NAJLEPSI RECEPT A PREDSA ZADARMO

Príspevok v téme: NAJLEPSI RECEPT A PREDSA ZADARMO
damian

- Ľudské telo pozostáva z asi 75% vody (H2O) a pre svoje správne fungovanie potrebuje 2 až 2 a pol litra (dospelé osoby) čistej, neminerálnej, nebublinkovej vody denne
- Koľko čistej vody vypijete denne vy???

- Smäd je znakom už pokročilého a vážneho dehydrovania organizmu!

- Všetky iné nápoje mimo vody sú diuretiká (močopudné), ktoré dehydrujú telo

- Zvieretám dávame čistú VODU

- Kvetom a ostatným rastlinám dávame čistú VODU

- Seba (že vraj Homo sapiens) nalievame dehydrujúcimi kávami a čajmi, pliesňotvornými mliekami, alkoholom, kyselinami, konzervátmi, bielym cukrom a jedovatámi sladidlami nadopovanými nápojmi, počnúc Coca-Colou, (ne)končiac konzervovanými džúsmi

- Potom nariekame, lebo trpíme rôznymi bolesťami, žalúdočno-črevnými ťažkosťami, artridami, depresiami (a inými psychickými poruchami a tzv. stareckými chorobami), migrénami, alergiami, astmou, kožnými problémami, zničenou imunitou, zápchami, zvýšeným cholesterolom, krvným tlakom (a inými srdcovo-cievnými ochoreniami), mŕtvicami (porážkami, ak chcete), cukrovkami, poruchami správania (hlavne u detí, napr. ADHD), obezitou, hlúpo nazývanými ‘autoimúnnymi‘ ochoreniami, hormonálnymi poruchami, osteoporózou, poruchami zraku, žlčníkovými a obličkovými kameňmi a ochoreniami, plesňami (ktoré spôsobujú a podporujú mnohé iné ochorenia) v neposlednom rade rakovinami atď.

- Chronicky dehydrovanému organizmu môže trvať aj 3 mesiace, pokiaľ sa znova zavodní (samozrejme za predpokladu, že budete piť adekvátne množstvo vody), keďže vaše rokmi dehydrované bunky nie sú schopné prijímať a udržať vodu a potrebuju čas na OPRAVU.

- Váš múdry a farmaceuticky študovaný lekár sa vám pravdepodobne vysmeje, keď mu o týchto veciach poviete.

- Avšak, nesnažte sa mi nahovoriť, že po čase (alebo i veľmi rýchlo) adekvátneho prijmu vody nepocítite na sebe zmenu! (Odkedy sme ja a moja polovička začali piť vodičku, ja nemám bolesti chrba a hlavy, vidím lepšie, ziedkavo máme nádchy, moja polovička nemala už vyše roka migrény a problémy s močením a napriek tomu, že 8 rokov nemohla raňajkovať, teraz pekne papká.)

- Bežte a hneď si dajte dva poháre vody!!! Na zdravie!!!

zdroj: BADATEL.SK

frontman

ja denne vypijem aspon 2 litre vody
este by som mal priratat tu, co je v zelenine a ovoci
cistu vodu mam velmi rad

caj neratam do tekutin, ten pijem ako stimulant

damian

Dalsim problemom su (vraj)ciste vody - s bublinkami. Toto je hotova pohroma. Tieto nie su zdaleka ciste, kedze tie bublinky su kyselina fosforecna - silna mocopudna latka, ktora dehydruje takmer tak silno ako kava. V anglickych krcmach davaju zakaznikom tuto vodu na stol zdarma. Preco? Aby zakaznici po takejto vode rychlo vysmadli a vo velkom si objednavali pivecko a dehydrovali sa este viac - pivom. Preto.

damian

VYBORNE POSTREHY!!! NUZ, MINERALKY SU NAJCASTEJSIM PROBLEMOM. Samozrejme, mineralky su vec vyborna. Avsak, odporuca sa cca 2-3 deci denne, nie viac. Kedze mineralky obsahuju akozeinac mineraly, su preto mocopudne a pri velkom piti odvodnuju organizmus. Preto sa nepocitaju do pitneho rezimu. Zasada je velmi jednoducha. Nic, okrem H2O sa do pitneho rezimu nerata. Vynimkou nie je ani caj, kedze samozrejme aj ten (akykolvek) je mocopudny. Nie je toto nadherna vec? Nadherny a lacny recept. Len si spocitajte, kolko rocne usetrite tym, ze prejdete na pitie vody. Sa mozrejme, odporuca sa vodu nejako filtrovat, aspon od chloru. Ale keby som si mal vybrat medzi najlepsim ovocnym dzusom z obchodu a vodou z kohutika, budte si isti, ze si vyberiem vodu z kohutika.

nika-v

Voda, voda. V budúcnosti môžu byť práve vojny o zdroje čistej a pitnej vody. Ale to by som odbočila od tejto témy. Chcem len poukázať na to, koľko ľudí v letných horúčavách nakupuje v hypermarketoch vodu sladenú umelými sladidlami. Keby som si mala zvoliť, určite menšie zlo by bolo piť vodu sladenú cukrom ako sladenú umelými sladidlami ako sú napr. aspartam. Aspartam keď sa dostane do krvi mení sa na metanol a fenylanín. Čo všetko to môže spôsobiť by bolo na dlhú debatu. Spomeniem len niektoré pri nadmernom pití týchto nápojov. Závraty, triaška, zmätenosť, úzkosť, depresia, hnačky, atď. Preto som nápoje s umelými sladidlami vylúčila úplne. Nie je ozaj nad čistú vodičku.

daniaaa

dnes som si prave kupila el. filter na vodu a hned som si zistila kyslost vody, predtym bola 6.5 a teraz okolo 8.Takze od zajtra zacinam pit.
Dik za tutu temu.

minnie mys

Ja pijem celkom vela (inak mam 22r.) Snazim sa, aj ked necitim smad. Viem ze je to velmi dolezite, a snazim sa to dodrziavat. Ale je pravda ze pijem striedavo vodu, a mineralku, respektive sodu... No najradsej vodu...ale je teraz pravda ze mineralka/soda sa nerata do vypiteho mnozstva, ktory by sme mali denne vypit? Napriklad ani caj? Bo aj ten sa predsa sklada z cistej vodovodnej vodicky :D... Inak ja bez flase v lete uz ani na krok neodidem :-p...Stale si zoberiem malu flasu plnu vody a raz dva ju vycucam :D. Je to dolezite na ocistu organizmu a prevencie, takze miesto sutaze piti chlastu, si dajte sutaz v piti vody, heh :D

žužu22

ja mam nizky tlak, takze za den vypijem 3 litre vody aj viac. Chcem sa spytat, ci mi moze uskodit pitie stale tej istej kyselky? netreba vody obmienta po urcitom case? pod pojmom cista voda myslite vodu z kohutiku, alebo neperlivu mineralku? :)