OIDIPOVSKY KOMPLEX .... ?

Príspevok v téme: OIDIPOVSKY KOMPLEX .... ?
noonaa

ahojte..zacala som sa zaujimat o tento pojem,pretoze,hoci moj priatel nesuhlasi s nazormy svojej matky a nie je v jeho ociach ta najlepsia,ako to tnto pojem definuje..stale nejak podvedome robi to,co chce ona,stale s ohladom na nu...co je pekne,kym to nie je na ukor nasho vztahu,a zacina to byt dost casto na ukor a v zasadnych veciach...a obcas mi pride byt dost neschopny v beznych veciach,alebo mozno ich aj vie robit,ale nestara sa o to...mam z toho riadne nervy,lebo citim,ze som na neviem kolkom mieste...chce sa teda opytat,ci vie niekto preesne znaky oidipovskeho komplexu,aj ked chlap napriklad az tak neinklinuje k matke,ale skor myslim, nejake prejavy, ako kvoli takejto vychove potom kona v beznom zivote,ako rozmysla,preco....dakujem...

[zruseny12]

dd,no a toto mam aj u druhovej matky,ide ju potrhat,ze som lepsia ako ona...a len tak pre zaujimavost...ma skoncenu len zakladaku...nic ine....ktovie aka by bola tretia svokra...mam smolu na ludi...:0((((...

radana

Dd,pred mojimi detmi som jej hovorila babka-napr.privitaj sa s babkou,alebo-povedz babke..Ved pre nich to aj je babka.A prababke ked zila zase hovorili-stara babka..

dd

Maria - Ty do vzdy tak vystizne a trefne napises, ze nemozem nic ine, len s Tebou plne suhlasit :)
Radanka - no ved prave, ze ja ju nemam za co volat mama..jedine ak za kadejake haby, co mi kupuje k vianociam a meninam a za vsetky hovadiny, co kupuje Betke..ale to tiez mam z toho dilemu, ako ju oslovovat pred Betkou..svokrovi ocividne nevadi, ked som mu povedala dedo,ale ten je uplne iny..keby nebolo jej, tak si myslim, ze by vobec nebol taky cirkus a dostalo by sa nam od neho aj viac pomoci..takto ma chudak zviazane ruky a vela veci robi za jej chrbtom..