Kam podať sťažnosť na lekára?

Príspevok v téme: Kam podať sťažnosť na lekára?
petrisko

Ahojte. Mam syna ktory ma hnisavy zapal mozgovich blan a nejake komplikacie. Po prijati na oddelenie podla mna zanedbal lekar starostlivost (myslim ze su aj padne dôkazy) a pravdepodobne zostanu malemu vazne trvale nasledky. Kde sa da podat podnet na presetrenie aby to niekto nezmietol pod stôl a skutocne to presetril??

pa44lina

Prosím Vás nie ste príliš zahorkli, prečo tak vždy nadávate na lekárov, nechcete skúsiť sa s nimi vymeniť a okoštovať nahorklu chuť ich povolania?Lekári tiež potrebujú porozumenie, nerucajte všetkých lekárov do jedného vreca.Dajte im väčšie platy a dôchodky a všetko sa v dobrom vyrieši.Posuddzujte iných ľudí, ktorí bez práce majú koláče.
Lekári sú otroci, či cez deň a či v noci.
Porozmýšľajte ľudia o svojom posudzovaní.

cesnak

Chcela by som podakovat oddeleniu neurologie v Spišskej Novej Vsi,P.primarovi Dvorakovi,je to človek ktory vyšetruje a pomaha na doraz,moj stav sa zlepšil a urobil pre mna a ostatnych.dakujem..

slušný člove

nepomôže sa sťažovať na žiadneho lekára, viem to, pretože som bola svedkom prepisovania zdravotnej dokumentácie pacientovi, ktorý za nič nemohol, bol slušný, trpezlivý, ale žiaľbohu chorý a nemohol sa brániť. Zavolali na neho psychiatra, aby mali s nim pokoj a kedže od tej chvíľe sa stal psychiatrickým pacientom, tak ho liečili už len tak a na jeho pôvodné ťažké choroby nasadili psychiatrickú liečbu a tak potláčali symptomy a neliečili to čo mali. Pacient dovtedy normálny človek, ktorému stačila tá liečba na svoje ochorenie, nevediac a nechápajúc prečo mu toto spravili, ked sa začal pýtať, tak všetko prepísali, po večeroch a na druhý deň mal novú dokumentáciu a mohli ho prepustiť domov. Touto vymyslenou diagnozou znemožnili jeho ľudskú dôstojnosť a odtej doby si dáva ešte vačší pozor na lekárov, pretože sú schopní zneužívať svoje právomoci na bezmocních, chorích a hospitalizovaních ľudoch a robia z nich trosky, ale nie vždy sa im to podarí. A nevysúdite pravdu, lebo lekár sa zo všetkého dostane a ostatní kolegovia budú svedčiť v jeho prospech, aby ich neprepustili

ivana45

hartmann, zabudol si este: blbe v zmysle nemudre. Na medicinu ss sice hlasia premianti tried ale na skole ich preskolia na mentalne retardovanych.

hartmannn

80% vsetkych lekarov su lenive, neochotne, arogantne a zakerne kurvy tak to je. Je to smutne, ale je to zial pravda. Len vynimocne clovek natrafi na nejakeho lekara, ktory poskytuje aspon standardnu starostlivost, aka mu vyplyva zo zakona. Jedine co na tie svine plati v kritickych situaciach je schmatnut ho pod krk, aby videl, ze sa clovek neboji lebo akonahle zbadaju, ze je clovek makky tak s nim povymetaju podlahu, skeria sa mu do ksichtu alebo ho rovno poslu na psychiatriu, ze je hypochonder a ze mu hovno je, ale keby o dva dni zomrel povedia, ze prisiel neskoro!!! Za nic nenesu zodpovednost, teda aspon sa tak tvaria! Ked nieco dokurvia tak je na vine vzdy jedine pacient!!! Ale ved nebojte, na kazdeho raz dojde tak aby sa potom nepytali trapnu otazku typu "preco prave ja?" Pre hovno!!!

selina11

Ja so išla k orl lebo som mala problemy s nosnou prepažkou, dr na mňa nakričal, že si len hladam choroby a problemy na sebe a už tam mal akože dvoch pac čo mali rakovinu že si to namyšlali... niektorý dr. vedia byť fakt krutý. A pritom všade sa hovori radšej prisť k lekarovi zbytočne ako neskoro!!!
Išla som k inemu orl ten mi dal odporučanku na operáciu a o mesiac som bola už na operačnom stole. Prepažku mi vyrovnali a mne sa konečne začalo po tolkých rokoch dobre dýchať.

nepoznany.n

Farmaceutka, ty sa tu nerozkokosuj, tu sa hovori vylucne o FELCIAROCH, novodobych Eichmanoch! Lekari, co vedia, ze ich praca je poslanim, sa tu spominaju v superlativoch, takze klud! A o medicine vies taky isty prd ako hocikto z nas! Venuj sa faraceutike a neries medicinu!

jkllll

dobry vecer. tak ako si tu citam co kto zazil tak som sa rozhodla podelit sa so svojimi hroznymi situaciami ktore som prezila s nasim super zdravotnictvom. od mala som dost chorlava. mam problem s kostami a casto krat som mala zlomeniny. to co porovnavam a za ten cas co som chodievala po doktoroch tak mam urcite skusenosti aj s dobrym aj so zlym pristupom. poviem vam je to cim dalej tym horsie. mala som problem s vysokym tlakom ano priznavam bolo to psychickeho razu co som aj vedela mala som tlak 160 na 120.isla som do nemocnice aby mi poskitli prvu pomoc. lezala som v miestnosti kde bolo asi 5 pacientov s aj takym istym problemom. velmi som sa bala kto by sa nebal asi kazdy o svoje zdravie. lezala som na posteli a snazila sa byt pokojna. v tom prisiel lekar a citila som s neho nervozitu. po mojom citeni sa to hned potvrdilo. zacal vykrikovat a stazovat sa kolko on ma vela prace a ze nieje plateny za tolko ludi kolko ich ma v ordinacii. bol by som povedala az agresivny. krical po pacientoch a rozculoval sa na nich. prisla rada na mna. a co sa stalo to co som cakala. vykrical sa na mna a povedal ze ja tam nemam co robit. proste mi dal najavo ze som blazon a parim na psychiatriu. je to smutne ked maju taky pristumlekari k pacientom ktory beru lieky takehoto razu. neznamena to ze su to blazni. na moju rodinu sa tiez vykrical a s ordinacii po tom ked zaklopali im vykrikoval ze este stale zijem bez toho aby im otvoril dvere. super vsak? poviem vam od vtedy mam strach ked mi nieco je az panicky a bojim aby som sa do nasej nemenovanej nemocnice nedostala lebo vzdy sa tam vyskitne nejaky problem

jaLENja

Tiež mám skúsenosť so sťažnosťou na lekára...
Pán doktor, ktorý ma operoval, napísal do pooperačnej správy, že mi odstránil vaječník a následne pri kontrole po operácii prišiel iný lekár na to, že ten vaječník tam je. A keď som žiadala o prepísanie správy, spravodlivosti som sa nedočkala... Aj zástupca riaditeľa napísal vyjadrenie, že správne je to, čo je v pooperačnej správe.
Výsledok?
Mám zatiaľ stále dva vaječníky, ale podľa správy mám len jeden.

majka1654

Dnes sme s dcérou boli na pohotovosti (ráno)je astmatička a preto nás upozornili že akonáhle začne kašlať, mať sopliky máme okamžite prisť.Máva časte záchvaty hlavne pri chorobe.Doktor na pohotovosti ma odbil že antibiotika nepotrebuje a dal jej len nejaky sirup od kašľa, aj napriek tomu že som ho upozornila na vyššie spomínane problémy.Celý deň sa dusila a večer keď išla spať sa už nemohla ani zhlboka nadýchnuť.zachránila nás doktorka v nemocnici kde sme ju rýchlo odviezli.Tak mi povedzte čo máme za doktorov.A čo bude nabudúce ak natrafime na podobného doktora.Mám čakať ze nezodpovednosťou lekárov sa stane niečo horšie.Taky lekári nemaju čo hšadať v ordináciach.To je môj názor tak neobviňujte ľudi ktorý majú zle skusenosti z lekármi.Takú skusenosť môže zažiť každý.Česť lekárov v MFN.Ďakujeme.