Kam podať sťažnosť na lekára?

Príspevok v téme: Kam podať sťažnosť na lekára?
petrisko

Ahojte. Mam syna ktory ma hnisavy zapal mozgovich blan a nejake komplikacie. Po prijati na oddelenie podla mna zanedbal lekar starostlivost (myslim ze su aj padne dôkazy) a pravdepodobne zostanu malemu vazne trvale nasledky. Kde sa da podat podnet na presetrenie aby to niekto nezmietol pod stôl a skutocne to presetril??

srnka

To je velmi tazke ,na slovensku nepochodis so staznostami na lekarov! je to bohuzial tak a je mi z toho grcno.
My sme mali pripad kedy detsky lekar odmietol osetrit moje dieta,povedal ze uz ma po prac.dobe a ponahla sa domov a nik mu uz nase dieta nepreplati lebo v ten den uz mal prekroceny limit na pacientov a odisiel.Este nam poradil (bolo 11 hod do obeda)aby sme pockali do vecera a sli na pohotovost.Dieta malo 40teploty,dusilo sa koli zuzenemu hrdielku ktore bolo zahnisane a opuchnute.Na tohto lekara sme podali staznost,dokonca sme mali aj svedka dalsiu mamicku.A vies co nam odpisali z uradu pre dohlad nad zdrav.starost.? Ze sme tam v uvedeny den neboli lebo ak by sme boli citujem:"pan doktor by vas urcite s dietatom prijal pre jeho vazny a zivot ohrozujuci stav a nasledne osetril." Opatovne sme sa odvolali a ponukli svedka a odpisali ze sa ospravedlnuju za povodnu odpoved a po presetreni zistili ze pan doktor v ten den ani NEORDINOVAL!!! tAK O COM TO JE?

marekjaníček

Dobrý deň prajem. Ja by som mal na Vás jednu otázku. Pred vyše troma týždňami som utrpel vážny úzraz oka do ktorého sa mi dostalo sklo.Mal som rozrezané obočie a viečko. Momentálne som PN a čaká ma ďalšia operácia. Hneď po úraze mi museli zašívať rany na obočí a viečku a potom naslehovala operácia rohovky. A "pán" doktor ktorý mi zašíval tie tržné rany mal so mnou dosť zaujímavý spôsob jednania aj s vulgárnými poznámkami. Len podotknem že mladý pán Medovarský má takéto zvyky jenania. (počul som o rôznych prípadoch v súvislosti s ním). A potreboval by som poradiť kam by som mal podať sťažnosť na tohoto doktora a asi ako by mala vyzerať. Za odpoveď vopred ďakujem.

lala

v prvom rade pravnika si treba najat. Dobreho! Podat trestne oznamenie, len aby ste mali dokaz, ze ste zacali nasledovat vysetrovanie. Dokazy, cize pisomne podklady od druhych doktorov, ktori suhlasia s tym, ze ten dotycny doktor zanedbal vasho syna a jeho proper diagnozu. Informujte sa o jeho poistke a o vasej, ti vam budu vediet poradit. Setrite si vsetky ucty a pisomnosti, zidu sa vam. Ale hlavne zacnite vsetko s pravnikom. A ak to vsetko pojde pod stolom, tak vtedy rozmyslajte o novinach/mediach. Drzim palce, neviem si ani predstavit cez co prechadzate. Posielam vela pozitivnej energie. Drzim palce aby sa z toho vas syn dostal bez nasledkou.

petrisko

Dakujem vsetkym za radu a podporu.Na ziadne media sa ale obracat nebudem,ja to chcem vyriesit diskretne. Podam trestne oznamenie dnes mi potvrdil terajsi osetrujuci lekar ze keby sa ku nim dostane skôr a ma potrebnu starostlivost (ktoru nedostal) tak by bol pravdepodobne priebeh celkom iny.
Maleho liecba zatial vramci moznosti, je stabilizovany a tento tyzden bude asi dost dôlezity, zajtra ct a bud prevoz do BA alebo uz preberanie a zistovanie co a ako je poskodene.Ale ja stale dufam ze to bude ok.

Aťa

Petrisko,tým, že som Ti popísala daný prípad, som Ťa chcela upozorniť, že ak podáš iba sťažnosť na ÚDZS, môže sa stať, že lekár, aj keď šetrením zistia, že zanedbal svoje povinnosti, bude iba finančne "pokutovaný" ako to pravdepod. bude aj v prípade, ktorý som opisovala. Ja by som podala trestné oznámenie. A to, či po odbornej stránke tam došlo k zanedbaniu lekárs. starostlivosti posúdia odborníci, ale budeš mať istotu, že ak k tomu naozaj došlo, nikto ten prípad nezmätie pod stôl, lebo v bude zahájené trestné konanie.No rozhodnutie ako to urobíš je na Tebe! Malému synčekovi držím palce a prajem veľmi skoré uzdravenie. Napíš nám, ako pokračuje jeho liečba.

tina

ja ti este poradim, ak by sa nic nedialo a neriesili to, tak daj podnet do nejakej TV najlepsie JOJ alebo Markiza. Pomozu ti!!!! Mam nepriame skusenosti, nebudu moct to zatutlat a zamiest niekde pod stol. Drzim silno palce, aby vsetko dopadlo najlepsie ako sa len da ....

petrisko

No my co sa nerozumieme co je normalne a co nie tazko mame 100% dôkazy .. ale ked som maleho nosil v bezvedomi a zo zasklbmi 15min po chodbe pred prevozom do inej nemocnice tak podla mna to nieje bezny postup, a takisto ked lekar nejde prepichnut infuziu a ani celu noc skontrolovat zdravotny stav dietata u ktoreho ma podozrenie na zapal mozgovich blan to asi tiez nieje normalne.Proste viem ze malemu uz zdravotny stav nezlepsim ... ale to co prezivame nemusia zazit aj dalsi rodicia

Aťa

Nedávno prebehol médiami prípad dets. lekárky, ktorá zanedbala liečbu a neprofesionálne oživovala malé 2 ročné dievčatko, ktoré následne zomrelo. Úrad pre dohľad nad zdrav. starost. vydal prehlásenie, že smrť dieťaťa zavinila lekárka, ale zároveň, že ZVAŽUJE, či podá na lekárku trestné oznámenie. Ak máš dôkazový materiál,myslím, že najistejšie bude podať rovno trestné oznámenie.

poradkyna

Obráť sa na Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou.Adresu presne neviem, ale šak to si trebars cez vyhľadávač ľahko najdeš.Pokiaľ sa niečo zistí, eventuálne môžeš podať aj trestné oznámenie na políciu alebo prokuratúru.