NAJLEPSI RECEPT A PREDSA ZADARMO

Príspevok v téme: NAJLEPSI RECEPT A PREDSA ZADARMO
damian

- Ľudské telo pozostáva z asi 75% vody (H2O) a pre svoje správne fungovanie potrebuje 2 až 2 a pol litra (dospelé osoby) čistej, neminerálnej, nebublinkovej vody denne
- Koľko čistej vody vypijete denne vy???

- Smäd je znakom už pokročilého a vážneho dehydrovania organizmu!

- Všetky iné nápoje mimo vody sú diuretiká (močopudné), ktoré dehydrujú telo

- Zvieretám dávame čistú VODU

- Kvetom a ostatným rastlinám dávame čistú VODU

- Seba (že vraj Homo sapiens) nalievame dehydrujúcimi kávami a čajmi, pliesňotvornými mliekami, alkoholom, kyselinami, konzervátmi, bielym cukrom a jedovatámi sladidlami nadopovanými nápojmi, počnúc Coca-Colou, (ne)končiac konzervovanými džúsmi

- Potom nariekame, lebo trpíme rôznymi bolesťami, žalúdočno-črevnými ťažkosťami, artridami, depresiami (a inými psychickými poruchami a tzv. stareckými chorobami), migrénami, alergiami, astmou, kožnými problémami, zničenou imunitou, zápchami, zvýšeným cholesterolom, krvným tlakom (a inými srdcovo-cievnými ochoreniami), mŕtvicami (porážkami, ak chcete), cukrovkami, poruchami správania (hlavne u detí, napr. ADHD), obezitou, hlúpo nazývanými ‘autoimúnnymi‘ ochoreniami, hormonálnymi poruchami, osteoporózou, poruchami zraku, žlčníkovými a obličkovými kameňmi a ochoreniami, plesňami (ktoré spôsobujú a podporujú mnohé iné ochorenia) v neposlednom rade rakovinami atď.

- Chronicky dehydrovanému organizmu môže trvať aj 3 mesiace, pokiaľ sa znova zavodní (samozrejme za predpokladu, že budete piť adekvátne množstvo vody), keďže vaše rokmi dehydrované bunky nie sú schopné prijímať a udržať vodu a potrebuju čas na OPRAVU.

- Váš múdry a farmaceuticky študovaný lekár sa vám pravdepodobne vysmeje, keď mu o týchto veciach poviete.

- Avšak, nesnažte sa mi nahovoriť, že po čase (alebo i veľmi rýchlo) adekvátneho prijmu vody nepocítite na sebe zmenu! (Odkedy sme ja a moja polovička začali piť vodičku, ja nemám bolesti chrba a hlavy, vidím lepšie, ziedkavo máme nádchy, moja polovička nemala už vyše roka migrény a problémy s močením a napriek tomu, že 8 rokov nemohla raňajkovať, teraz pekne papká.)

- Bežte a hneď si dajte dva poháre vody!!! Na zdravie!!!

zdroj: BADATEL.SK

[zruseny12]

...sak prave aj ja dufam,ze to pomaha...najlepsie by bolo keby sa pred vypitim caju zmeral tlak ,a po vypiti caju zmerat tlak,ci sa zvysil...ale,ja si myslim ze ano...ja ho pouzivam aj ako pletovu vodu/myslim z rozmarinu si uvarim caj a dam potom do chladnicky/...tak dufam,ze pomaha...niekedy nemusim kavu poobede vobec...ale striedam to...lebo caj mi stale nechuti,citit ho za ihlicim...

[zruseny12]

ten clanok pisali,prave v tom zmysle,ze robili nejake vyskumi a davali pit kavu,jednym a druhym nedali,niekde v zahranici...a prisli na to,ze 2salky cloveku prospeju....tak len pisem co som citala...sak vsetko v urcitej miere pomaha a v urcitej miere skodi...napr.caj zo zihlavy,ked ju pijes 2tyzdne je to ok,ale viac ako 2tyzdne ho uz pit nemozes...tak je to zo vsetkym...treba vediet mieru...a o tom ROZMARINE tiez som citala,ze vyrovnava tlak,tiez obcas pijem caj z ROZMARINU.../tiez mam velmi nizky tlak/

damian

ZENA, tak, ako odporucam v povodnom clanku, je dolezite napisat si pitny rezim a jednoducho odskrtavat vypite pohare vody. Potom NEZABUDNES a jednoducho si na pitie vody navyknes. Poznam jedno 3 rocne dievca s tazkou juvenilnou artritidou. mama mi tvrdila, ze pije len mlieko (zdroj artritidy) a ze vodu jej pit nebude. Trvalo jej len 2-3 tyzdne, nez si dievca uplne odvykla od mlieka a pije len vodu a zelene protiplesnove caje. POdla mamy, dievca nezaspi bez flase vody. (pozn. Dievca chodi a beha a to napriek tomu, ze bola doktorkou odpisana na vozicek!!!)

damian

Jajka, aj moja polovicka ma dlhodobo problem z nizkym tlakom. Toto je doposial jedina vec, ktoru sme doposial nevedeli napravit. Cital som ale vela o ROZMARINE. Posilnuje cirkulaciu. Objednal som jej v piatok koncentrovane rozmarinove kapsule, tak uvidime.

damian

Zial, napriek tomu, ze kavu mam rad a pijem, musim napisat, ze je to propaganda, ze kava je porspesna. Azda sa budete na to hnevat. Ale, logicky - kava sa napriklad prazi. Pri prazeni, ci chceme alebo nie, vznikaju toxicke zluceniny a tie nemozu byt dobre a vobec nie zdraviu prospesne. Ak citame clanky o jednotlivych produktoch, musime citat medzi riadkami a pytat sa hned na zaciatku clanku, ze PRECO mohol byt clanok napisany. Ved su miliony propagacnych clankov o mlieku a..., no, skoda reci. AVSAK, samotne zrnko kavy, ako v prirode vyrastie, moze byt zdraviu prospesne, je to predsa plod. To zrnko je ale svetle, nie cierne, ako zrnka kavy, ktoru pijeme - prazenu.

jajka

ja si obcas dam klasicku ciernu kavu aj to len preto ze mam nizky tlak. a uz som sa naucila pit ju bez mlieka a bez cukru, v pohode. aj melta je velmi dobra, chuti mi viac ako obycajna kava. granulovana mi vobec nechuti.

damian

Nika-v, ved samozrejme. Pisem LITRE kavy, bo taka salka kavy vie odcerpat aj liter vody z tela. Daj k tomu este jednu poobednajsiu kavu a je pohroma. A prave to zeny (zvlast) robia. A samozrejme vodu do seba nedoplnaju. Musim sa priznat, ze aj ja si rad kavu vypijem. Urcite ale nie granulovanu, ale normalnu. Ba dokonca si do zahranicia nechavam posielat kavu popradsku special :-O Pijem kavu len raz denne a casto ani raz denne. Cukor pouzivam cierny - molasovy.

[zruseny12]

presne 2salky kavy su denne prospesne zdraviu...akurat dnes som o tom citala...len nie kazdemu vsetko pomaha...jednemu pomoze a druhemu moze uskodit,je to individualne...ja pijem Magneziu,ale striedam ju s cistou vodou do ktorej si vytlacam stavu z citrona...

nika-v

Damian,litre kávy, to snáď nie? Jedna - dve šálky kávy nemôžu nikomu ublížiť, pokiaľ sa nepociťuje nejaké chvenie alebo rozrušenie z kofeínu. Dôležité je ale po káve vypiť vodu, pretože káva odvodňuje. Káva má tiež dokonca svoje pozitíva, údajne chráni pred rakovinou čriev a pod. Dôležité je ale ozaj dodržiavať pitný režim, ktorý niekedy žiaľ zanedbávame.