Kam podať sťažnosť na lekára?

Príspevok v téme: Kam podať sťažnosť na lekára?
petrisko

Ahojte. Mam syna ktory ma hnisavy zapal mozgovich blan a nejake komplikacie. Po prijati na oddelenie podla mna zanedbal lekar starostlivost (myslim ze su aj padne dôkazy) a pravdepodobne zostanu malemu vazne trvale nasledky. Kde sa da podat podnet na presetrenie aby to niekto nezmietol pod stôl a skutocne to presetril??

DDana

A teraz pohľad z druhej strany - je nehorázne v dnešnej dobe pracovať v zdravotníctve. Nielenže vás utláča zamestnávateľ - nemáte napr. obedy, napriek nepriaznivému zdravotnému stavu máte problémy vydupať si polovičný úväzok, ešte aj pacienti si vylievajú často nervy na setry. Verte mi, nie je to slasť, keď beháte po ambulanci mnohokrát nalačno a s plným močovým mechúrom, len aby ste sa neukázali za dverami, lebo tam sú krvilační pacienti, ktorí okrem seba nevidia nikoho. Čo na tom, že ten, koho sestrička zobrala skôr je človek, ktorý má doma ležiaceho príbuzného? Toto ostatní bohužiaľ v čakárni nevedia. Čo ak tento človek, ktorý ma predbehol je na tom horšie ako ja? Mimochodom, ak idem k lekárovi dostanem tzv. Péčko tzn. môžem sedieť u dr. aj celý deň, kam sa potom ponáhľam? Ľudia zamyslite sa nad sebou.

txjq

Mimochodom, so staznostou neuspejes, pretoze poradie pacientov urcuje vzdy lekar. Toto pravidlo sa vzdy bez vynimky respektuje. Usetris na postovnom, ak to vezmes na vedomie

monika B....

chcem podať stažnosť na lekárku na Dusle šala...je to pani doktorka a vlastne rioadiotelka Vážna na internom oddelení!Dnes som bola od 8 u lekárky ako prvá a viete čo pani doktorka ma tak ignorovala,že si pomedz to vzala 5 pacientov a dvaja s toho boli lekáry a neboli ani obejdnaný na hodinu,pretože sa to u nej tak nedá...Zaujímave bolo,že prechádzala okolo mna ako keby som bola vzduch a pritom sme tam, sedeli aj s mojou tehotnou dcérou ktorá je na konci 4 mesiaca a je to dostatočne vidiet a milá pani doktorka nás tam nechala čakať do 13:30 hodiny a potom ma vzala dnu.Som sa jej spýtala aký majú systém,že berú známych a až púotom pacientov a viete čo mi nato povedala:že potrebujete vy odmnoa niečo nie ja od vás tak bohužial musíte čakať !!!To je ochota naších lekárov na slovensku

Mimi12345678

Dobrý deň. Neskutočne ako zaobchádzajú s chorými ľuďmi! Jednoducho povedané naše ZDRAVOTNÍCTVO je úplne na prd!!!!!!!!!!
Človek môže aj skapať a ani si ho nevšimnú!
Posielajú ho od jedného lekára k druhému!
Je toto normálne??? A ešte horšie je keď si musíte volať rýchlu pomoc! Niekomu je zle a ,,rýchla pomoc" príde o tri hodiny?????? A k tomu ešte sa ho vypytujú samé nepodstatné veci!!!!! Hlavná vec, že sa vedia postaviť za svoje platy! A pri tom absolútne nič nerobia!!!! Česť výnimkám!
Z vysoká SRAŤ na SLOVENSKÉ ZDRAVOTNÍCTVO!!!!

lewa

tak je tak, v zdravotnictve sa plytva peniazmi, stazuju sa ze nie su, ale peniaze su a je ich dost, a to nielen v zdravotnictve, ale bohuzial ti ktori ich maju na starosti nevedia s nimi hospodarit...a hlavne ak ide o statne subjekty a peniaze....s lekarmi mam tiez zle skusenosti, nadavam ze nic nespravia pre cloveka pokial mu nezaplatite na ruku peniaze, ...ale tak na obranu lekarov musim tiez nieco napisat, sestra pracuje v statnej nemocnici ako lekarka na radiologii, za 12 hodinovu sluzbu dostala na vyplate 25 eur, nie ako odmenu, ale normalna vyplata za den...taku vyplatu ma hocijaky brigadnik kdekolvek vo firme za 12 hodin...

kristofka

No tak ja mám tiež velmi nepríjemnú a smutnú skúsenosť s lekármi.Teda nie ja ale moj svokor.Zistilo sa že má rakovinu.Nasledovala operácia,po ktorej sa velmi dobre zotavil.Ale onkologička ku ktorej chodí hodila za hlavu odporučenie nemocnice kde ho operovali,že má poslať svokra na ožarovanie,veď bolo treba zničiť aj posledný kusok nádoru ktorý zvykne po operácii niekde ostať.Lenže milá pani doktorka dala svokrovi x druhov chcemoterapie a tvárila sa že nevidí ako mu nádor rastie.Pri poslednej svokrovej návštveve u nej v ordinacii už ani neuviedla do zdravotnej karty že tam vobec bol.Nás to už prestalo baviť,sa pozerať na to ako trpí,tak sme mu navrhli aby šiel do onkologického v Ba.Sú tam milí doktori a sestričky a nechápali jak je možné že ho nechali v takomto stave,hneď vedeli čo s ním treba robiť.Doktorka totiž zvolila nesprávny sposob liečby.Najprv mal mať ožarovanie ktoré by zničilo aj posledný kusok nádoru a potom to doliečiť chemoterapiou.Teraz svokor chodí na ožarovanie do Tn kde tiež na trafil na milý personál ale nevieme či to vobec prežije,či sa zotaví lebo ten nádor mu strašne narástol,on je už unavený,vyčerpaný a ledva žije a bojuje.Za toto všetko je na vine úžasná doktorka onkologička ktorá zvolila nesprávny sposob liečby a ešte k tomu nerobila nič s rastucim nádorom.V stave,do akého ho dostala,už totiž operácia nie je možná.Tak a teraz nech ma niekto ide presvedčiť že doktori si neplnia svoje povinnosti lebo maju malé platy a dôchodky.Preto by nemuseli brať pacientov ako kusy mäsa a byť mäsiari.A vidno že ešte existujú lekári a sestričky,ktorým záleží na zdraví a liečbe ich pacientov.No a čo sa týka tej doktorky-ak na ňu nepodáme sťažnosť,tak jej dovolíme aby takto zničila ktovie kolko pacientov ešte.

svinstvo

Viem že, existujú aj skutočne výborný lekári, ale keď vám poviem, že u nás ortopéd je úplne nezodpovedný, tak neuveríte. Od Augusta môj 15r. brat chodil ,že ho bolí koleno...dal mu rehabilitádcie, ibalgin a tým to zhaslo. takto chodil 3meS.a nič. stále sa to zhoršovalo, prestal už pomaly chodiť. nastúpil prvý rok na strednú, tú však kvôli nohe musel nechať. No a 30 novembra prišiel od lekára, že zas v pohode. Ale moja suseda zdr.sestra si to čítala a začala plakať. Vraj ma v správe napísane, že nádor. Hned ho hospitalizovali na Kramároch. robili mu cétečko, vyšetrenia na haydukovej, a čaká ho operácia ale ešte stále nevieme na čom sme. Tak si zoberte toho hajzla, že ako jeden doktor nemôže vidieť vážnu chorobu, nedal mu ani krv zobrať ani nič. Koľko životov chce ešte takto ohroziť??Modlíme sa aby to nebol zhubný nádor, ale preboha toto sa fakt môže stať len tu....

jonatán65

Treba sa sťažovať a to čo najviac. Možno neviete, ale najviac vyšetrení sa u nás robí, nie kvôli Vám, ale kvôli úradu. (mimochodom je to svetový unikát) a množstvo zbytočných vyšetrení vedie k obrovskému plytvaniu (všetci kompetentní o tom vedia), nuž a výsledok je, že nie sú peniaze a hlavne tí čo to potrebujú potom nemajú a to sú Tí skutočne chorí.
Nuž a kto na to doplatí, no Vy pacienti, nie tí sprostí, neschopní, arogantí , nevzdelaní slovenskí doktori. Hoci podľa mňa by ste mohli byť radi, že ste radi.
V takých pomeroch ako sú u nás, by druhí doktori(okrem ukrajinských) neboli ochotný vôbec robiť.Viete, ak by ste sa k sebe a svojmu zdraviu chovali trošku ináč, tak by ste boli zdravší a múdrejší...a teraz môžete začať kopať.

ywetta 2

DNES SOM U LEKARA skoro skolabovala zaplatila som 7 eur za vyšetrenie na čas zobral ma o hodinu a pol neskor a vypytal si peniaze a povedal že si mam zavolat že vysledky mi nachysta už to je mesiac a nie je schopny mi dat vysledok dnes som pre ne isla osobne a zacal mi pred ludmi nadavat že ci som normalna ze mam ist o poschodie nichšie a dat si vyšetrit hlavu u psychyatra lebo on nema cas mi papiere vypisovat a že zavola policiu tak som mu slusne povedala že nemusi mi dat vysledky stači ak mi vráti moje papiere čo som mu požicala nasledne vybuchol a povedal že mam kricat doma po mužovi a synovi a ja som bola kludna a hovorim vratte mi moje papiere je to 10 sekund a on odysiel a dal mi 7 eur a ze mam cakat ked som povedala že nemozem mam teplotu potrebujem iba moje papiere tak neverte ale to ma dostalo že zavola do mojej prace aže ma vyhodia pritom som nezamestnana tak toto ludia je sila ja sa este teraz klepem ano jstalo sa to v senici teraz nemam snimky ani vysledky ale hura papiere mi šmaril a krasne sa somnou rozlúcil a nie som to len ja tam dnes bola pacienka na 11 doobeda za peniaze a este tam o pol 4 sedela a verte peniaze si bude pytat je mi stoho zle