Wobenzym

tibrage

Wobenzym mozem len a len odporucat.Mam s nim velke skusenosti.Je to vsak otazka niekolkych mesiacov.Jeho ucinky mozno ucitit az po nejakom case uzivania.Ale nevzdavat to!Ak by ktosi mal nejake konkretne otazky,kludne sa opytajte.Odpisem.

Aduliena

No takže ten Wobenzym som začala užívať, týždeň beriem 3x5 tabletiek a potom budem brať 3x3 tabletky. Uvidíme, či to pomôže. No a ja dúfam, že ano, lebo to teda lacné nebolo....

AdamKrt

Stari rodicia este ziju - dedo 89 rokov, babka 94 rokov, ale PRISERNE sa stravuju. Divim sa, ze este pri takej strave ziju a nie su na tom nejak zle. Takze len tou vyzivou to asi len nebude.
Dedo babke vyvara neustale iba smazene rybie prsty. Ta si da par sust a ma dost.

Mozno to bude aj tou stavou za mladi, ked jedavali neustale tolko kapusty :)

RNG

adam, kolkokrat to mam opakovat?
DOPLNKY DOPLNAJU, CO NAM V NORMALNEJ ZDRAVEJ STRAVE CHYBA, V ZIADNOM PRIPADE NEMAJU NIC Z POTRAVIN NAHRADZOVAT!!!
Ak mas niecoho v tele nedostatok aj napriek zdravej strave, je lepsie si to doplnit, nez nechat telo trpiet.
Otec sa dozil 90, matka 96
Aj to by sa asi mohli dozit viac, keby boli ochotni si brat niektore doplnky miesto chemickych liekov.
Zialbohu som ich nevedel presvecit nahradit niektore.
Otec bral len tekuty doplnok CALMAG, ktory mal len vapnik horcik a vitamin D-3. Na branie ovela lepsich, ako napr Bone Essentials som ho nevedel presvecit, lebo to bolo v kapsuliach a treba ich brat 3x2 denne.Mal znacny problem s hltanim kapsul a tabliet.
Ale napr jedol denne jedno kiwi, jedno jablcko a niekolko orechov, dlhe roky.
V tom ho nasledujem, samozrejme.

AdamKrt

RNG:

ano, z kyslej kapusty bezne ludie prehana, ak je moc kysla. To je v poriadku. Stary otec co rozpraval, tak boli obdobia, ked cele mesiace jedavali skoro iba kapustu a strava vobec nebola pestra, ale velmi jednostranna.

Samozrejme, moze sa vsade pritrafit, ze niekto nerobi nieco hygienicky a dostane sa tam aj nieco, co nema. Ale od toho je imunitny system, aby sa posiloval. Aj v Egypte su vody z ktorych Europan nemoze pit, lebo mal hned zdravotny problem a domorodci to chlipu jedna basen a nic im neni...

Poviem to na priklade.
Otec a stary otec. Bola flasa uhoriek a chytili uz biely povlak. Otec ich nechcel jest, ze su pokazene. Stary otec ho presvedcil, ze im nic neni, ze to staci oplachnut. Co aj urobili a zjedli. Za chvilu dostal otec behavku a staremu otcovi absolutne nic nebolo. :)

AdamKrt

RNG:

pardon, veta "To je nic, ked je niektoreho prebytok a iny zlozky chybaju." mala byt takto "To je nic, ked je niektoreho prebytok a iny zlozky chybaju ?"... chybal mi tam otaznik, akoze preferujes par vitaminov na ukor celej skaly dalsich zloziek v potrave, ktore akoby si ignoroval. Aspon tak posobia Tvoje prispevky casto.

Mimochodom, kolko sa dozili rodicia ?

A co si poradil otcovi na tu osteoporozu brat ?

RNG

adam, tu otravu z bryndze mala pri navsteve Slovenska. A tie prehanania zo zincice a kapustnej vody, to si pamatam z mladosti, v nekonzervovanej domacej nakladanej kapuste.
A 15 gramov kyseliny askorbovej by som nikomu nikdy neradil. Ked mas brat vacsie (liecebne) davky, tak to musi byt v nedrazdivej forme, neutralnej, nie kyslej.
Inac staci ti zjest 3 kiwi a prezenie ta tiez, lebo to prilis okysli creva.

RNG

inac tato veta:"To je nic, ked je niektoreho prebytok a iny zlozky chybaju." je vyslovene kacirstvo.
Ked nieco telu chyba, co si nevie nahradit, tak to ovplyvni vsetky procesy, na ktore je dana latka nevyhnutne potrebna.
Telo nema nuklearny reaktor, aby si vedelo vyrobit chybajuci draslik, selen, jod , rozne vitaminy a ine nevyhnutne ziviny. Pri ich nedostatrku trpi. A zbytocne, kedze dnes ich nie je problem doplnit.

Inac 90 rokov nie je nijak extra vysoky vek, telo spravne zivene ma ovela dlhsiu zivotnost.Mnohi ju odhaduju az vyse 120 rokov.
Osobne, sam som pridal mojim rodicom par rokov na zivote prave tymi doplnkami, prezili svojich vsetkych surodencov o plno rokov.Samozrejme sa aj stravovali velmi spravne, podla dnesnych vedomosti o strave(celozrnne produkty, vela ovocia a zelenin, malo masa...).
A cvicili a chodili na dlhe prechadzky.
Napriekmtomu mal otec osteoporozu(nedostatok mineralov) ktoru som mu za 2 roky odstranil prave branim doplnku mineralov a vitaminov na kosti.

AdamKrt

RNG:

tak, ze sa pototo z velkych davok vitaminu C, to je v poriadku. Hovoris, ze ide o precistenie. Ale ak sa pototo z kysleho z kyslej kapusty, tak to uz je zalezitost toxinov ? A nebude to skor problem velkej kyslosti kapusty ? /mimochodom neni to problem trochu preplachnut vodou na zmiernenie kyslosti/