Kam podať sťažnosť na lekára?

Príspevok v téme: Kam podať sťažnosť na lekára?
petrisko

Ahojte. Mam syna ktory ma hnisavy zapal mozgovich blan a nejake komplikacie. Po prijati na oddelenie podla mna zanedbal lekar starostlivost (myslim ze su aj padne dôkazy) a pravdepodobne zostanu malemu vazne trvale nasledky. Kde sa da podat podnet na presetrenie aby to niekto nezmietol pod stôl a skutocne to presetril??

tpch

Pokus sa tie papiere nejako ziskat. Ak sa ti to nepodari, tak dobre vie, ze to posral a tie papiere stopil. Ak nemas jediny dokaz, ostava ti len sa zmierit so situaciou.

zontik

bol to nemocničný lekár na pohotovosti...
a čo som počula,neviem síce, či to nieje JPP, ale vraj nejakú pacientku tiež vyhodil a na druhý deň zomrela.
dnes mamu prepustili z inej nemocnice a papiere od dotyčného dr. sa odtiaľ jednoducho stratili. takže nemám v rukách nič, slovo proti slovu.

tpch

To bol zamestnanec nemocnice, alebo sukromny lekar? Ak nemocnicny, mozes sa stazovat u jeho zamestnavatela. Najucinnejsie vsak byva zverejnenie v televizii (aj to je cesta).

zontik

presne tak.všetci sme len ticho,lebo aj tak nič neurobíme..ale keby každý, kto ma skúsenosť povedal len slovo,myslím,že by sa aj oni trochu báli správať ako barbari

lost

toto je sposobene mozno aj tym, ze slovaci sklonia hlavu a budu ticho...

a nikdy nemaju na to aby si otvorili usta..

:(

zontik

on ju síce ošetril,pretože mala tlak 230/180.ten jej znížil,ale ked som mu hovorila,že je proste iná,že jej tvár vykrivilo, a zle rozpráva,tak ešte sa do mňa obul,či mám nejakú školu, a ked sa mi niečo nepáči,tak si mám ísť na pohotovosť do inej nemocnice.čo mi potom mama hovorila,vraj kričal aj do tej sestry zo záchranky,či sú oni taxi služba,ked vozia takých pacientov

tpch

No ak ju odmietol osetrit, ked mala mozgovu prihodu, je to v kompetencii Uradu pre dohlad. Co sa tyka spravania lekara, nepochodis vobec nikde ( na Komore to mozes skusit, ale to su tiez lekari, epojdu proti kolegovi, je to zbytocne).

zontik

no podľa toho kódexu,ktorý majú, by sa mal správať ohľaduplne,slušne.jednoducho mal by sa vedieť správať.
a tento dotyčný pán doktor si ho zrejme nečítal.a to nehovorím,že nás jednoducho povedané vyhodil,že otravujeme, a simulujeme.pritom mama mala mozgovú mrtvicu a on sa k nej správal,ako k opitej,na celu chodbu reval,že keby nepila,tak tam nemusí byť.
to je len malinký výcuc

zontik

no ked som pozerala na ten úrad,tak oni tam etický problém lekárov neriešia,vraj sa mám sťažovať na slovensku lekársku komoru,ale tam majú prístup iba lekári