Sex a zápal močových ciest

akim

ahojte, ja som mala kedysi dávno tento problém. Potom som v TV počula, že pomôže, ak sa hneď po sexe pôjdete vymočiť - stačí vytlačiť pár kvapiek. Nie je to síce veľmi romantické, ale ide o to, že tým vyplavíte baktérie, ktoré sa pri sexe dostali do močových ciest a nemajú tam čo robiť. Odvtedy mám pokoj a je to už asi 10 rokov!

popcorn

ahojte, vidím, že sa to tu už rozbehlo tak sa chcem ešte spýtať aj ja :D že keď môj partner nemá žiadne problémy, pálenie ani nechodí často na wc či som mohla čosi preniesť na neho.. zistili mi e.coli a druhý deň beriem atb a probiotika.. a taktiež kedy môžem mať ptm sex, pretože pri pohlv. styku som necítila žiadne extrémne problémy alebo pod. ďakujem za radu

llubka

Klokanky? :D akoze ja uverim vselicomu, ale toto sa mi nezda...:) ale moze byt, ak ti to pomohlo, preco nie?
Nasli mi chlamydie. Vsetky baby ktore mavate urologicke problemy ziadat aj tieto odbery, na mykolplazmy ureaplazmy a chlamydie, bezne ich nerobia lebo su vraj drahe..:/ Lebo budu do vas napchavat neucinne ATB pritom problem moze byt takyto "banalny"...pre info, mne uz mali ist rozsirovat mocovu ruru, nastastie mi toto vcas nasli, takze aspon tu vidno ake mame zdravotnictvo. Nie som typ ktory by si zanedbaval zdravie, ked mam problem nehanbim sa s nicim k lekarovi, ale "vdaka" nim, ze to vzdy nadlahcuju, som behom 7 mesiacov prekonala tazky zapal pluc a asi 5x zapal mocovych ciest...
Teraz mam liecbu 3 tyzdne, potom napisem, ci zabrala...drzte sa, a hlavne NEDAJTE SA ODBIT LEKARMI A ZIADAJTE VSETKY VYSETRENIA!!! Mna uz lekari posielali k psychologovi ze som hypochonder, asi ho raz aj budem potrebovat, ale vdacit za to mozem len a len nasim slovenskym lekarom a zdravotnictvu...

Annika1987

aj ja to mam teraz, nalievam sa urologickym cajom, zeby som si skocila po Klokanky? :D diky za tip, stoji za vyskusanie

dadada123

ahojte, ja mam tiez caste problemy so zapalom mocovych ciest alebo mechura ...s priatelom mam dost casto sex a niekedy sa mi stane ze ma pochyti ...ale ja som stym k lekarovi nikdy nesla ved to je strata casu do dvoch dni to prejde ak budes veela cistej vody a urologickeho cajiku:) ale chcela som sa svami podelit s jednou zvlastnostou ktoru som vcera zistila. Mam to aj teraz a vcera som mala velke bolesti a poobede to zrazu preslo uplne, stale som rozmyslala ako je to mozne ...a prisla som na to dnes!! mozno to vyznie humorne ale odpoved su cukriky KLOKANKY ktore obsahuju eukalyptovu silicu urcite ich vseci poznate a nieje to ziadne placebo lebo ja som ich jedla len pre chut a normalne bolest zmyzla:D potom som citala ze australsky domorodci povazovali eukalyptus za liek na vsetko ...asi im zacinam verit, fakt baby skuste to 4 cukriky kupene v tescu a ste fit:D

llubka

musis absolvovat urologicke vysetrenie, vsetky mozne odbery na gynekologii, na mykoplazmy, ureoplazmy, chlamidie, aj z mocovej rury, i ked je to strasne neprijemne, ja cakam na vysledky...
a nepouzivat ten gel, ked mas z toho zapaly...a vobec ziadny anal pri takychto problemoch :-)

bublinka007

Dobrý deň.

Chcela by som sa spýtať, či niekto z vás má problémy so zápalom močových ciest po sexe(samozrejme hygiena na najvyššom stupni), pri ktorom používate gél.

Zdravie - mierne oslabená imunita, od narodenia problémy s močovou sústavou

Sex - používame antikoncepciu, kondóm a keď používame gél, mám na 100% do 48 hodín zápal močových ciest, aj keď hneď po sexe idem na záchod.

Vedel by mi niekto poradiť?

llubka

tak baby, vcera som bola u urologa, a zrejme budem musiet podstupit rozsirenie mocovej rury, lebo po vycikani do skumavky som sla na ultrazvuk a mala som v mechuri stale moc :/ moj problem je v tom, ze pri cikani nevycikam vsetko, moc zostava v mechuri a za to tie zapaly + sex to akoby zaklincuje, lebo vtedy sa mi tam dostane najviac bakterii...a kedze sa aj idem po sexe vycikat, nevycikam vsetko/kvoli tomu zuzeniu/ a preto tie zapaly...no poviem vam, vobec sa na to netesim...:(((