť a lásku, starala sa o ňu. a ešte jeden problém: ako presvedčiť mamu???? hrozne by som chcela takého psieho kamaráta.....

Gordy

rád by som sa spytal ake plemeno je vhodné do 2-izboveho bytu ale aby to bolo vešie ako napr. yorkshirsky terier.

Nikusqa

vikulka012 aj ja som tak bola a nedovolia mi ho uz viem kde som spravila chybu a ja ho moc chcem prosim poradte mi moja mamina by aj chcela ale moj ocino my nechce vobec dovolit!!!Prosimmm poradte mi!!Ked sa pozriem na mojich kamaratov a kamaratky ktore maju psika tak je mi smutno a lamem si hlavu tym preco som sa nemohla viac venovat mojmu psikovi teraz je mi to luto a chcem im niak dokazat ze sa o dalsieho psika budem viac starat ale ako???

syska

ahojte, môžte mi poradiť? Bývam s priateľom vo väčšej garsónke a chceli by sme psíka, rozmýšľali sme nad bišónom ale aj nad kokeršpanielom.. máme väčší balkón. môže byť pes v podstate cez den viac sam ako s nami, kedze sme dosť zaneprázdnení? Ale psíka by sme fakt chceli..

sawah

odporucam bichonika je to strasne milucke psicatko a to som si nevedela predstavit psa dnu v byte ......je to take hrave stvorenie ma rad ludi hlavne deti aj ked zury nevie ublizit rad sa tulka varuje no nie je otravne a vzdy sa tesi aj keby si za den sto-krat odysla z domu vzdy sa tesi z tvojej pritomnosti .....je proste uzasny

ESMERA

Tak ja Tir adím rozhodnem psa do bytu, je to to najkrajšie, čo Ťa stretne, my doma máme už druhého psíka v byte, prvého sme mali 13 rokov, až kým, chudáčik, nezomrel, ale strašne sme za ním plakali a henď na druhý deň sme si doniesli nového. Lebo bez psa už nevieme žiť.

biopich

yorkshira by som neodporucala neviem mne to plemeno pride ako strasne "bez rozumu" alebo "rozum len pre jedno" ked chcete maleho a inteligentneho psika zaobstarajte si radsej shi tzu... oni su moc aj pekne ak vadi dlha srst tak vyzeraju pekne aj ostrihany :-)

denisa1307

ahojte neplznu vsetky psy napriklad yorkshirsky terrier ma vlasy tak ze ani nesmrdi a ani neplzne dalej je tu bisonik a aj pudel nahace no a ked by si chcela sucku tak nezabudni na to ze sa hara tympadom je krv po celom byte... mam psa yorkshira a presne viem ako velmi by so toho psa chcela mat ja som psa dostala po 9 rocnom presviedcani rodicov teda myslim ze je to dost dlhy cas... pokial brata naucis aby sa k psovi spraval slusne myslim ze by s tym nemal byt ziaden problem a mozno mu moze pes aj raz zachranit zivot co vies :D

Carmenita

samozrejme,ze ked mas psika,nevyberas si pocasie a treba s nim ist vzdy.ale clovek si na to tak zvykne,ze to ani neberie ako nieco pritazujuce. v zime aspon nesedis cely den na zadku,ale chodis na prechadzky, co prospieva zdravicku. a pokial sa jedna o tvojho brata,asi by bolo vhodne k nemu plemeno,ktore ma nizsi prah bolesti.ale myslim,ze by to aj tvokjmu bratovi psychicky prospelo,ved len hladkanie psika ukludnuje.
www.psiadusa.sk