Chcem psa do bytu, čo to obnáša?

Príspevok v téme: Chcem psa do bytu, čo to obnáša?
erzhebeth

Mám 14 rokov a velmi rada zvieratá. cítim sa osamelo a zatiaľ som si najlepšie, aj ked to bude znieť čudne rozumela zo zvieratami. A kedže už jedného psa mám ale u starkých ku ktorým chodím asi raz za dva týždne viem aké to je. ale nie aké to je v byte. kedže viem ako majú zvieratá radi slobodu, je mi to trochu proti srsti. k tomu môj brat je postihnutý, a bojím sa, či by nechtiac môjmu potenciálnemu psíkovi nemohol ublížiť. ja by som bola ochotná vstávať aj o 4ráno, a byť horeaj do polnoci, obetovala by som psíkovi všetok savoj volľný čas, lenže toho veľa cez školský rok nemám - prichádzam domov asi okolo 18:00 a odchádzam o 08:25. nechem aby psík trpel, ale zasa by s ním mohla byť mama a brat. inak máme stredne veľký byt a chcela by som rasu psa bišonik, najlepšie sučka. venovala by som jej pozornosť a lásku, starala sa o ňu. a ešte jeden problém: ako presvedčiť mamu???? hrozne by som chcela takého psieho kamaráta.....

vevericka

no neviem do akej diery to chodite, ked mate take mienenie o psoch na dedinach..ja som na dedine, pes ma velky dvor sam pre seba a to ho chodim aj vencit, ked si idem zabehat, mam vlciaka a ked uz nevlazdem riadne ma potiahne..taky osobny trener:) cez leto ho chodim kupat pripadne ma napustenu detsku vaicku, v ktorej dokaze prelezat cely den...mozno u starsih ludi, je pes na retazi u mlasich som to este nezazila

babulak

Presne, na dedinach to je otras, tam sa psovi nikto nevenuje, cely zivot vidi prinajlepsom budu a zahradu. Hlavne ze sa pinda na panelakovych coklov. Takisto sa pinda na psie exkrementy co si ludia niekedy neodpracu po psovi a striekacky po fetakoch, plastove flase, štanky po bezdomovcoch, nelegalne skladky, to je OK a nikto to neriesi.

wowo1

to zvladnes ako citam tvoj rytmus dna.Rano pred skolou 30 min ,okolo obeda aleob po nom mama a vecer ty vencenie.Ak nemoze mama okolo obeda tak sa da pes nacvicit ze druhe vencenie bude okolo 18-tej ale musis ho potom urobit aspon hodinove.

wowo1

Mala som velkeho psa jedneho z 2 najvacssich na slovensku BRIArda vazil 80 kg a v byte na sidlisku.Absolutne v pohode. 3x za den bol vonku po pol hodine max hodine v priemere.Ked niekto roprava ako psovy je na dedine lepsie tak je na omyle ten pes je priviazany ,a ma vybeh len dvor ,je to chore aby pes bol na retazi a celozivotny vybeh mal na velkost dlzky retaze.Dedincania sa aj tak tomu psovy nevenuju obzvlast dobre a nekmunikuju s nim.Vidim to ze kazdy druhy pes je takto na dedine sedlakmi tyrany. Skor na dedinu by trebalo poslat slobodu zierat ,kde ich tyraju prave tym privazanim ,alebo oplotenim pri psej budke otras.Ak sa ma venujes a si aj v panelaku tak v pohode. Mal som cely zivot psov.

fraisee

kup si papagaja a s tym sa hraj, na psa nemas cas.
pes vyzaduje vacsiu starostlivost, zadovazila by som si ho v pripade, kebyze viem, ze pocas mojej nepritomnosti sa ma on kto postarat.

babulak

Treba si uvedomit ze psovi treba venovat vela CASU ktory ako pises velmi nemas, tak by som psa do bytu na tvojom mieste asi nekupovala. Skor macku ktora nevyzaduje taku starostlivost a je tiez dobrym spolocnikom.
Maly pes (aj velky pokial ma dostatok pohybu) je bez problemov vhodny do bytu. Nazor ze pes ma byt len na dome nezdielam, pretoze je vela psov ktori su vonku na zahrade na polmetrovej retazi alebo klietke, v mraze, horucave a kazdy na nich zvysoka kasle, to nie je tyranie?

dada

ahojte mam psviem co ma najradsej ale viem jednu vec rad sa hava ale jest ked mu davam tak neviem co mu mmam dat a nviem sa rozhodnut

dedy

ano do btu su vhodne najma spolocenske plemena, ale je pravda, ze niektore aj velke plemena sa na dvor (pre celorocne byvanie) kvoli velmi kratkej srsti vobec nehodia (boxer, nemecka doga, kratkosrste chrty, dokonca aj doberman), hoci som videla i takych
:-/